Czy Ruter Asmax-a to dobry wybór pod Xboxa

Namito33Pl

Użytkownik
Użytkownik
Witam . Mam pytanko . Nosze sie z zamiarem kupna rutera bo jak narazie neta pod Xboxa mam przez kompa . Czy ktos z szacownych forumowiczów uzywał rutera firmy Asmax i może mi cos na jego temat powiedziec . Czy to dobry wybór . Czy będzie mi wszystko przy tym ruterze śmigac . I jeszcze jedno pytanie . Czy Xbox sam wykryje ustawienia sieci po podłaczeniu go do rutera poprzez opcje automatycznego ustawiania??? Za wszystkie odpowiedzi sęsowne dziekuje .
 

Joy5593

Użytkownik
Użytkownik
również się przyłączam do tego pytania, i troche dodam od siebie czy Router musi byc jakis super git ? czy moze byc rando komando?
 

polop15

Użytkownik
Użytkownik
Każdy router będzie (a przynajmniej powinien) się dobrze sprawować. Najlepiej jednak wybierać te z największą przepustowością łącza.
 

Rurek

Użytkownik
Użytkownik
Ogólnie zasada jest taka ,że im ruter droższy tym lepszy. Kolega kupił tani i był do bani ale już na d-link wszystko śmiga. Nie opłaca się brać tanich bo wyobraź sobie ,że masz na działku przeciw pancernym t90 a tu zerwało połączenie :D
 

atmpitbull

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja testowałem X360 na Pentagramie, Linksysie a sam obecnie mam TP-Link i na żadnym problemów nie widzę. Osobiście polecam TP-Link bo trochę się naczytałem o routerach i mają dobre opinie.
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
też ma tp-linka WR543G i niestety gubi pakiety w trybie ap router.
Mam też planeta wrt-414 i jest naprawdę bardzo dobry.

U mnie z gubieniem pakietów było tak ze jak tp-link jest routerem głównym a do niego łączy się w trybie klienta planet to mam masakryczne gubienie pakietów, jak jest odwrotnie tzn. planet jest główny a tp-link jest w trybie klienta to jest ok. Aha tp-link gubi pakiety tylko na łączach bezprzewodowych.

Aha tp-link ma jedna wadę nie da się wyłączyć nat :(

Co do kolegi kilka postów wyżej to chyba nie ma gorszego badziewia właśnie jak D-link :)

Co do tematu - asmaxy to bardzo dobre sprzęty
 

kamyk233

Użytkownik
Użytkownik
Miałem Asmax`a 804u jak się nie mylę i wszystko chodziło w jak najlepszym porządku ;)
 

Namito33Pl

Użytkownik
Użytkownik
A czy bede musiał wszystko w konsoli wpisywać ręcznie tak jak przy połaczeniu z kompem czy sama wyszuka ustawienia ?
 

virusek

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli w routerze ustawisz żeby IP przypisywał dynamicznie (DHCP) to samo powinno zaskoczyć. Zazwyczaj zawsze jest DHCP wiec nie masz co się bać
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Każdy router będzie (a przynajmniej powinien) się dobrze sprawować. Najlepiej jednak wybierać te z największą przepustowością łącza.
0_o

Polecam kupować ruter już z AP najlepiej firmy linksys

... omijać szerokim łukiem :asmax, tp-linka d-link, pentagram, czy inne wynalazki.
 

atmpitbull

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
... omijać szerokim łukiem :asmax, tp-linka, pentagram, czy inne wynalazki.
To weź poczytaj sobie testy wynalazku np. TP-LINK TD-W8910G nie W8901G. Jest to bardzo dobry i stabilny router. Słyszałeś od kogoś czy miałeś okazję testować ja sam mam tego TP-LINK'a na łączu 6 mega od roku i nawet ani razu się nie przywiesił. Tak samo rodzina ma Pentagrama i Asmaxa i też wszystko ok. Ja zawsze aktualizuję firmware jak tylko wyjdzie.

