Jaki RPG w stylu Gothica?

Snoop_Dogg

Świeżak
Świeżak
Witajcie to jest mój pierwszy post na tym forum jaki pierwszy założony wątek a do tego pierwszy tydzień z Xboxem 360.

Szukam gry jak najbardziej zbliżonej do Gothica ale 1 i 2 czyli żeby było dożo questów, trzeba było trochę ruszyć mózgownicą, oraz żebym sam w czasie rozgrywki kreował swoją postać (żeby ograniczyło się jedynie do wybrania profesji na początku gry), i najważniejsze: Prześwietna fabuła która wciąga i namawia do przejście gry ponownie.

Wiem że konsola jest stworzona do gier akcji ale Gothic 1 i 2 to dwie najlepsze gry wa jakie kiedykolwiek grałem.

Więc jaki tytuł jest najbardziej zbliżony do GOthica. Słyszałem Viking jest całkiem przyzwoitą pozycją, a jak jest z Two World?

PS. może coż ze starego pierwszego Xboxa bo słyszałem że niektóre gry chodzą na 360.
 

realizer

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Oblivion jedyna taka gra i jedyny konkurent GOTHIC'a 3

Jednak ja Obliviona sie nigdy nie tykne musze to przyznac jestem FANBOYEM Gothica :D
 

joka013

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

a nie wiecie czy oblivion na x360 jest w polskiej wersji może?
(nie konieczne wszystkie głosy itp. wystarczą napisy :) )
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Snoop_Dogg napisał:
Więc jaki tytuł jest najbardziej zbliżony do GOthica. Słyszałem Viking jest całkiem przyzwoitą pozycją, a jak jest z Two World?
PS. może coż ze starego pierwszego Xboxa bo słyszałem że niektóre gry chodzą na 360.
Viking nie ma nic wspolnego z Gothicem poza otwartym swiatem,ktory w Vikingu razi pustka.A Two Worlds jest jedna z najgorsztch gier na x360-srednia ocen 49.6%.
Z pierwszego X mozna polecic Fable,Morrowinda-sa od biedy najblizsze Gothicowi(w porownaniu do SW-KOTOR czy JE)
 

Snoop_Dogg

Świeżak
Świeżak
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

mnie też Oblivion nie zachęca. Grałem troszke u kumpla to wogule inny klimat od gothica. Świat jest niezbyt żywy, a jego mieszkańcy mają tyle osobowości co figury woskowe.
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Oblivion jest świetny !!!Lepszy niż G3 !

Grałem w obie gry na PC i powiem że zawiodłem się na G3 ! 1i2 była dla mnie grą przełomową, ciekawa i wciągającą natomiast 3 jest nudna dla mnie. Nie uważam że 3 jest słaba - ale jest gorsza w porównaniu z 1 i 2.

Oblivion jest doskonały, jedynie trzeba w niego pograć parę godzin...

Co do Viking BoA to zupełnie inna gra !! to nie żaden RPG - to jest typowy Hack&Slash !

realizer napisał:
Oblivion jedyna taka gra i jedyny konkurent GOTHIC'a 3

Jednak ja Obliviona sie nigdy nie tykne musze to przyznac jestem FANBOYEM Gothica :D
Jak byś zagrał w Obliviona to byś zrozumiał że jest o wiele lepszy od G3
 

DateX

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Oblivion wcale nie jest taki dobry jak się może wydawać, kiedyś też mnie podniecał, grałem bez końca, ale teraz jak w niego gram nudzi mnie po pół godziny gry. Słuchaj jeśli chcesz coś podobnego do Gothica to radziłbym ci poczekać i zakupić(bądź ściagnąć) grę Fable 2, wygląda świetnie, grafika średnio jak G3, niezła fabuła, możesz wszystkich powybijać, możesz się ożenić, mieć dzieci, zarąbiste :D
Zobacz sobie to:

GDC 2008: Stage Demonstration
Kod:
http://www.gametrailers.com/game/2669.html#trailers
Premiera jest przewidywana na końcówkę maja w europie rzecz jasna
 

Kasaniec

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Ja byłem wielkim fanboyem gothica. Trzecia część mi nie podeszła więc postanowiłem zagrać w obliviona który mnie wcześniej odpychał. Włączyłem i pierwsza myśl: "nuda". Ale po godzinie grania: "niezłe", po kilku godzinach grania: "gothic sie chowa" i mam tak do dzisiaj. Oblivion jest o wiele lepszy od gothica. Także polecam :p
 

realizer

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

Najlepiej to czekaj jak wyjdzie Gothic IV ;) Bedzie na x360 i PS3
 

Snoop_Dogg

Świeżak
Świeżak
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

DateX napisał:
Fable 2, wygląda świetnie, grafika średnio jak G3, niezła fabuła, możesz wszystkich powybijać, możesz się ożenić, mieć dzieci, zarąbiste :D
Prawie jak Tibia .

-----------------


co do poprzedniej wypowiedzi to jest najlepsze- że gothic 4 będzie na konsole ;] mam jedynie nadzieje że nowa ekipa robiąca go niezchrzani go jak Pirania Bytes spieprzyła g3 bo choć system walki był niezły to zadania ( przez 70% zbierasz kielichy :mad: ), i w dodatku system ekwipunku. Gothica 3 można było przejść trzymając dłużej niż 10min tylko 3 miecze :-\.

mam nadzieje że Fable prześcignie swoją poprzedni odsłone.
 

DateX

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jaki RPG w stylu Gothica?

realizer napisał:
Najlepiej to czekaj jak wyjdzie Gothic IV ;) Bedzie na x360 i PS3
Hee do Gothica IV można nie dożyć ;D A tak serio to już nie będzie to samo, będzie to historia o kimś innym, na ileś lat przed powstaniem samego Gothica, więc juz widzę porażkę. Co do G3 uważam że był dobry, jedynie co najbardziej skopali to samą optymalizację. A co do Fable2 człowieku jaka Tibia, chyba nie widziałeś grafy, ja i tak wiąże wielką nadzieje z tą grą, to będzie druga po Oblivionie porządna gra cRPG bo Two WOrlds to totalne dno, już wolę pograć w Simsy.
 

Do góry Bottom