ImgBurn nagrywa inną prędkością niż wybraną.

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Kupiłem nagrywarkę Pioneer DVR-118LBK (nie wiem czy to dobry wybór) i chciałem ją przetestować na zwykłej płycie. Kupiłem płytę DVD-R i chciałem nagrać obraz gry na PC. Wybrałem prędkość 4x a podczas nagrywania widać "Write Rate: 1356 KB/s (1.0x)" zamiast 4.0x. Tu daję screen:klik. Co mam zrobić?? Może to tylko błąd wyświetlania?
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Patrząc naa czas , który minął i który pozostał, to nagrywało ciutkę poniżej 4.0
Z prędkością z jaką niby powinno się nagrywać, czyli 2.4 proces ten trwa średnio powyżej 40 minut. Prędkość, która cię martwi to być może efekt tymczasowego zwolnienia
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Cały czas pisało 1.0x (czasami 0,9x). Plik zajmował chyba 2,8 GB, a postęp nagrywania wynosił 1% na 20 sekund.
Proszę o odpowiedzi.
 

Robinq

Użytkownik
Użytkownik
Mam taki sam problem, ale jak nagrywam z prędkością 4x na Verbatimach to i tak działa.

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/imgburn-sam-ustawia-google-page-rankingedkosc-57041.html

Ale w twoim przypadku nagrywa tylko troszeczkę więcej, sprawdź jak będzie wyglądać używając Clone'a.
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
Mam taki sam problem, ale jak nagrywam z prędkością 4x na Verbatimach to i tak działa.

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/imgburn-sam-ustawia-google-page-rankingedkosc-57041.html

Ale w twoim przypadku nagrywa tylko troszeczkę więcej, sprawdź jak będzie wyglądać używając Clone'a.
.
w twoim przypadku firmware nagrywarki nie pozwala na nagrywanie pozniżej 4x i nic z tym nie zrobisz ;) nowe litki z tego co wiem nie schodzą poniżej 6x.

w przypadku kolegi alexa jeśli jest zrób update firmware nagrywarki, potem sprawdź Menadżer urządzeń -> Kontroler IDE ATA/ATAPI -> czy w obydwu kanałach IDE (właściwości) jest ustawione "DMA jeżeli dostępne", jeżeli jest PIO zmień na DMA bo najczęstszym problemem w takim przypadku jak twój jest właśnie to.
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki amnesia, ustawiłem z PIO na DMA. Teraz muszę kupić płytę DVD i sprawdzę czy jest OK.

Nagrałem na płytę CD-R 52x plik ważący 660MB z wybraną prędkością 4x, a nagrywa 8.0x. Jak myślicie? Rada amnesi podziałała?
SCREEN


P.S. Po włożeniu płyty w IB jest napisane "Suported speeds: 8x, 16x ... 52x
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
na 99% podziałała, a prędkość to już niestety firmware napędu ustala jaką możesz mieć najmniejszą i nic z tym nie zrobisz ;)
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Więc jak ustawi nieodpowiednią prędkość to gry nie bd działać na konsoli??
 

komar251

Użytkownik
Użytkownik
Więc jak ustawi nieodpowiednią prędkość to gry nie bd działać na konsoli??
Ustaw na gry 2.4 i nie patrz w loga . Będzie chodzić.
Edit: ps. Też zależy od płyty jaki ma minimum .
Sent from my X10i
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki, trochę mnie to uspokoiło.:) Nie wiecie jakie prędkości można ustawiać na Verbatimach 8.0x?
 

komar251

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki, trochę mnie to uspokoiło.:) Nie wiecie jakie prędkości można ustawiać na Verbatimach 8.0x?
Tak jak masz napisane na płycie. A jeśli chcesz wypalać gry to nagrywaj 2.4x.

Sent from my X10i
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
ze spokojem na verbie jak wypalisz 4x to będzie śmigać na X
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
Więc jak na Verbach ustawię 2,4x lub 4x to na 100% bd działac bez względu na to jaka prędkość bd pokazywać imgburn?
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
Patrząc naa czas , który minął i który pozostał, to nagrywało ciutkę poniżej 4.0
Z prędkością z jaką niby powinno się nagrywać, czyli 2.4 proces ten trwa średnio powyżej 40 minut. Prędkość, która cię martwi to być może efekt tymczasowego zwolnienia
jest to nowsza nagrywarka. Moja, ktora ma juz ponad 5 lat to nagrywa 40minut. Ta sama pionera nagrywa max 30min. To nie wina napedu a programu, sprobuj innym programem i zdaj relacje :)
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Na Verbie x8 pojdzie predkość nawet x10 a co do ustawiania 2,4 to mit i tyle pal x4 i bedzie ok .Pionek 118 to farbowany Liteon bodajrze ale i tal pali bardzo ładnie.
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
ja ustawiam 2.4x a i tak nagrywa 4x

i wszystko dziala jak nalezy , ja nie zauwazylem roznicy miedzy tymi dwoma predkosciami zeby obilo sie o jakosc czy cos w tym stylu

z fartem
 

alex___17

Użytkownik
Użytkownik
A jak ustawię 2,4x i zacznie nagrywać 1.0x albo 8,0x? Będzie działać?
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
a nie łatwiej poprostu kupić jakaś tańszą płytkę i samemu sprawdzić?
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
1.0x napewno nie nagra jak ustawiasz 2.4x

a czy nagrasz 2.4x czy 8.0x i tak bedzie dzialac...
 

Mariola69

Świeżak
Świeżak
Siemanko, kupiłem nową nagrywarkę z komputronika Lite-ON iHAP122, bo jak gierki nagrywałem na starej to nie śmigały, teraz też nie. Jak patrzyłem w ImgBurn to właśnie mi to zmienia prędkość z 2.4 na 4x, a jak wsadzam do konsolki to nie może odczytać płyty. Tylko na Verbatim nagrywam, na 12 płytek 3 gry się nagrały. Abgx360 wszystkie gierki sprawdza na zielono, więc powinny śmigać. Mógłby ktoś mi pomóc? :) Nie wiem czy da się zmienić jakoś tą prędkość nagrywania, czy może coś pokombinować z obrazem płyty.
 

Do góry Bottom