Dosflash Pytanie !!!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanko wczoraj zaliczyłem wpadkę z wgrywaniem LT+2.0 i napęd się wyczyścił niestety w JF nie ma opcji go obudzić :D więc za namową kolegów z Forum prześledziłem temat dosflash mam wszystko tylko komputer na którym robiłem flasha nie obsługuje botowalnego pendrive więc muszę go zmienić no i tu zaczyna się moje pytanie w jaki sposób sprawdzić na którym porcie będzie hulał napęd na starym to wiem bo robiłem ale port się pewno zmieni w zależności od kompa

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i PoZdRo :D
 

gomezja

Użytkownik
Użytkownik
naped sie pewnie nei wyczyscil i zyje tylko nie ma zadnego flasha normalnie jungleflasher i wgraj stock firware czyli oryginalny a potem jeszcze raz lt 2.0. co do dosflashu jak juz go odpalisz on skanuje wszystkie porty wyskoczy ci naped jesli go wykryje...
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie w JF nie widzi w ogóle napędu próbowałem już wszystkich możliwości i nic dlatego chcę spróbować dosflashem

A ten wpis w tut do DF "Następnie wpisujemy "L-O-Eras CF00" gdzie "CF00" to numer portu zapisanego wcześniej"
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
dosflash powinien widzieć napęd, jeśli nie to przynajmniej będziesz miał spis portów.
 

Dante41k

Użytkownik
Użytkownik
Ściągasz Hiren's BootCD. Z niego botujesz dosa z obsługą USB. Przechodzisz na pendrive gdzie masz dosflash i cfw. Dalej tak jak w poradniku dotyczącym flasha napędu.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
Oki dzięki najpierw spróbuje z botowalnego pena bo takiego zrobiłem a jakby co to z Hiren'sa i jeszcze jedno pytanko czy jeżeli mam wyczyszczony napęd to muszę go czyścić jeszcze raz i czy mogę od razu wgrać LT+2.0 czy najpierw OFW
 

TigraTeam

Banned
Oki dzięki najpierw spróbuje z botowalnego pena bo takiego zrobiłem a jakby co to z Hiren'sa i jeszcze jedno pytanko czy jeżeli mam wyczyszczony napęd to muszę go czyścić jeszcze raz i czy mogę od razu wgrać LT+2.0 czy najpierw OFW
jeszcze raz LITEON E odlanczasz zasilanie od napedu restar kompa przed wpisaniem dosflash podlacz zasilanie i sata wykryje naped i w :)
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
nie rozumiem możesz sprecyzować bo dziwnie to napisałeś

zrobiłem jak napisałeś i tak go nie wykrywa

Piszę no atapi deviced present
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
Pierwsze co zrób to przestaw w biosie dyski na ide nie mogą być w raid ani w achci. Odpal dosflasha włącz konsolę powinno wykryć napęd i będzie pisało że kość jest wyczyszczona unknow lub coś takiego dokładnie nie pamiętam. Wpisz liteon e dla portu w którym wykryło napęd, później dajesz write i tyle. Dokładny opis jest w tutorialu dosflaha dla liteona.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
tylko że nie widzę opcji ahci i raid w biosie

jest za to on chip sata mode
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
To chyba jest właśnie to wejdź w tą opcję i powinieneś przestawić. W każdej płycie głównej może się to inaczej nazywać.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
no próbowałem różnych opcji i nic :(
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
Dziwne to jest bo miałem podobną sytuację można powiedzieć że taką samą co ty. Miałem dyski w raid i posypał się napęd w jungleflasherze. Dosflash sobie poradził z nim po przestawieniu w biosie właśnie na ide. Odepnij wszystkie nagrywarki i dyski i podepnij tylko napęd xboxa wtedy działaj. Przestudiuj jeszcze dokładnie tutoria flashowania dosflashem może coż źle robisz. Jeżeli nie możesz sobie z tym poradzić to pozostaje tylko jakiś dobry fachowiec.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
ale przestawieniu czego sata na ide czy wyłączeniu sata
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
Musisz przełączyć tryb sata na ide nie może byc achci i raid. Jak wyłączysz sata to napędu na pewno nie wykryje.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
podaje się nie mam już siły :(
 

ojciecmoderator

Użytkownik
Użytkownik
Miałem podobną sytuacje i właśnie dosflash tylko pomógł.
 

Psychol324

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem jakiej wersji używałeś ale ja pobrałem tą: DosFlash V2.0
Normalnie podłączyłem xboxa, włączyłem na windowsie ten program i wgrałem klucz opcją "write", jeśli ci tego napędu nie widzi to może spróbuj mimo, że nie widzi napędu wgrać ten klucz.
 

C.J198666

Użytkownik
Użytkownik
jeszcze zobaczę tylko muszę sprawić sobie jakiś komp do domu pozdro

Aha a jak myślicie na czymś takim by poszło http://www.techfuels.com/everything-else/3791-convert-ide-sata.html plus hiren's raida ni ma ahci ni ma :D
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
Eh to się nie nadaje tu nie chodzi o konwerter ide na sata. Tylko o włączenie w sata trybu ide. Napisz co ty masz za płytę główną i konfiguracje komputera. Masz na pendrajwie pliki lo-eras oraz dosflash? Pisałeś w pierwszym poście że nie możesz bootować na tej płycie z pena to jak ty uruchamiasz tego dosflasha? Dosflash wpisujesz dopiero po uruchomieniu konsoli, inaczej za chiny napędu nie wykryje. Już sam nie wiem jak ci mam to wytłumaczyć jeżeli nie dajesz rady to naprawdę tylko fachowiec pomoże.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom