Xbox One wyłącza się przy starcie gry

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć,

Mam nietypowy problem.

Miałem problem ze swoją pierwszą konsolą, pomimo, że nie dostawałem żadnego komunikatu o przegrzewaniu się, ani nie była zbyt gorąca, to zaczęła się samoczynnie wyłączać, ale w sposób taki, jakbym wydał jej komendę wyłączenia się.
Napisałem na czacie Microsoftu o problemie i dostałem info, żeby wysłać konsolę a oni przyślą mi nową w ramach gwarancji. Trwało to jakieś 4 dni, ale to chyba tylko dzięki Advanced Exchange - Flight Program.
Nie wiem czy konsola która przyjechała jest nowa , czy to jest refurbished, bo chyba nie jestem w stanie tego zweryfikować. Dostała nowe miejsce, gdzie ma dużo lepszą cyrkulacje powietrza niż poprzednia.

Wszystko było fajnie przez ponad 2 tygodnie, gdy zaczęła mi się wyłączać sama z siebie.
Miało to miejsce czasami przy uruchamianiu gry, czasami już w jej trakcie, nie ma reguły.
Zrobiłem konsoli hard reset oraz zrobiłem też hard reset zasilacza. Niestety nie pomogło to zbytnio.

Teraz się zastanawiam czy oddawać "nową" konsolę na gwarancję do Microsoftu, czy może skorzystać z rękojmi u sprzedawcy (w tym wypadku Euro RTV ) i odstąpić od umowy a tym samym dostać zwrot pieniędzy. Akurat w tym wypadku jest to tzw. wada istotna, która powinna pozwolić mi na taki wybór załatwienia reklamacji.

Wtedy mógłbym kupić nową konsolę czy to Xbox One S czy to Xbox One Elite. Tu się waham akurat :)

Pytanie na ile mam szansę na rękojmię, bo wydaje mi się to lepszą opcją niż gwarancja.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Skoro skorzystałeś już z gwarancji to rękojmia Ci przepadła. W tym wypadku masz albo, albo. Jak możesz nie wiedzieć czy dostałeś tą samą konsolę? Przecież masz numer seryjny, w domu, albo na www musisz mieć swoją konsolę zarejestrowaną na koncie. Sprawdź numery i będziesz wiedział czy masz swoją, czy próbowali ją naprawić.
 

szuldi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Skoro skorzystałeś już z gwarancji to rękojmia Ci przepadła. W tym wypadku masz albo, albo. Jak możesz nie wiedzieć czy dostałeś tą samą konsolę? Przecież masz numer seryjny, w domu, albo na www musisz mieć swoją konsolę zarejestrowaną na koncie. Sprawdź numery i będziesz wiedział czy masz swoją, czy próbowali ją naprawić.
Moze a nawet powinien skorzystac z rekojmi, napisz ze odstepujesz od umowy zawartej w dniu takim i takim dotyczacej zakupu danego przedmiotu, zaznacz ze chcesz zwrot pieniedzy. Pamietaj, ze przy pierwszej Twojej takiej sprawie sprzedawca nie musi przychylic sie do Twojego zadania, przyjmie sprzet i bedzie probowal naprawic. Jesli dostaniesz informacje, ze Ci naprawili to testuj w domu, jesli bedzie robic to samo albo nawet bedzie miec inne usterki to wracasz do sklepu i ponownie mowisz ze chcesz skorzystac z prawa rekojmi, za drugim razem nie maja prawa nie uznac Twojego zadania i dostaniesz zwrot kasy. Znam temat bo ostatnio przerabialem. Walczylem w ten sposob z telefonem. Z niewiedzy korzystalem z gwarancji i dwukrotnie odsylalem telefon do gwaranta, za trzecim razem poszedlem do sklepu i powiedzialem ze chce skorzystac z prawa rekojmi, babka wziela telefon, musialem napisac oswiadczenie co oczekuje. Tak jak myslalem sklep probowal naprawiac telefon, po 3 tygodniach otrzymalem informacje, ze telefonu nie da sie naprawic i moje zadanie zostalo spelnione. Pojechałem do sklepu po zwrot pieniedzy. Takze nawet jesli ktos skorzystal z gwarancji nie wyklucza to mozliwosci skorzystania z prawa rekojmi. Porady otrzymalem od specjalistow takze smialo skladaj prawo rekojmi. Poczekasz troche ale powinienes wywalczyc swoje. Pozdrawiam i zycze pomyslnego zakonczenia sprawy

