Jaki Telewizor ?

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dobra, ostatnie pytanie

Co myslicie o tym:
http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-lc-40cfe4042e.bhtml

przy 40 calach nie bedzie pikselozy ?
100 Hz wystarczy?
Już nie myślimy tylko kupiliśmy.Jest ok.Oglądam i gram z +- 3,5m w sypialni.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Już nie myślimy tylko kupiliśmy.Jest ok.Oglądam i gram z +- 3,5m w sypialni.

Napisz coś więcej! Głownie jak obraz, jak się gra.
Moja siostra pojechała po ten telewizor do sklepu i miły sprzedawca zasugerował, że ma on zbyt duży input lag :)
Oczywiście polecił szereg innych droższych TV. Ktoś wie gdzie znajdę albo jest w stanie mi podać wartość input lag dla tego Sharpa? Szukam w sieci i nie mogę znaleźć.
 

kickass999

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jeśli nie będzie grania online w shootery to TV 32+'' jak najbardziej. Do strzelania multiplayer polecam monitory 24''.
dlaczego do multiplayera lepsze są mniejsze tv?
 

qba123

Użytkownik
Użytkownik
dlaczego do multiplayera lepsze są mniejsze tv?
łatwiej jest ogarnąć wzrokiem cały ekran i dostrzec każdy szczegół
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie tak. Jeżeli w grze liczy się czas twojej reakcji to łatwiej jest na monitorze. Niby możesz usiąść dalej od TV ale to nie jest to samo, umyka za dużo szczegółów w pixelach tv :p Albo ty zobaczysz pierwszy przeciwnika, albo giniesz :D Może tobie nie będzie robiło to różnicy, u mnie efekty były od razu widoczne po przesiadce.
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
łatwiej jest ogarnąć wzrokiem cały ekran i dostrzec każdy szczegół
24" jak się gra na myszce i klawie cheater cheater cheater !
Odnośnie tv - 7 miesięcy po przeprowadzce do sypialki sobie kupiłem bo 3 konsole w dużym pokoju do 1 tv podpięte były i dzieci blokowały. Na starym lokum miałem 3d Thomson 39"w małym pokoju i oglądałem, grałem tak z odległości 2.2- 2.5m. Za duży był jednak. Kombinowałem czy teraz tego 32" Samsunga UE coś tam nie kupić ale... Przemierzyłem odległości w jak gram w dużym pokoju ( przysuwam krzesło na 3-3.5m do tego Thomsona 3d i jest komfort ) Preferuję fpsy online! A jak oglądam filmy czy YT ( normalnie przy stole z 4m - 4.5m). Więc szukałem tv i żeby nie przepłacić 1000 zł za 32". Ten Sharp 40" jest za 1099 i jest jakoś lepiej.Mała różnica cen a wielkość ekranu spora.Nie będę grzebał w necie za parametrami i input lagiem ale sam fakt że gram na profilu tv łagodnym ,który mi wystarcza a nie dynamicznym jak na Thomsonie coś świadczy.Podobno im więcej włączonych bajerów tym gorzej. Nie czuję opóźnień na padzie i oczy nie bolą. Bardzo podoba mi się że na X1 jak się naciśnie środkowy przycisk to zmniejsza się okienko i idzie jakby w tle, do YT i seriali czasem starczy ( nie wymagających szczególnej uwagi). Zaś do FPS online i filmów akcji normalnie full ekran musi być przy wspomnianej odległości +- 3m. I taki szczegół. Podobno jest ten tuner DVBT do cyfrowej naziemnej ale mi nic nie wyszukało, ja mam ten tv tylko do X1 więc mi to niepotrzebne.Podobno odświeżanie 100Hz ale jak załączam X1 wyłapuje mi info 1080p60Hz więc nie wiem. A sprzedawca namawiał do innego 200Hz , droższego oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

theMat

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Naprawdę jest duża różnica między HD Ready i FULL HD? Jakimś wielkim koneserem grafiki nie jestem, a chcę kupić 32" w najlepszej cenie. FULL HD to prawie drugie tyle co HD Ready w kwocie.
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nawet nie chodzi o grafikę, bo i tak konsola zawsze generuje taką sama liczbę pikseli i klatek - tego nie przeskoczysz.

Full HD ma 2 razy więcej pixeli, co może ułatwić rozgrywkę - czytelność.

Jeśli miałbym wybierać HD 100hz lub FHD 50hz, to wybrał bym to drugie :)

Na źródle i tak nie masz 100hz tylko, 50hz - niezależnie od tego czy konsola czy telewizja satelitarna. Co robi telewizor? Albo działa w 50hz. Po co więc dopłacać? Da się wymusić aby działał na 100hz. Wtedy przetwarza obraz - podwaja klatki, a następnie za pomocą algorytmu wpasowuje tą dosztukowaną klatkę z poprzedzającą i następująca aby zminimalizować ghosting. Od dawna wiadomo, że tego typu obróbka wpływa na opóźnienie.

Oczywiście są osoby negujące ten pogląd. Ich sprawa.

Nie mówię, że obraz na TV 100hz nie nadaje się do grania lub nie może podobać się, wręcz przeciwnie. Po prostu podchodzę do sprawy czysto analitycznie :p
 

theMat

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nawet nie chodzi o grafikę, bo i tak konsola zawsze generuje taką sama liczbę pikseli i klatek - tego nie przeskoczysz.

Full HD ma 2 razy więcej pixeli, co może ułatwić rozgrywkę - czytelność.

Jeśli miałbym wybierać HD 100hz lub FHD 50hz, to wybrał bym to drugie :)

Na źródle i tak nie masz 100hz tylko, 50hz - niezależnie od tego czy konsola czy telewizja satelitarna. Co robi telewizor? Albo działa w 50hz. Po co więc dopłacać? Da się wymusić aby działał na 100hz. Wtedy przetwarza obraz - podwaja klatki, a następnie za pomocą algorytmu wpasowuje tą dosztukowaną klatkę z poprzedzającą i następująca aby zminimalizować ghosting. Od dawna wiadomo, że tego typu obróbka wpływa na opóźnienie.

Oczywiście są osoby negujące ten pogląd. Ich sprawa.

Nie mówię, że obraz na TV 100hz nie nadaje się do grania lub nie może podobać się, wręcz przeciwnie. Po prostu podchodzę do sprawy czysto analitycznie :p
Takie coś się nadaje? Jedna z najlepszych cen jakie znalazłem.
http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-ferguson-t32fhd506,id-707714

Ewentualnie ten http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32j5000.bhtml#opis lub ten http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32j5100.bhtml#opis.
 
Ostatnia edycja:

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z obu Samsungów będziesz zadowolony. Matryce chyba mają te same. Jeśli wierzyć opisom 5100 ma lepsze głośniki, wyjście słuchawkowe, wejście component. Mam dużo gorszy TV i daje radę - właśnie gram w Wieśka. Jednak do fpsów przesiadam się na monitor 24''.
 

theMat

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z obu Samsungów będziesz zadowolony. Matryce chyba mają te same. Jeśli wierzyć opisom 5100 ma lepsze głośniki, wyjście słuchawkowe, wejście component. Mam dużo gorszy TV i daje radę - właśnie gram w Wieśka. Jednak do fpsów przesiadam się na monitor 24''.
Ostatnie pytanie. Zastanawiam się co lepiej, TV czy monitor. Chciałem obniżyć koszty i zastanawiam się nad mniejszą opcją. I wybrałem takie coś:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-22hbc06.bhtml

http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sharp-led-lc22cff4011e-fhd,id-672786#tab_description

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/benq-gl2460hm.bhtml

I jeszcze ewentualnie to, bo widzę, że promocja:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-blaupunkt-bla-32-233i-ww-5w2-fhbkup-eu
 
Ostatnia edycja:

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem podobny problem i kupiłem monitor ponieważ mam już telewizor. Może nie jest to cud techniki - niskobudżetowa Toshiba 32'' HDready, ale wystarcza :)

Zrobiłem jeszcze inaczej. Zaryzykowałem i kupiłem u tego gościa (oficjalny dystrybutor Iiyama) monitor refurbished/odnawiany
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5040034&order=m&string=rf&search_scope=userItems-5040034&bmatch=base-relevance-aut-1-3-0613

