Flash benq

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
Witam! Właśnie się zabieram za flasha napędu i mam zrobić to z pomocą tego tutoriala:

Jak wykonać flashowanie napędu Benq w Xbox 360 - Spryciarze.pl

I mam odnośnie tego pytanie: Czy mogę zastąpić pendriva odtwarzaczem mp3 albo telefonem ?? i czy mogę przerobić go najnowszym firmware 1.61 ?? Proszę o odpowiedzi :)
 

ciajus

Użytkownik
Użytkownik
Telefonem napewno nie zbootujesz płyty głównej, odtwarzacz mp3 może zadziałać, bo większość i tak jest widzianych jako pamięć masowa. Możesz go przerobić na 1.61, ale polecałbym poczekać aż na TeamJungle pojawi się wersja LT dla BenQ, który jest już w fazie testowania(swoją drogą LT jest najnowszy nie 1.61).
 

maspex

Użytkownik
Użytkownik
wgrywaj 1.61 ns , a komorki sony sa widziane po podlaczniu usb jako pendrive
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
czyli sony ericcsonem to zrobię ??? bo nie chce spieprzyć napędu
 

maspex

Użytkownik
Użytkownik
Mp3 bedzie skuteczniejszy...zalezy jaki masz ten SE bo w niektorych trzeba klikac co chcesz- czy laczyc z kompem czy cos takiego w k750 odrazu wyskakiwala pamiec- tzn z awartosc karty pamieci

podlacz mp3 i programem hp usb disk storage zrob boot disk
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
już zrobiłem botowalnego pendriva z mp3 i wszystko super ładnie ;D zaraz zabieram się za sczytywanie firmwara
 

maspex

Użytkownik
Użytkownik
napisz jak Ci poszlo pozniej :)
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
narazie lipa bo sam nie wiem jak uruchomić system z pendriva mam płytę gigabyte ep35 ds3l jak wchodzę do bootmenu to wyskakuję dużo tych napędów i dysków niewidze pendriva ;/

edit:) właśnie znalazłem sposób na to :D google :p zaraz napisze jak mi poszło :D
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
mam problem wszedłem już na pendriva uruchomiłem dosflasha ale nie wykrywa żadnych napędów sata ;/ coś czytałem o jakimś kontrolerze sata ale nie wiem o co z tym chodzi proszę o pomoc :)

edit: sorki za post pod postem
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zobacz czy masz tryb sata ustawiony w biosie na ide lub native.
 

maspex

Użytkownik
Użytkownik
masz wogole wlaczona konsole (wlaczony naped) i podpiete dobrze sata jak wykrywasz?

ja mam w kompie nforce4 ,Ty chyba nie masz nforce ? Bo w niektorych przypadkach jednak trzeba kupic kontroler sata.
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
Znalazło mi ten napęd ale zrodził się kolejny problem ;/ robię wszystko zgodnie z poradnikiem ale nie chce mi sczytać fimwaru ;/

dodam screena:
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
odświeżam
 

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Może spróbuj zczytać klucz JungleFlasherem. Wystarczy poszukać.

http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-samsung-benq-jungleflasher-8932.html
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
Znalazło mi ten napęd ale zrodził się kolejny problem ;/ robię wszystko zgodnie z poradnikiem ale nie chce mi sczytać fimwaru ;/

dodam screena:
Wysuń tackę do połowy i jak zapyta się czy odblokować napęd przez magicunlock to daj y i pamięć się odblokuję
 

wojo45

Użytkownik
Użytkownik
Panowie dzięki wielkie wszyscy bardzo mi pomogli i w końcu sflashowałem napęd jeszcze raz wielkie dzięki :) Pozdrawiam :D
 

Do góry Bottom