Kilka pytań totalnego świeżaka...

ka_wojtek

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Szczęście chciało, że kilka dni temu wygrałem nowiutką konsolę Xbox One, 500gb - wersję podstawową bez gier.

W związku z tym, że jedyną konsolą z którą miałem do czynienia to Nintendo Wii, mam duże braki informacji.

Dlatego mam do was kilka pytań:
1. Czy jeżeli kupię jakąś grę, lub pożyczę od kogoś i zainstaluje ją na konsoli, to przy każdym uruchomieniem muszę ją (płytę) wkładać do napędu?
2. Zauważyłem, że spora część gier wystawionych na stronach typu Allegro jest w formie do pobrania na "steamie". Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to jest, jaka jest licencje tych gier i czy to jest darmowe (steam)?
3. Czy do grania multiplayer (np. w GTA V) trzeba coś dodatkowo wykupić?
4. Jak na razie planuję zakup GTA V i Wiedźmina 3.
Zastanawiam się również nad "Ori and the blind forest", czy według was ta gra jest dobra?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Tak musisz wkładać płyty do napędu, inaczej gra nie ruszy mimo, że jest zainstalowana na dysku. Jedynie w wersjach cyfrowych ze sklepu xboxa nie potrzebujesz płyt.
2. Nie znam odpowiedzi.
3. Tak żeby grać w MP w GTA i inne gry MP musisz mieć wykupiony Xbox Live Gold. Najlepiej się opłaca wykupić roczną subskrypcję. Bez golda nie zagrasz w żadne MP.
4. Co do Ori to ludzie chwalili, że fajna gierka. Jak się nie mylę to do 13 lipca jest na promocji w sklepie Microsoftu :) Mając konto gold, możesz zakupić grę z rabatem.
 

ka_wojtek

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na pytanie nr 2?
Chodzi mi o aukcje typu:
"Przedmiotem aukcji jest dostęp do konta STEAM na którym można pobrać pełną wersję gry"
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na pytanie nr 2?
Chodzi mi o aukcje typu:
"Przedmiotem aukcji jest dostęp do konta STEAM na którym można pobrać pełną wersję gry"
Gry ze steama nie pograsz na konsoli. Do gry na pc
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
http://www.xbox.com/pl-PL/Live
http://store.steampowered.com/

Xbox i Steam to są dwie różne platformy.
 

Do góry Bottom