W opisie jest, że monitory mają otarcia i ryski na obudowie, ale mój egzemplarz był jak nowy, matryca bez bad pixeli, intensywne kolory. Jestem mega zadowolony bo dałem 540 za monitor, który w sklepach stoi za ponad 800. Tylko z tego co widzę, teraz daje tylko 12 miesięcy gwarancji na refurby. Dziwne, jak kupowałem było 36. Na oficjalnej stronie cały czas dają 3 lata na odnawiane. Jak uda ci się wysępić 36 miesięcy (napisz, że kolega kupował kiedyś i dostał 36 i czy też mógłbyś :p) to myślę, że warto rozpatrzeć kupno takiego monitora. W cenie podanych wyżej, możesz mieć coś lepszego. Aktualnie dostępny w ofercie http://allegro.pl/monitor-led-iiyama-xu2390hs-b1-gw-12m-cy-rf-tanio-i6357436725.html pod względem matrycy jest taki jak mój. Ja mam dodatkowo pivot i regulowaną wysokość.
 

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Posiadam sam samsunga j5100. Zdaje egzamin. Gra się przyjemnie no i jeden z niższych input lagów w tv.
Co do monitorów to miałem ich kilka jak szukałem do ekranu do x1. Na pierwszy rzut poszedł IIyama x2483hsu. Do grania się nie nadaje (mowa o rev b2). Duchy, wszędzie duchy i każdy to zauważy. Filmy świetnie wyglądają. Monitor oddany w ramach zwrotu. Następny to ge2488hs. Monitor tn. Granie na nim było fajne (w bf świetne rezultaty był). Jedyny problem to kolory. Tragedia. Poszedł do zwrotu. Wtedy zakupiłem tv samsunga. Zakup tymczasowy (do stycznia, potem dla rodziców oddaje).
Na plus monitorów to niski, wręcz bardzo niski input lag i tu przewaga.
 

fortune

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja tam jestem zdania, że ten Philips będzie dobrym TV dla gracza. Wartości input lag na pewno się zgadzają. ;)
 

RozmoToby

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Chce kupic telewizor do konsoli i na oku mam Panasonic TX-40C300B 40 Inch Full HD , co myslicie dobry bedzie do casualowego grania ? na dole umieszczam specyfikacje.
Television picture quality:

  • Led TV Screen.
  • Full HD (1080p) display resolution.
  • Screen size: 40 inches.
  • Motion rate 100Hz.
  • Response time 0.0010 milliseconds.
  • Viewing angle 176/176 degrees.
  • Resolution 1920 x 1080 pixels.
 

kickass999

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
a co bardziej polecacie pod xboxa... lg czy samsung ? (oba 200hz)
 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a co bardziej polecacie pod xboxa... lg czy samsung ? (oba 200hz)
Matryce mają najczęściej 50 Hz (60Hz) lub 100 Hz (120Hz). Wszystko inne to tylko programowe upłynniacze i marketingowy bełkot.

Najlepiej podaj konkretne modele, które Cię interesują
 

Vayloren

Świeżak
Świeżak
To ja się podłączę. Ogólnie witam wszystkich, ponieważ to mój pierwszy post tutaj. Co bardziej polecacie:
Samsung LT32E310EW czy Samsung ue32j5100. Pierwszy to monitor z funkcja tv, drugi to stricte tv. Oba wydają mi się interesujące i w dobrej cenie.
 

kickass999

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To ja się podłączę. Ogólnie witam wszystkich, ponieważ to mój pierwszy post tutaj. Co bardziej polecacie:
Samsung LT32E310EW czy Samsung ue32j5100. Pierwszy to monitor z funkcja tv, drugi to stricte tv. Oba wydają mi się interesujące i w dobrej cenie.
Witam,
Wczoraj zakupiłem Samsunga Ue32j5000 za 999zl w euro agd.
Telewizor najlepszy w swojej cenie, full hd, 200hz ładny kolor i dzwięk.
Polecam
 

Do góry Bottom