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście, że konsola ma nowy numer seryjny ale nie zmienia to faktu, że Microsoft może dawać refurb.
Z rękojmi nadal mogę skorzystać, bo akurat rękojmia nie wyklucza się z gwarancją. https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/rekojmia-niezalezna-od-gwarancji
 

szuldi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście, że konsola ma nowy numer seryjny ale nie zmienia to faktu, że Microsoft może dawać refurb.
Z rękojmi nadal mogę skorzystać, bo akurat rękojmia nie wyklucza się z gwarancją. https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/rekojmia-niezalezna-od-gwarancji
Patrz wyzej opisalem Ci swoj przypadek

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Moze a nawet powinien skorzystac z rekojmi, napisz ze odstepujesz od umowy zawartej w dniu takim i takim dotyczacej zakupu danego przedmiotu, zaznacz ze chcesz zwrot pieniedzy. Pamietaj, ze przy pierwszej Twojej takiej sprawie sprzedawca nie musi przychylic sie do Twojego zadania, przyjmie sprzet i bedzie probowal naprawic. Jesli dostaniesz informacje, ze Ci naprawili to testuj w domu, jesli bedzie robic to samo albo nawet bedzie miec inne usterki to wracasz do sklepu i ponownie mowisz ze chcesz skorzystac z prawa rekojmi, za drugim razem nie maja prawa nie uznac Twojego zadania i dostaniesz zwrot kasy. Znam temat bo ostatnio przerabialem. Walczylem w ten sposob z telefonem. Z niewiedzy korzystalem z gwarancji i dwukrotnie odsylalem telefon do gwaranta, za trzecim razem poszedlem do sklepu i powiedzialem ze chce skorzystac z prawa rekojmi, babka wziela telefon, musialem napisac oswiadczenie co oczekuje. Tak jak myslalem sklep probowal naprawiac telefon, po 3 tygodniach otrzymalem informacje, ze telefonu nie da sie naprawic i moje zadanie zostalo spelnione. Pojechałem do sklepu po zwrot pieniedzy. Takze nawet jesli ktos skorzystal z gwarancji nie wyklucza to mozliwosci skorzystania z prawa rekojmi. Porady otrzymalem od specjalistow takze smialo skladaj prawo rekojmi. Poczekasz troche ale powinienes wywalczyc swoje. Pozdrawiam i zycze pomyslnego zakonczenia sprawy

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
Ja z rekojmią miałem już trochę do czynienia,więc się akurat nie obawiam. Tka naprawdę mogę zaznaczyć, że urządzenie było naprawione w ramach gwarancji i błąd nadal występuje. Mogę sobie nie życzyć sobie naprawy , bo to też mój wybór. Oczywiście wszystko zależy od sklepu , bo niektóre podchodzą po ludzku do tematu a inne kładą kłody pod nogi. Z LG walczyłem pół roku, ale nie dość że dostałem nowy telefon to jeszcze nie brandowany. Innych wypadków nie opisuje bo to nie temat na to forum.
 

small551

Banned
Użytkownik
Świeżak
Że co robiłeś? Reset zasilacza? Człowieku patyk i kawałek sznurka to coś co zalecam Ci do zabawy? Jaką ty chcesz rękojmię, gwarancje jak ty z premedytacją robisz zwarcie na zasilaczu i masz pretensję że konsola się wyłącza. I ty chcesz żeby wysłali Ci nową konsolę? Ciesz się nawet z rebufa...
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Sprzęt został wymieniony na inny, więc to nie jest ta sama co została sprzedana przez sklep. Nie możesz domagać się od sklepu zwrotu gotówki

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Że co robiłeś? Reset zasilacza? Człowieku patyk i kawałek sznurka to coś co zalecam Ci do zabawy? Jaką ty chcesz rękojmię, gwarancje jak ty z premedytacją robisz zwarcie na zasilaczu i masz pretensję że konsola się wyłącza. I ty chcesz żeby wysłali Ci nową konsolę? Ciesz się nawet z rebufa...
Poczytaj na stronie Microsoft o resecie zasilacza . Takiego słowa właśnie użyli. A w sumie sprowadza się do odłączenie zasilania oraz odłączenia od konsoli na chwilę. Cóż poradzić, że MS używa nieprecyzyjnego słownictwa.
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprzęt został wymieniony na inny, więc to nie jest ta sama co została sprzedana przez sklep. Nie możesz domagać się od sklepu zwrotu gotówki

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Tu bym polemizował. Na dowodzie zakupu nie ma żadnego numeru seryjnego. Fakt, że Microsoft wymienia to już inna para kaloszy.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Z tyłu konsoli Service datę napis

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Temat do zamknięcia. Konsola została ostatecznie po perypetiach sprzedana, a ja zakupiłem Xbox One S. Różnica jest ogromna nawet jeśli chodzi o sam design.
 

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@felipe a nie masz tego problemu na esce? Ja od samego początku mam taki sam problem jak ty..
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak na razie nie mam. Jest dużo cichsza i nie grzeje się tak.
 

Do góry Bottom