AC3 problem z dziwny cieniami?

TakenAway

Użytkownik
Użytkownik
Zauważyłem dziwny problem grając w najnowszego assassina, mianowicie jakieś dziwne kształty cieni, jakby jakieś ziarno przesiewane przez sito ;d Sprawdzałem 3 różne kable hdmi i 3 różne wejścia w TV i nadal to samo. Na kablu AV również nic sie nie zmieniło. Odpalałem też pozostałe gry jakie mam na dysku i nie zauważyłem żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki. Jakieś pomysły co to może być? Poniżej dam zdjęcia robione telefonem, co trzeba to raczej na nich widać ^^





 

michasL

Użytkownik
Użytkownik
Czym nagrywałeś?
 

TakenAway

Użytkownik
Użytkownik
Pendrivem :D Mam konsole z jtagiem
 

Famous

Użytkownik
Użytkownik
hmm to wygląda jakby coś z grafiką Ci się działo i źle generowała obraz, miałem podobnie ale na PC i mi się tak rozmywały tekstury i cienie jak mi procesor grafiki poszedł
 

TakenAway

Użytkownik
Użytkownik
No nie jest to za ciekawe info ale póki co zauważyłem to tylko w tym assassinie, a co dalej to się zobaczy.
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
Mam ten sam problem i nie wiem czy wysyłać konsole do serwisu czy da się problem rozwiązać w domu ? Jeżeli ktoś z was będzie wiedział jak ten problem naprawić i podzieli się ze mną tą informacją to będę niezmiernie wdzięczny :smile:
 

ADI___X

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem to powolne padanie GPU . Miałem z tym doświadczenie na 2 xboxach jak i na pecetach ; ) Tzw. Artefakty ; )
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
Czyli co ? jedynym rozwiązaniem jest oddanie klocka do serwisu ?
 

Demol

Użytkownik
Użytkownik
To całkowicie normalne w AC 3 zastosowano efekt ziarna w cieniach, aby nie było widać "ząbków". Jak dobrze pamiętam ten trik jest stosowany od AC Brotherhood. Najlepiej nie zwracać na takie pierdoły uwagi i cieszyć się grą :p
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
To całkowicie normalne w AC 3 zastosowano efekt ziarna w cieniach, aby nie było widać "ząbków". Jak dobrze pamiętam ten trik jest stosowany od AC Brotherhood. Najlepiej nie zwracać na takie pierdoły uwagi i cieszyć się grą :p
Gram w AC III i nic takiego nie zauważyłem co na powyższych screenach, więc to nie jest normalne :)
Do autora tematu konsole daj do serwisu.
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
Jak myślicie czym ten problem może być spowodowany GPU czy może coś innego ? Wicie nie chce na darmo wysyłać konsolki :p
 

Demol

Użytkownik
Użytkownik
Gram w AC III i nic takiego nie zauważyłem co na powyższych screenach, więc to nie jest normalne :)
Do autora tematu konsole daj do serwisu.
To może daj screena, czy zdjęcie jak u Ciebie to wygląda bo u mnie i wśród moich znajomych ten efekt występuje. Pamiętam, że cienie w AC 2 wyglądały tragicznie i straszyły wielkimi kłami :D

Edit:
http://www.youtube.com/watch?v=mhgGu_oFdxM&feature=plcp
Podaje za przykład gameplay z x360 od RockAlone2k, na full HD bardzo dobrze widać efekt "ziarna". Moim zdaniem wysyłanie chłopaka do serwisu jest śmieszne, ale róbcie jak uważacie.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Efekt ziarna jest w AC III ale zobacz na screeny autora tematu, np. ja takich efektów nie uświadczyłem w grze a gram już ponad 13 godz.
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
U mnie ten efekt występuje w całkiem innym stopniu, u Rocka nawet tego nie widać za bardzo a u mnie jest taka pikseloza na cieniach że aż w oczy kłuje ;_; Ten problem występuje też w innych grach np: Battlefield 3.
 

matii909

Świeżak
Świeżak
Po prostu xbox nie daje już rady i dlatego są przycięcia itp efekty uboczne ;p
 

ZMZZ813

Użytkownik
Użytkownik
Odp: AC3 problem z dziwny cieniami?

Jaka wersja i plyta Xbox'a?

Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
Nie zrozumiałem za bardzo twojego pytania :p , ale posiadam konsole Slim. Mam jeszcze takie pytanie czy powodem tych irytujących cieni może być to, że mój telewizor maksymalnie wyświetla w 1080 i
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Nie. Ale proponuje abyś grał na 720p bo obraz jest lepszy na tej rozdziałce :)
 

Alexor

Świeżak
Świeżak
Czyli podsumowując nic złego się nie dzieje z konsolką a te cienie są wywołane tym, że xbox 360 się starzeje ?
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Czy inne gry działają normalnie?
 

Do góry Bottom