Jaki router?

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Wylacz POE i uzywaj tylko zasilacza routera choc juz mogles cos uszkodzic dajac mu dwa dojścia 12v
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Sytuacja wyglada tak ze gdy POE odepne z pradu to net tak zwalnia ze Forum nie chce sie odapalic:confused:
Powiedz jak dodac fote na forum,to moze jak zobaczysz jak wpiecie wyglada cos zmieni.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Dobra juz wiem co masz POE nie idzie do routera tylko do odbiornika uslugodawcy na dachu czy gdzie tam jest, wylacz zapore i zobacz czy mozesz sie dostac do routera, mozliwe ze router ma tylko dziedziczone ustawienia wiec jego adres moze byc inny np 192.168.1.254, a bramka z ktora sie laczysz jest od uslugodawcy i on przydziela ustawienia dhcp, jak router oni ci ustawiali to raczej tak jest wiec oni musza ci przekierować porty czy tez ustawic na stale dnsy na serwerze
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Zapora Wyłaczona i dalej nie moge się dostac do Ustawien routera :(
Czyli zadzwonic do uslugodawcy i powiedziec zeby ustawil na stale serwery DNS?
Aha i router jest moj,nie od nich.
Router dodalem od siebie zeby xboxa wpiac do neta,bo chyba bez niego nie da sie wogole.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nie wiem jak ustawiles router, to tylko byly domniemania, zresetuj router i ustaw go ponownie
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Nie ustawialem routera ani razu,resetowalem go i dalej nic.
Nie wiem o co tutaj z tym ku.....a chodzi:(
Massakra jakąś,wcześniej z BlueConnecta tylko udostpnic bylo trzeba i łączyło a teraz Cygńskie wzgórza,hardzie bałby:mad:
A nie możny było by spiąc tego bezpośrednio od adaptera??
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Cos sie gubisz w zeznaniach to jak ustawiles wifi ?
Adapter jest polaczony z siecia a czy on ci zezwoli na podlaczenie wiecej urzadezn to juz zalezy z reszta potrzeba switcha

Wylacz router i podlacz bezpośrednio router do kompa nie laczac go do sieci osiedlowej, wlacz go i wtedy wpisz jego adres
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Po pierwsze nie ustawialem go na rzadne wifi,wszystko kablowo jest piete.
A router dostalem to odrazu podpielem potrzebne kable jak i gdzie trzeba,internet chodzi caly czas.
No tylko ze xbox wywala serwery DNS :(
Zrobiłem jak mowisz,wyłąćzałem,wyłączałem,resetowałem,zmieniałem kable i nic nie dało.
komunikat na xboksie jak byl tak jest.:(
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nie rozumiesz, podlaczajac router pod inna siec ktora ma taki sam zakres ip i bramke to robisz konflikt i wpisujesz adres routera ale system laczy sie z bramka uslugodawcy nie twoja, dlatego masz odlaczyc router od neta i podlaczyc tylko pod pc i wtedy próbuj laczyc sie z routerem, jak nadal nie dziala to nie ma sily cos masz namieszane w kompie np wirus
Jak nie ustawiałeś routera to nie dziwota ze masz problemy z dns
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdze jak mowisz Napewno.
Komputer ma zainstalowany antywirus i brak jakich kolwiek jak narazie.
Nie wiem może ten router jest uszkodzony jakoś,że nie moge go ustawić.
A jak kupił bym sam switch to mógł bym spiąć X-a z PC?
A routera nie ustawiałem,bo jak wczesniej pisalem Nie ma Jak sie dostac do jego ustawien.:mad:
I chyba bez ustawien routera to sobie moge posapać tylko,narazie Kasy nie mam na zakup routera jakiego kolwiek wiec chyba odpuszcze sobie XBL:(
Dziekuje za Pomoc Brudsien!
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Switch rozdziela tylko sygnal, ustawienia pobierasz od uslugodawcy wiec moze ci nie wystarczyć, tak jak pisalem ustawiaj router bez podlaczania neta do niego tylko router i twoj komp wtedy musi zadzialac, watpie zeby byl uszkodzony wtedy dioda sys byla by zgaszona, choc jak wiadomo pewności nie ma
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Zrobiłem jak mówiłeś i nic to nie dało :/
Poprzedni właściciel tego routera powiedział,że też nie mógł go ustawić.
Więc to wina Routera:(
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Kupiles uzywany router gdzie nowy kosztuje 50-60zl ?
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Nie kupiłem a dostałem,bo jak się nie ma kasy wcale to lepiej taki jak wcale.
Nie każdy ma nawet te 60-70złoty żeby kupić nówke router niestety.:eek:
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
No to bez urazy ale musisz niezłe ciułać bo w dzisiejszych czasach 50zl to praktycznie nic
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Tak 50 złociszy to nie wiele,ale jak to w PL bywa....
Dużo jest Biednych ludzi w tym kraju nie oszukujmy się.
I ja też do nich należe,ale jak się nie ma Kasy to nic człowiek z tym zrobić nie może.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
No niestety taki kraj ale można próbować cos z tym zrobić np inna praca, dokształcanie itd.
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Człowiek taki z niższej półki jest Zależny od wielu rzeczy,ludzi.
W pewnych chwilach Staje w miejscu i chodz pragnie się ruszyć i wlaczy oto to i tak mu to nie wychodzi.
Jedni biedni sie poddaja,drudzy szukaja wyjscia za wszelka cene,nawet ryzyujac wszystkim co maja.
Temat morze tak samo jak ta sprawa z routerem,ja nie Obczajam tego sam jakoś a tak przez neta ciężko tak szukać pomocy:rolleyes:
 

isjdiee

Banned
Chętnych do pomocy.
 

Cole

Użytkownik
Użytkownik
Chetny,to przeczytaj kilka stron wstecz o co chodzi w tej sprawie.
A pozniej napisz swoje sugestie odnosnie problemu:rolleyes:
 

Do góry Bottom