Czy warto kupować cyfrowe wersje gier?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

akak

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Wpadłem w posiadanie Xbox One, teraz chce się zaopatrzyć w gry. Z tego co widzę, można kupić nawet Wolfenstein+Watch Dogs PL+Murdered w wersji cyfrowej za 200zł. Bardzo tanio, ale czy nie ma jakiegoś haczyka? Jak wygląda sprzedaż takich gier - sprzedaje się cały profil, na których są zakupione gry? Czy można je jakoś przenieść na swoje konto?
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Haczyk jest taki że masz tylko jedną szansę na pobranie gier. Jeśli je usuniesz lub padnie dysk to już ich nie odzyskasz. Również z nikim się tymi grami nie podzielisz. Za lepszą opcję uważam zrzutkę z kumplami.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Haczyk jest taki że masz tylko jedną szansę na pobranie gier. Jeśli je usuniesz lub padnie dysk to już ich nie odzyskasz. Również z nikim się tymi grami nie podzielisz. Za lepszą opcję uważam zrzutkę z kumplami.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
bzdura !!!!!!!!!! kup konsole i gry w wersji cyfrowej i dopiero sie wypowiadaj! Gry tak zakupione działają, mozna się nimi wymieniać tzn. tym profilem na którym są gry, pobrane gry są w konsoli i nie są przypisywane do profilu wiec bez problemu nasz kolega może pobrać je u siebie
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czy tylko ja przeczytałem pierwszy post? Jak medrcu chcesz sprzedać takie konto jak sprzedający z allegro po 48 godzinach zmienia passy? Proszę oświeć mnie bo pomimo że sprzedaję takie konta na allegro wciąż najwyraźniej nie mam o tym pojęcia...

Poza tym ms nie blokuje takich kont jeśli są z legalnych punktów. Sam mam konta jeszcze z czasów gdzie było 10-20tyś msp i działają do dziś.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

dolo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Juz lepiej załóż profil i kup gre z kolega bo takie konta nie do końca sa legalne po co masz ryzykować bana
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Dobry jesteś naprawdę :)
Jak nie wiesz co napisać nie pisz wcale ( tak dla przypomnienia )


bzdura !!!!!!!!!! kup konsole i gry w wersji cyfrowej i dopiero sie wypowiadaj! Gry tak zakupione działają, mozna się nimi wymieniać tzn. tym profilem na którym są gry, pobrane gry są w konsoli i nie są przypisywane do profilu wiec bez problemu nasz kolega może pobrać je u siebie, minus jest taki ze takie konto z grami po jakimś czasie jest blokowane przez M$, lecz gry w naszej konsoli i tak działają

Ciekawe doprawdy ciekawe...
Pytałem kiedyś takiego co sprzedaje gierki i stwierdził że jest zupełnie tak jak Rob1N_PL napisał więc zdradź sekret jak to zrobić żeby po zmianie pasów udostępnić to konto na inną konsolę??
 

mRb

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Boże ludzie dlaczego wypowiadacie się skoro nie macie pojęcia o grach na Xbox One? W cale sytuacja nie wygląda tak jak na Xbox 360 na allegro z grami do XO jest tylko jeden główny sprzedawca i on daje nam konto na własność, czyli grami możemy się wymienić itp..

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
@akak
Pytałeś o haczyk - kupowanie/sprzedawanie kont jest niezgodne z warunkami użytkowania (terms of use) i kodeksem postępowania (code of condukt) usługi Xbox Live - niestosowanie się do ww. warunków grozi zablokowaniem profilu i/lub konsoli.

Gry przypisane do tych kont najpewniej zostały zakupione kradzionymi kartami kredytowymi - czy za użytkowanie takich kont MS rozdaje bany? 360-tki były banowane, tutaj nie wiem, ale odradzam opierać się na opiniach tych, którzy tym handlują - oczywiście, że według nich wszystko jest legalne.

Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe - te legalne oczywiście, że tak - zwłaszcza jak są w promocyjnych cenach.
Czy opłaca się kupować konta z grami? Tylko do pierwszego bana.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak nie wiesz co napisać nie pisz wcale ( tak dla przypomnienia )





Ciekawe doprawdy ciekawe...
Pytałem kiedyś takiego co sprzedaje gierki i stwierdził że jest zupełnie tak jak Rob1N_PL napisał więc zdradź sekret jak to zrobić żeby po zmianie pasów udostępnić to konto na inną konsolę??
Jak kolega mRb napisał na allegro jest 1 sprzedawca który sprzedaje nam nowe konta z grami na wyłączność pobrane konto jet nasze i możemy je odsprzedać dalej, wielkiej filozofii tu nie ma jak było to w przypadku 360 ze musieliśmy przenosić licencje, po prostu na kolejnej konsoli pobieramy profil grę i działa, czasem ms prosi nas o jakieś potwierdzenie danych konta ms lecz wystarczy sie zalogować na Microsoft.com i postępować zgodnie z instrukcją tyle
 

warone

Banned
Użytkownik
Cytat Zamieszczone przez orso Zobacz posta
Jak nie wiesz co napisać nie pisz wcale ( tak dla przypomnienia )





Ciekawe doprawdy ciekawe...
Pytałem kiedyś takiego co sprzedaje gierki i stwierdził że jest zupełnie tak jak Rob1N_PL napisał więc zdradź sekret jak to zrobić żeby po zmianie pasów udostępnić to konto na inną konsolę??
ORSO@Tak osobiscie sie ciebie zapytam nie zebym mial cos do ciebie czy kolegow moderatorow , gdzie jestescie jak pisza *******y na calym forum ?

Czepiasz sie mego wpisu jednego na 1000 a takich masa na forum .

Co do tematu nie wiem gdzie macie problem z tymi kontami dostajesz passy + zapasowe passy do konta zastępczego/weryfikacyjnego/ czy jak kto to nazwie po swojemu , po za tym możesz bez 2 emaila wejść na stronę MS przy zalogować się na konto które zakupiłeś i w ustawieniach zmienić maila zapasowego będziesz musiał tylko wybrać metodę weryfikacji kod po przez sms na podany numer lub chyba bodajże @ , i voila dostajesz kod weryfikacyjny z sms a wpisujesz i konto ma już twojego maila a nie tego co osoba sprzedająca zaznaczyła .

Co oznacza ze w przypadku zmiany hasła, co tez możesz zrobić z punktu ustawień , nie dostanie nowego w powiadomieniu o zmianie hasem .
+ możesz tez później zmienić głównego maila na inny mówiąc ze już go nie używasz . Tez masz na stronie MS jak to zrobić .Ewentualnie piszesz do nich na ich śmiesznym czacie i bez problemu tobie pomaga jeżeli znasz hasło do konta.

Trzeba tylko pamiętać ze jeżeli gdzieś popełnimy błąd czy możemy zablokować sobie konto wiec uważnie i spokojnie trzeba do tego podejść . Ja tak miałem gdy konto właśnie przenosiłem , sms nie przyszedł pomimo 2 próśb o wysłanie i coś namotałem i blokada była , na szczęście sms przyszły po czasie musiałem wbić je w komputerze by odblokować konto i wszystko działa . Gry pobierane na 3 konsolach już i wszystko gra . Jedyny minus to to ze konto możesz przypisać do konsoli tylko 3x w roku co oznacza ze w pewnym momencie ktoś będzie grał w gry z 2 odpalonymi kontami swoim + tym z grami .

Na one działa to trochę inaczej niż na x360 + powiedzmy ze tak jak się mówi te konta są kradzione ale załóżmy ze naszym tłumaczeniem jest to ze konto jest kolegi który przyszedł i się nim zalogował by podzielić swoja bibliotekę gier co jest na ONE właśnie atutem który głosili przed wypuszczeniem konsoli . To mam za każdym razem pytać znajomego czy faktycznie to jego konto i pytać czy nie ukradł tych gier ?

