Kod błędu E64. Pomocy !

loozak4

Świeżak
Świeżak
Witam, problem wygląda następująco. Wyjechałem na wakacje i konsole wziąłem ze sobą ( przed wyjazdem było wszystko okej, grałem normalnie ). Gdy już dotarłem zorientowałem się, że nie mam kabla componenta czy tam vga ( tego co się podłącza żeby był obraz i dzwięk :D ), więc znalazłem na miejscu kolesia co mi taki kabel sprzedał. Odpalam konsole, obraz jest ale tylko wywaliło logo xboxa a dalej już nie poszło. Włączyłem płyte i pada i wywaliło mi błąd E64. Próbowałem jeszcze pare razy i weszło mi menu normalnie, tylko jak włożyłem płyte to napęd jej wgl nie czytał. Dodam, że płyta główna konsoli to jasper i przeróbka LT 3.0. Czy wie ktoś może gdzie leży problem ? Od czego ten błąd mógł wyskoczyć ? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź !
 

RevoCent

Użytkownik
Użytkownik
Ja miałem taki błąd kiedyś też po przetransportowaniu Xboxa. Okazało się, że odłączył sie tam jakiś kabelek od napędu. Ten symbol błędu oznacza problem z napędem DVD czyli może być też ten kabelek :)
 

loozak4

Świeżak
Świeżak
Tylko, że tu napęd się wysuwa tylko płyty nie czyta ;/.
 

TigraTeam

Banned
Bez rozebrania konoli się nie dowiesz
 

Krycha1987

Banned
Napęd jest połączony z płytą dwoma wiązkami, zasilanie i kabel transmisji danych(Serial-ATA) widocznie poluzował się kabel sata, jak już wspomniano musisz rozkręcić konsole, odczepić kable, przeczyścić styki i podłączyć.
 

loozak4

Świeżak
Świeżak
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze chciałem dodać, że teraz konsola mi odpaliła dwa razy grę i później jak chciałem jeszcze raz odpalić to już nie dało rady. Czy to może być od lasera ?
 

YokaPL

Użytkownik
Użytkownik
A co pokazuje jak włozysz plyte pisze Odczytywanie i potem otworz naped czy nierozponany dysk i kod statusu ? I ile masz tą konsole ?
 

loozak4

Świeżak
Świeżak
Tzn jak wkładam płytę to nawet napęd nie wydaje takich jakby dźwięków ( jakby jej wgl nie czytał ). Dwa razy mi normalnie oczytało a później to samo. Konsole mam z końca 2009 roku, nie było z nią nigdy żadnych problemów. Tylko po tej podróży się takie coś zrobiło.
 

YokaPL

Użytkownik
Użytkownik
Możliwe że albo to co koledzy piszą coś w środku się odczepiło albo laser ci siada tak jak mi :D jeśli nic sie nie odczepiło to albo kalibracja lasera co daje efekt na krotka metę (ja mam skalibrowany hehe) albo wymiana lasera.
 

loozak4

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za odpowiedź, dziś albo jutro będę go rozkręcał więc może się dowiem co poszło. Pozdrawiam !
 

Do góry Bottom