Xbox nie widzi dysku

afc97

Banned
Użytkownik
Świeżak
Witam, posiadam oryginalny dysk twardy 250gb do xboxa 360. Problem leży w tym, że konsola go nie widzi, a w komputerze jest jako niesformatowany(foto załącznik)... Mogę go jeszcze jakoś uratować?

Pozdrawiam
 

Attachments

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak się to stało ? Kiedyś dysk mi się zainicjował w systemie to użyłem programu do zarządzania dyskiem Xboxa on miał opcję dostosowania dysku(formatowanie) ale nie pamiętam nazwy musisz poszukać na własną rękę.
 
Ostatnia edycja:

LoRo1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A próbowałeś zrobić partycję i dopiero wtedy ponownie podpiąć dysk do X'sa? Skoro w systemie Ci go widzi a na konsoli nie to spróbuj tak zrobić, potem tylko sformatujesz go pod konsolą i powinno grać
 

afc97

Banned
Użytkownik
Świeżak
Nie, nie formatowałem go w żaden sposób. Czy wystarczy go sformatowac pod windowsem np z plyty instalacyjnej systemu, czy tak jak mówi @krzys1190 trzeba jakimś specjalnym programem?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja tam mogę się nie znać, od czasu gdy się w takie rzeczy bawiłem minęło sporo czasu.


Ale z tego co mi wiadomo by taki dysk został zobaczony przez Xboxa 360 muszą być spełnione dwa warunki FATX oraz Sektor rozruchowy, pomijam kwestię trzech partycji.


http://www.homebrew-connection.org/hddhackr-v1-40-build-20130303-format-your-wd-drive-into-fatx/

Tu jest taki program ale twojego dysku na liście nie ma więc nie wiem czy będzie działał, sam go tez nie mogę przetestować bawisz się tym na własną odpowiedzialność.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Oryginalny dysk aby przywrócić do działania, potrzebujesz bin z takiego samego dysku jak twój. trochę zabawy hexem i jest szansa ze ruszy.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

afc97

Banned
Użytkownik
Świeżak
Oryginalny dysk aby przywrócić do działania, potrzebujesz bin z takiego samego dysku jak twój. trochę zabawy hexem i jest szansa ze ruszy.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
Gdzie moge taki bin znalezc i skad mam wiedziec jaki mialem wczesniej?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Gdzie moge taki bin znalezc i skad mam wiedziec jaki mialem wczesniej?
Na forum nie znajdziesz tego. Napisz na forum kompletne oznaczenie hdd, lecz nie raczej nikt nie wyśle.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Odświeże temat. Po przeniesieniu danych(kablem) z dysku 250gb na 500gb, przenoszenie się skończyło sukcesem. Po włożeniu już dysku 500gb konsola już go nie widzi....wyjąłem dyski odlaczylem zasilanie i zobaczymy co będzie rano. Jakieś pomysły....
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
kopiowałeś tylko dane czy klonowałeś dysk?
 

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
kopiowałeś tylko dane czy klonowałeś dysk?
Raczej przeniosłem zawartość, nie kopiowałem ...
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak ci konsola nie widzi dysku to zostaje gwarancja.
 

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak ci konsola nie widzi dysku to zostaje gwarancja.
Konsola już dawno po gwarancji.. Tak jak pisałem 250gb w kieszeni konsoli, kabel podpięty pod 500gb transfer się powiódł. 500gb widzi jako przenośna pamięć usb.Po wyjęciu 250 i włożeniu 500gb konsola go nie widzi.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik


Użyłeś takiego kabla ?
 

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak


Użyłeś takiego kabla ?
Tak. Przez kabel widzi jako pamięć podręczna, mogę przenieść dane. Potem wkladam sam dysk i go konsola nie widzi.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiem chyba o co chodzi, dysk widzi tylko jako USB a musi widzieć jako systemowy. Wkładasz nowy dysk, formatujesz w ustawieniach i dopiero podłączasz stary dysk i przenosisz tym kablem dane na nowy.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeszcze jedno czy to dedykowany dysk do Xbox czy zwykły dysk ? Zwykły dysk tylko pod RGH.
 

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeszcze jedno czy to dedykowany dysk do Xbox czy zwykły dysk ? Zwykły dysk tylko pod RGH.

Dysk który próbuję zainstalować.
 

Attachments

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
20180303_232512.jpg
A to widzi konsola jak dysk jest w środku. Czyli wcale nic nie mogę zrobić.

Dysk który próbuję zainstalować.
 
Ostatnia edycja:

yasio1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A już po wyjęciu dysku i podpieciu pod kabel widzi go jako przenośna pamięć usb. Formatować go mogę tylko po kablu bo jak go wloze do konsoli odrazu go nie widać.
 

Do góry Bottom