Całość może być chaotycznie trochę napisana bo się spieszę ale raczej da się dojść o co mi chodzi .

PS: Sprzedajecie takie konta to nigdy nie powiecie nam ze są kradzione u was zawsze będą legalne jak wszędzie :)
 

akak

Użytkownik
Użytkownik
@akak
Pytałeś o haczyk - kupowanie/sprzedawanie kont jest niezgodne z warunkami użytkowania (terms of use) i kodeksem postępowania (code of condukt) usługi Xbox Live - niestosowanie się do ww. warunków grozi zablokowaniem profilu i/lub konsoli.
Jeśli jest to prawda, to chyba odpowiedź nad, którą tu debatujecie jest oczywista.

Dzięki wszystkim za pomoc i cieszę się, że ten temat tak się rozwinął. Miałem brać ten 3pak gier za okazjonalną cenę 200zł, dziś już chyba nie zdecyduje się na taki zakup.

Fajnie, że odezwali się też sprzedawcy takich gier i mam nadzieję, że mogą nam wytłumaczyć ten fenomen cenowy :).

Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe - te legalne oczywiście, że tak - zwłaszcza jak są w promocyjnych cenach.
Mówimy tu o grach kupionych przeze mnie, na moim koncie w sklepie MS, tak? Nie o zakupach na portalach aukcyjnych?
 

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Mówimy tu o grach kupionych przeze mnie, na moim koncie w sklepie MS, tak? Nie o zakupach na portalach aukcyjnych?
Tak, najlepiej mając konsolę ustawioną na US. Wtedy trzeba doładować konto dolarami (kody doładowujące najlepiej kupić na amazon.com, albo z keye.pl - koniecznie w walucie USD) - tak gry wychodzą najtaniej i są zakupione w pełni legalnie.
 

rbej

Użytkownik
Użytkownik
to w takim razie powiedz kolego jak to jest, ze gra w wersji cyfrwej na Xboxie kosztuje 39,90 funta ok. 210 zl, a na allegro w gry w wersji cyfrowej sa sprzedawane za ok. 100 zl ?

nie powiesz mi przeciez, ze ich sugerowana cena jest to 200 zl, a "dystrybutorzy" sa tacy chojni i sprzedaja legalne gry przy znikomym zarobku ?
+1

Gry na X1, które znajdują się na kontach sprzedawanych na allegro są zakupione przy pomocy karty kredytowej. Na 100% jest to kradziona karta kredytowa. Przecież sprzedawca nie jest dobroczyńcą i nie kupuje gier za 60$ a następnie sprzedaje je na allegro za 30-40$ (100-120zł). Najbardziej śmieszą mnie jednak konta z grami kupionym za 15$ (np.Child Of Light) a następnie sprzedawane za 75zł. Tutaj jestem skłonny uwierzyć w legalność takiego konta. Prawdziwą perełką jest jednak VALIANT HEARTS: THE GREAT WAR za 119zł, który będzie kosztować 15$ (premiera 25.06). 6 gier za 400zł chociażby niewiadomo jakby ktoś był naiwny, to nie uwierzy w legalność takiego zakupu.
 

p0358

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sam kupiłem takie konto, gdzie cały czas jest nieusunięta karta kredytowa (!), są 3 gry w zakładce ostatnich transakcji, a w polu status pisze: "Rozstrzygane" ("Settled"). Cytuję fragment z rozmowy z GG:

Kod:
Ja: Ciekawe jak to jest, że gry za 600 zł, są na Allegro sprzedawane z kontem za 200 zł...
Sprzedawca: rozkladam rece i z usmiechem pisze 'nie wiem' ;)
Ja: To w takim razie skąd są te konta? :)
Sprzedawca: no to niech zostanie tajemnica handlowa
Sprzedawca: wszystko dziala, legalnie i bezpiecznie
Ciekawe...
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gra jest już zakupiona a sprzedawca anuluje transakcję. I co robi wtedy MS??. Usuwa grę z konta kupującego i zwraca mu kasę??.
Nie da się usunąć gry z konta ms choćbyš nie wiem co robił. Nawet jak ms zwraca kase to gra dalej zostaje. Kiedyś na chacie z ms otrzymałem odpowiedź że nie ma fizycznej możliwości usunięcia gry z historii. Co do karty to pewnie po kilku transakcjach jest blokowana i mimo że dalej widnieje to raczej jest bezużyteczna.
Poza tym to nie ms zwraca kase tylko bank. Ms w tym momencie jest po prostu dymany.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

