Kotaku potwierdza: 2 nowe Xbox One w przygotowaniu. Gry trafią na Xbox One i PC

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Dziennikarze Kotaku ponownie opubloikowali bombę. Redakcja otrzymała informacje o planach Microsoftu, według których amerykańska korporacja przygotowuje dwa nowe urządzenia. Sprzęty zadebiutują na rynku w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Jeszcze kilka minut temu wszyscy interesowali się plotkami Brada Samsa, ale teraz otrzymaliśmy informacje od zdecydowanie potężniejszego źródła. Dziennikarze Kotaku już wielokrotnie pokazywali, że mają odpowiednie dojścia, które nie zawodzą.

Według najnowszych informacji Microsoft przygotowuje 2 nowe modele Xboksa One, które zostaną wrzucone na rynek w przeciągu najbliższych 2 lat. Xbox One o kodowej nazwie Scorpion ma posiadać mocniejszy GPU, a ponadto urządzenie ma wspierać Oculus Rift. Premiera jest przewidziana w 2017 roku, ale aktualnie nadal trwają prace nad sprzętem. Amerykanie rozważają wspieranie rozdzielczości 4K.

Jednak jeszcze w tym roku na rynek trafi mniejszy Xbox One, który może posiadać dysk o przestrzeni 2TB. Będzie to na pewno dobra alternatywa dla osób sympatyzujących z cyfrową dystrybucją.

Oba urządzenia są częścią strategii nazwanej „Project Helix”, która ma jeszcze bardziej zbliżyć Xboksa One do komputerów osobistych. Według redakcji Gears of War 4 zadebiutuje również na komputerach osobistych… Podobnie jak wszystkie przyszłe pozycje z uniwersum Halo!

Dziennikarze informują również o zmianie modelu dystrybucji konsol – nowe Xboksy mają trafiać na rynek zdecydowanie częściej, ale każdy sprzęt będzie kompatybilny z poprzednimi.

Redakcja otrzymała wszystkie szczegóły od trzech osób zaznajomionych z planami Microsoftu.

Na tegorocznym E3 ma zostać przedstawiony „Xbox One Slim”, ale nadal nie zdecydowano, czy mocniejszy Xbox One pojawi się na imprezie. Warto tutaj na pewno zaznaczyć, że informacje Kotaku nie wykluczają plotek o urządzeniach do streamowania.


 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Niby chciałbym nowego xboxa, ale jak pomyślę że oni właśnie ubijają tą platformę... To chyba trzeba obserwować co robi konkurencja.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
4k zapewne filmy bo w grach mogą zapomnieć raczej za duże koszty podkręcenie gpu nic nie pomoże potrzebne nowe bebechy i to mocne
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Hehehe A tak się zapierał i śmiał z konkurencji pan "xboxspencer" że nigdy nie będzie innej wersji one... Normalnie oni są lepsi niż rząd naszego kraju...
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Widać jak wszyscy gracze są ruc... w 4 litery.

Dla tych całych firm jesteśmy tylko workami z kasą i nic więcej.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Jak gry z Xbox One mają wychodzić na PC a w szczególności seria Forza to wole PC niż Xbox-a. Czas na zmiane :)
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Hehehe A tak się zapierał i śmiał z konkurencji pan "xboxspencer" że nigdy nie będzie innej wersji one... Normalnie oni są lepsi niż rząd naszego kraju...
Brawo !!! <ok>
Nic dodać nic ująć...
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Cieszę się, że sprzedałem te cholerne konsole, dołożyłem sporo kasy i kupiłem PC, na którym wszystko działa w 2K, a starsze tytuły nawet w 4K... Dymają graczy nieźle, a to dopiero początek.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wersja konsoli bez napędu mnie kompletnie nie interesuje ;-) a ta z 4k tym bardziej, bo bym musiała od razu TV zmieniać, żeby dostrzec różnicę...;)
 

Magi

Użytkownik
Użytkownik
Ja tam chciałbym konsolę bez napędu i nawet dysk może być mały (podłącze swoje), byle tylko cena miała ręce i nogi. A jak zapowiadają wsteczną kompatybilność to super.
 

killazbb

Użytkownik
Użytkownik
Cieszę się, że sprzedałem te cholerne konsole, dołożyłem sporo kasy i kupiłem PC, na którym wszystko działa w 2K, a starsze tytuły nawet w 4K... Dymają graczy nieźle, a to dopiero początek.
Ja już rok temu tak zrobiłem i jestem mega zadowolony.Konsole sprzedałem jeszcze po dobrej cenie do kompa trochę dołożyłem i mam spokój na najbliższe 3-4 lata :)
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja tam chciałbym konsolę bez napędu i nawet dysk może być mały (podłącze swoje), byle tylko cena miała ręce i nogi. A jak zapowiadają wsteczną kompatybilność to super.
Jeśli ms wypuści te konsole w rozsądnych cenach to używki będą tanie jak barszcz. Już teraz bez problemu można kupić konsole za 800zł.
 

galaretka007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Halo i FORZA spowodowało tym, że kupiłem ich konsolę i widzę, że już stracili klienta. :)
Aż się ciśnie zdanie " to na ch** ta konsola?!"? Jeśli na PC i tak wszystko jest. Co ma przekonać mnie, żebym pozostał przy tej platformie? Lepiej w takim wypadku PS4 i PC.
 

