Kontrast w monitorze a xbox.

Darkk

Użytkownik
Użytkownik
Czesc , chcialbym wiedziec czy kontrast ma duzy wplyw na granie.
No wiec przymierzam sie do zakupu i jest pelno ofert z kontrastem 40000:1,50000:1 a nawet 80000:1. Mogl by mi ktos z was wytlumaczyc jaki wplyw ma kontrast na xboxa?
Czy granie na kontrascie 80000:1 bedzie lepsze od 40000:1 czy takie samo, bo nie wiem czy oplaca sie inwestowac.

Chcialbym tez zapytac o czas reakcji , widzialem ze sa monitory 5 ms i 2 ms , lecz nie wiem jaki jest dobry pod xboxa.

Za kazda informacje dziekuje :)
 

fake4r

Użytkownik
Użytkownik
Czas reakcji jak najmniejszy oczywiście 2ms będzie w porządku.
Ogólnie mówiąc jaki nie weźmiesz będzie dobrze, ale szukaj z tym najwyższym. Nie chcę mi się tłumaczyć bo są dwa rodzaje kontrastów dynamiczny i statyczny ;]
 

Darkk

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki, ale chcialbym tak w skrocie wiedzie na co on wplywa, na odleglosc widznia , kolory czy cos :p Zupelnie nie wiem i o to wlasnie mi chodzi.Ciezko znalezc monitory w sklepach z 80000:1 a jak juz sa to tylko w sklepach internetowych.
 

fake4r

Użytkownik
Użytkownik
Spokojnie możesz wziąć z niższym kontrastem.
Kontrast to współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na telewizorze. Im wyższy, tym lepiej. Z drugiej
strony, kontrast dynamiczny jest "sztuczną" funkcją polegającą na ciągłej regulacji jasności lamp w zależności od
jasności wyświetlanego obrazu. Dla przykładu, jeśli wyświetlamy czarną planszę, to lampa świeci najciemniej, a jeżeli białą - najjaśniej.
Kontrast dynamiczny osiąga większy współczynnik niż kontrast statyczny (bez zmian jasności lampy pod wpływem zmiany obrazu). Spowodowane jest to faktem, że jasność koloru czarnego jest mierzona przy lampie świecącej najciemniej, a jasność koloru białego jest mierzona przy lampie świecącej najjaśniej. Różnica jasności lampy powoduje sztuczne zwiększenie różnicy jasności białego i czarnego koloru. Jest to zabieg bardziej marketingowy niż do praktycznego wykorzystania.
 

Do góry Bottom