Gry z Games with Gold po poprzednim właścicielu konsoli.

artemis00

Użytkownik
Użytkownik
Cześć!

Moi mili, mam do was pytanie - niedawno kupiłem sobie używanego xKlocka, przy czym jedyne co zrobił poprzedni właściciel sprzedając mi Dużą Czarną to wylogowanie się ze swojego profilu. Jego gold przestał już działać dawno temu, ale na konsoli zostało kilka gier z golda z poprzednich miesięcy(w folderze "Do zainstalowania") - m.in. Thief i Lords of the fallen.
Czy jest jakaś możliwość żeby w nie zagrać? Golda na własnym profilu mam wykupionego, ale po instalacji Thiefa wywala mi komunikat żeby sprawdzić moją subskrypcję.

Z gury dzienkuje za odpowieść,
Pozdro 600
Krzyś.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy Twój profil ma ustawienia konsoli domowej? Czy udostępniasz swój profil komuś?
 

artemis00

Użytkownik
Użytkownik
Mój profil nie jest ustawiony jako konsola domowa ani nie udostępniam go nikomu (chyba że radzieccy hakerzy zdobyli do niego dostęp).
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
No to go ustaw jako domowy... powinno działać.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ustaw konto z aktywnym goldem jako konsola domowa i powinno działać.
 

artemis00

Użytkownik
Użytkownik
Kochani, jesteście WIELCY!. Dzięki wam mam za darmo Thiefa, Forzę 5, Lords of The Fallen, Sleeping Dogs, Watch Dogs, Hot Dogs...... i w ogóle. Ciężko było mi uwierzyć że to ustawienie mojego profilu jako domowego konsoli pozwoli na granie w te gry(logika kazała mi myśleć że będę musiał próbować wyciągnąć dane od byłego właściciela, ustawić jego profil jako domowy i mój jako normalny, ale już przekonałem się nie raz, że produkty Microsoftu nie zawsze są logiczne), ale się udało! Chciałbym się jeszcze was zapytać dlaczego tak się dzieje (jestem ciekawski), że gry sobie przechodzą przy ustawianiu praktycznie czystego, nowego profilu jako domowy, a kiedy stary profil zostaje to nie da się ich włączyć.

Oprócz tego pytania, to narazie wszystko z mojej strony, temat do zamknięcia.
 

goofyps

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kochani, jesteście WIELCY!. Dzięki wam mam za darmo Thiefa, Forzę 5, Lords of The Fallen, Sleeping Dogs, Watch Dogs, Hot Dogs...... i w ogóle. Ciężko było mi uwierzyć że to ustawienie mojego profilu jako domowego konsoli pozwoli na granie w te gry(logika kazała mi myśleć że będę musiał próbować wyciągnąć dane od byłego właściciela, ustawić jego profil jako domowy i mój jako normalny, ale już przekonałem się nie raz, że produkty Microsoftu nie zawsze są logiczne), ale się udało! Chciałbym się jeszcze was zapytać dlaczego tak się dzieje (jestem ciekawski), że gry sobie przechodzą przy ustawianiu praktycznie czystego, nowego profilu jako domowy, a kiedy stary profil zostaje to nie da się ich włączyć.

Oprócz tego pytania, to narazie wszystko z mojej strony, temat do zamknięcia.
Gry z gwg potrzebują aktywnej subskrypcji gold żeby je włączyć. Ustawiając profil (w tym wypadku swój) jako konsola domowa dzielisz golda z resztą profili na danej konsoli i to umozliwilo ci odpalenie tych gier.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
że gry sobie przechodzą przy ustawianiu praktycznie czystego, nowego profilu jako domowy, a kiedy stary profil zostaje to nie da się ich włączyć.
Gry nie przechodzą. Profil poprzedniego właściciela ma ustawioną twoja konsolę jako domową. To znaczy, że gry z jego konta posiadają licencję na twojej konsoli. W przypadku gier GwG konieczne jest posiadanie abonamentu GOLD. Tutaj jednak nie wiem dokładnie który mechanizm działa. Mam 2 podejrzenia :
1. Ponieważ ustawiona jest konsola domowa, to GOLD też musi być aktywny w ramach konsoli, czyli musi być profil z goldem ustawiony jako domowy (możliwe, że licencja na konsolę ma wymaganie GOLD aktywny na konsoli).
2. Ponieważ ustawienie konsoli jako domowa powoduje współdzielenie GOLD, to automatycznie współdzielisz swój GOLD z profilem poprzedniego właściciela (tylko w obrębie twojej konsoli). Jest to trochę naciągane, bo profilu poprzedniego właściciela na konsoli już nie ma, ale kto wie.

Który z tych mechanizmów działa - nie wiem, może żaden :) Żadne z tych rozwiązań nie wydaje się logiczne, ale w moim odczuciu - nie musi, ważne że działa. :)
 

Do góry Bottom