Magi

Użytkownik
Użytkownik
Halo i FORZA spowodowało tym, że kupiłem ich konsolę i widzę, że już stracili klienta. :)
Aż się ciśnie zdanie " to na ch** ta konsola?!"? Jeśli na PC i tak wszystko jest. Co ma przekonać mnie, żebym pozostał przy tej platformie? Lepiej w takim wypadku PS4 i PC.
Wiesz, nie wszyscy tak myślą. Osobiście korzystam z systemu chrome os na laptopie. Oznacza to, że w gry nie pogram. Nie zamierzam kupować stojącego blaszaka a wydatek na dobrego laptopa pod gry to kilkukrotna wartość konsoli. Myślę, że wiele osób uważna podobnie jak ja, czy znajduje się w podobnej sytuacji. Poza tym niestety ale agresywna polityka MS sprawia, że nikogo nie tracą. Czy na PC, czy na XO jesteś w kieszeni MS. No chyba, że przestaniesz korzystać z ich produktów.
 

TheG4brieL

Użytkownik
Użytkownik
Ja tam poczekam na E3 ale coraz bardziej rozmyślam zakup jakiegoś mocarnego laptopa.
 

galaretka007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wiesz, nie wszyscy tak myślą. Osobiście korzystam z systemu chrome os na laptopie. Oznacza to, że w gry nie pogram. Nie zamierzam kupować stojącego blaszaka a wydatek na dobrego laptopa pod gry to kilkukrotna wartość konsoli. Myślę, że wiele osób uważna podobnie jak ja, czy znajduje się w podobnej sytuacji. Poza tym niestety ale agresywna polityka MS sprawia, że nikogo nie tracą. Czy na PC, czy na XO jesteś w kieszeni MS. No chyba, że przestaniesz korzystać z ich produktów.
Rozumiem Cię, tylko jeśli ktoś ma dokupić konsolę bo ma już PC'ta to lepiej wtedy już PS4 bo na kompie pograsz to co masz na XO.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiesz, nie wszyscy tak myślą. Osobiście korzystam z systemu chrome os na laptopie. Oznacza to, że w gry nie pogram. Nie zamierzam kupować stojącego blaszaka a wydatek na dobrego laptopa pod gry to kilkukrotna wartość konsoli. Myślę, że wiele osób uważna podobnie jak ja, czy znajduje się w podobnej sytuacji. Poza tym niestety ale agresywna polityka MS sprawia, że nikogo nie tracą. Czy na PC, czy na XO jesteś w kieszeni MS. No chyba, że przestaniesz korzystać z ich produktów.
Nie do końca. Owszem szpiegują nas ciągnąc dane jak odkurzacz ale jak nie korzystasz ze sklepu ms a np ze steama to nic nie mają z tego tytułu. To właśnie w celu promocji swojej platformy poświęcają exy z xboxa by wypromować sklep windowsa. Oczywiście ms na walkę ze steamem nie ma żadnych szans choćby wpakowali w to miliardy.
 

Magi

Użytkownik
Użytkownik
Nie do końca. Owszem szpiegują nas ciągnąc dane jak odkurzacz ale jak nie korzystasz ze sklepu ms a np ze steama to nic nie mają z tego tytułu. To właśnie w celu promocji swojej platformy poświęcają exy z xboxa by wypromować sklep windowsa. Oczywiście ms na walkę ze steamem nie ma żadnych szans choćby wpakowali w to miliardy.
Za miliardy to jest pewna szansa, że udałoby się kupić Valve, choć nie znam się na ich wartości rynkowej – tak tylko teoretyzuję. Na dobrą sprawę MS zarabia krocie na samych Windowsach. Może po części dlatego korzystam z Chrome OS, choć to i tak karmienie innego giganta, ale konkurencja rzecz dobra :)

Co do zakupu PS4 jak ktoś ma PC to oczywiście się zgadzam.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co do exów PS4 bym się troszkę kłóciła...może i są exy, ale niestety większość z nich to odgrzewane kotlety z PS3ki, nowych nie ma za wiele takich czysto, które są tylko i wyłącznie na PS4. Ktoś kto miał PS3 za dużo sobie nie pogra w "nowe" pozycje, bo już dawno to ograł. Fakt faktem też, że XO również w dziedzinie ilości exów nie zaszalał. Mimo wszystko jak mam wybierać między PS4, a XO to zdecydowanie wybieram XO, ale ze względu na funkcjonalność konsoli, bo dla mnie PSka jest zacofana w pewnych rzeczach, które na XO już dawno są ;) Jedynie co przemawia na korzyść PSki to, że gry jako "exy" są zdecydowanie lepsze niż te na XO, ale jak ogram co mam ograć to nie ma nic na tej platformie co by mnie przyciągnęło, żeby stała się moją główną konsolą ;)
 

Do góry Bottom