A miałem okazję testować też Linksysa WAG54G coś takiego z wbudowaną anteną to robił restarty co 30 minut. Wcześniej WAG200G i złego słowa na niego akurat nie powiem.
 

virusek

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli nie masz TPSA tylko jakąś kablówkę czy Dialog to bierz Linksysa WRT54G. Nie słyszałem żadnej negatywnej opinii. Cena wysoka ale jakość i wydajność niesamowita. Jeżeli chodzi o D-Linka często siadają zasilacze. Jako routery są dobre ale dosyć duże prawdopodobieństwo że padnie Ci zasilacz.
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
To weź poczytaj sobie testy wynalazku np. TP-LINK TD-W8910G nie W8901G. Jest to bardzo dobry i stabilny router. Słyszałeś od kogoś czy miałeś okazję testować ja sam mam tego TP-LINK'a na łączu 6 mega od roku i nawet ani razu się nie przywiesił. Tak samo rodzina ma Pentagrama i Asmaxa i też wszystko ok. Ja zawsze aktualizuję firmware jak tylko wyjdzie.

A miałem okazję testować też Linksysa WAG54G coś takiego z wbudowaną anteną to robił restarty co 30 minut. Wcześniej WAG200G i złego słowa na niego akurat nie powiem.
masz racje ,chodziło mi o firme d-link a napisałem tp-link(tania alternatywa linksysa dla niewymagających użytkowników)

pentagrama, czy asmaxa są badziewiami , to że chodzi , to nie znaczy ze wszystko jest okey !!

Jeżeli jest problem z Linksysem ,to prawdopodobnie jest to wina użytkownika !!

moje doświadczenie opieram na kilku letnim siedzeniu w tym temacie , a nawet półrocznym zatrudnieniu w branży !!
 

Ice Crystal

Użytkownik
Użytkownik
Hej, mam pytanie: Jak można połączyć xboxa z routerem? Chyba trzeba mieć kartę sieciową (M$ Network Wireless Adapter), nie??(jak źle gadam, to mnie proszę naprostować, bo ja troszkę zielony w tych sprawach) ;)
Ja mam routera i łączę się tak, że podpinam kabel earthnet do laptopa, który ma sygnał od routera :D
plz odpowiedzcie :D :D
 

Rurek

Użytkownik
Użytkownik
Gadałem z kolegą na gadu o tym d-linku i złego słowa nie może powiedzieć.
 

Namito33Pl

Użytkownik
Użytkownik
A mnie konkretnie chodzi o Asmax 1004 G. Ponoc to z tej firmy najlepszy produkt. Co sądzicie ?
 

virusek

Użytkownik
Użytkownik
Hej, mam pytanie: Jak można połączyć xboxa z routerem? Chyba trzeba mieć kartę sieciową (M$ Network Wireless Adapter), nie??(jak źle gadam, to mnie proszę naprostować, bo ja troszkę zielony w tych sprawach) ;)
Ja mam routera i łączę się tak, że podpinam kabel earthnet do laptopa, który ma sygnał od routera :D
plz odpowiedzcie :D :D

Jeżeli chcesz bezprzewodowo to musisz mieć ten adapterek od MS. Jeżeli po kablu to taka sama historia jak z laptopem. Kabel ethernetowy leci do x`a z routera i powinno sam się skonfigurować.
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Gadałem z kolegą na gadu o tym d-linku i złego słowa nie może powiedzieć.
To skasuj do niego numer GG , bo widocznie gówno wie . Wystarczy że wejdziesz na pierwsze lepsze forum związane z siecią , a zobaczysz dlaczego.

A mnie konkretnie chodzi o Asmax 1004 G. Ponoc to z tej firmy najlepszy produkt. Co sądzicie ?
nie wiem kto wam to poleca, pewnie sprzedawcy w Media-markecie !!

Polecane firmy
-Linksys
-Ovislink
-TP-Link
-ASUS
-Edimax
 

Do góry Bottom