akak

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem na allegro xbox one z 3ema grami - CoD Ghosts, Titanfall oraz Halo. Wszystko było ok, odpalić mogłem każdą z nich - aż do teraz. Nie wiem, może to przez aktualizacje, bo akurat po niej gier już nie mogłem odpalić - wywala mi komunikat czy na pewno jestem w posiadaniu tych gier i żebym włożył cd. Piszę ze sprzedawcą, który... nie wie o co chodzi. Cyrki z tymi cyfrowymi wersjami - ciekawe czy chociaż mi jakoś zrekompensują ten brak gier.
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem na allegro xbox one z 3ema grami - CoD Ghosts, Titanfall oraz Halo. Wszystko było ok, odpalić mogłem każdą z nich - aż do teraz. Nie wiem, może to przez aktualizacje, bo akurat po niej gier już nie mogłem odpalić - wywala mi komunikat czy na pewno jestem w posiadaniu tych gier i żebym włożył cd. Piszę ze sprzedawcą, który... nie wie o co chodzi. Cyrki z tymi cyfrowymi wersjami - ciekawe czy chociaż mi jakoś zrekompensują ten brak gier.
daj namiar na sprzedawcę , masz login i hasło oraz security email do konta na którym były gry? czy gry miałeś już luzem na konsoli czy były to zdrapki lub inne , jeśli sprzedający sprzedał ci konsolę z grami na koncie/luzem to prawdopodobnie miałeś tylko udostępnione te gry na twoją konsolę konto z tymi grami z włączoną funkcją udostępniania gier (w konsoli jest settings/My home Xbox włączone) i prawdopodobnie sprzedajacy odłączył funkcję udostępniania tych gier zdalnie na innej konsoli na tym koncie do którego były wspomniane gry - ty straciłeś możliwość grania w nie lub też nieświadomie sprzedający postanowił sprzedać/udostępnić dalej te gry komuś innemu na innej konsoli ( limit czegoś takiego jest max 2 lub 3 razy w roku można tak zrobić) wtedy absolutnie nie zagrasz w te gry pisz do niego o co kaman w jaki sposób te gry ci dodał/załatwił wtedy będzie jasne kto wciska kity , jak zdrapki to powinien mieć tego dowody z kontami to jak sam teraz widzisz jak sprawa wygląda ktoś albo kantuje albo coś o czym nie wiem i inni użytkownicy kont z grami itp ja używan konta z grami z allegro i działają (mam wszystkie loginy,hasła oraz security email itp)
 

akak

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem konsole na której były już gry, był też profil sprzedawcy, którego nie usuwałem. Postąpiłem tak jak piszesz - napisałem do sprzedawcy o passy do profilu, zalogowałem się ale nadal nie ma tych gier - wygląda jakby udostępnił je komuś innemu. Mam czekać do poniedziałku na 'szefostwo', które jest na urlopie.

Myślę, że ta sprawa jest gwoździem do trumny cyfrowych wersji gier, przynajmniej w moim przypadku.
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przenoszę licencję,profil kasuję i niech sprzedaje dalej.Kiedyś przestały mi działać Red Dead Redemption,Modern Warfare 3 i TC Ghost Recon Future Soldier.Pół roku czy 4 miesiące od kupna. Lepsze działające gry niż 15 profili do logowania.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Powiem wam że kumpel nakupował masę DLC do Forza, COD BO i Ghost i parenaście gierek, ma na konsoli z 30 profili, nic mu nie znika i wszystko cacy, to banowanie to jakiś wkręt sprzedawców.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom