M$ uruchomił maszynę banów

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

iop

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Wow,przez tego Microsofta boje się z domu wyjść :eek:
 

Ar7i

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Jesli moge prosic to osoby które zostaly pobanowane niech napiszą czy sprawdzali wartosc SS i czy na wszystkich grach w które grali byl Good Kreon Rip

Ghost118 napisał:
Ar7i jak sprawdzić czy gra ma SS ?
Polecam Ten temat
http://x360iso.org/index.php?topic=3177.0
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

wojcik_dan napisał:
Witam. Jam mam takie pytanie. Do tej pory na kopiach grałem tylko w trybie offline, ale w dema czy oryginalne gry(online) grałem na tym samym profilu. Czy jakbym teraz założył drugi profil po to, żeby na nim grac tylko w oryginały na Live, to zmniejszę ryzyko bana? Czy jest już za późno? Czy to ma jeszcze sens?
nigdy nie grałem przez Live na kopiach, ale używałem tego samego profilu.
Pozdro.
PS: wiem, że wyżej jest mniej więcej odpowiedź na moje pytanie, ale mi chodzi oto czy ma to sens po tym jak wcześniej miałem tylko jedno konto.
Lepiej dmuchaj na zimne :) nie otrzymałeś bana więc zawsze jest sens. Myślę że byłoby to dobre rozwiązanie. Niewiem czy samo odpalenie gry przy aktywnej usłudze Live powoduje zassanie informacji o posiadanej kopii gry, czy też jako Violation przyjmuje się skorzystanie przez Ciebie z multiplayera. W zależności od tego kiedy i jakie informacje z profilu spływają do M$ zależy skuteczność ich banowania. Jeżeli dostałbyś bana napisz tutaj. Stworzenie osobnego konta tylko dla Live napewno będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Kolega wyżej zapytał o Kreon Ripa, zgodnie z tym co się orientuje błędy te zostały rozwiązane w iExtreme 1.4 i 1.4.1 zgodnie z którymi nie odpalisz na swojej konsoli gry z błędnym kreonem, co z miejsca wyklucza możliwość źle spaczowanej gry. W końcu aby wogóle grać na iExtreme to gra MUSI być spaczowana.
Poza tym nie wydaje mi się żeby najbogatsza firma na świecie mająca za swoimi drzwiami naprawdę gigantów w informatyce nie potrafiła sobie potrafić z jakimś śmiesznym pirackim oprogramowaniem stworzonym przez amatorów.
Każdy medal ma dwie strony. Aby ich zrozumieć nie trzeba szukać daleko przyczyny banowania: Kasa, kasa, kasa....
1. Kasa developerów gier.
2. Kasa na utrzymanie live.
3. Kasa na rozwój xboxa.
Brak tej kasy poprzez banowanie userów XboxLive pozwoli utrzymać zyski panów z grupy 1, przez co 2 i tak będzie się utrzymywać. Wystarczy spojrzeć na statystyki którymi się chwalą : 14mln użytkowników x20$ miesięcznie. Żyć nie umierać :)
My mamy inny problem:
1. Gry są u nas za drogie.
2. Nie mamy polskiego xboxLive.
3. Chcemy z niego korzystać, bo w końcu płacimy!
Problem jest prosty: gramy w live na oryginałach przez co nikt na świecie w sieci nie dowie się że jesteśmy złodziejami, a offline róbta co chceta polska wolny kraj.
Choć przestępstwa internetowa to całkiem nowa dziedzina prawa i póki co należy się cieszyć że jeszcze nikt nie znalazł "paragrafu" na np. taki hosting jak Rapidshare.
Aby totalnie rozwiać wątpliwości dodam że gdybym ja tworzył grę i taki M$ by pozwalał w swojej własnej sieci jaką jest XboxLive grać wszystkim piratom to chyba bym ich powiesił 8) Już widze siebie rzucającego w okna Billa i krzyczącego GDZIE MOJA KASA!
 

wojcik_dan

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Dzięki za odpowiedź sacrific.
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

wojcik_dan napisał:
Dzięki za odpowiedź sacrific.
Spokojnej nocki x] Ponadto grając offline nie miej podłączonego kabla sieciowego - ubezpieczony nic nie traci :) w końcu to ich oprogramowanie i do końca nie wiemy czy na koncie typu Silver nie zostają zassane jakieś informacje. Ja moj główny profil trzymam na memorce a live na dysku. Jeden włączam to drugi wyjmuje. Taktyka hehe :)
Aaaa jeszcze mi się coś przypomniało: Gdyby mieli możliwość banowania poprzez sprawdzenie firmware naszego napędu to już nikt więcej nie ujrzałby live, ale wydaje mi się to dość skomplikowaną operacją ale może być legalne względem Terms of Use.
Napewno ta fala banów ma na celu zwrócenie ówagi że nikt o piratach nie zapomniał i że jeżeli nie masz bana to jeszcze możesz się nawrócić :)
Osoby grające na kopiach swoich osobistych oryginałów które nigdy nie trafią w ręce trzecie powinny nie dostać bana. Jeżeli jednak pożyczysz kumplowi swoją kopie oryginału możesz liczyć się z tym, że gdy we 2 pewnego dnia się znajdziecie w sieci a ich informatyk to wykryje to ban.
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

przecież to oczywiste że jak chcecie grać offline to trzeba fizycznie odłączyć kabel od konsoli a nie tylko nie grać w multi ,grając w singla z podłączonym kablem od neta i tak jesteście "skanowani" przez MS
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

tajson86 napisał:
przecież to oczywiste że jak chcecie grać offline to trzeba fizycznie odłączyć kabel od konsoli a nie tylko nie grać w multi ,grając w singla z podłączonym kablem od neta i tak jesteście "skanowani" przez MS
no nie byłbym taki pewien: Jeżeli nie masz skonfigurowanego połączenia sieciowego to pakiety nie idą, jak pakiety nie idą to nie jesteś podłączony do żadnej zewnętrznej sieci nawet jeśli takowa istnieje. Wystarczy zobaczyć ilu użytkowników ma problem ze skonfigurowaniem swojego łącza z usługą xbox live żeby się przekonać że nie wszystkie sieci posiadają możliwość automatycznego przydzielania adresów ip. Myślę jednak że bardzo ograniczona jest możliwość badania przez nich naszych xbox'ów. Prawo międzynarodowe surowo karze osoby za naginanie prawa do ochrony danych osobowych, a skuteczny pozew mógłby kosztować M$ miliony dolarów.
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

no nie byłbym taki pewien: Jeżeli nie masz skonfigurowanego połączenia sieciowego to pakiety nie idą, jak pakiety nie idą to nie jesteś podłączony do żadnej zewnętrznej sieci nawet jeśli takowa istnieje.
Chyba nikt nie podłancza kabla ot tak sobie... Skoro ktoś ma podłączony kabel znaczy, że ma połączenie ::)
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

reed napisał:
no nie byłbym taki pewien: Jeżeli nie masz skonfigurowanego połączenia sieciowego to pakiety nie idą, jak pakiety nie idą to nie jesteś podłączony do żadnej zewnętrznej sieci nawet jeśli takowa istnieje.
Chyba nikt nie podłancza kabla ot tak sobie... Skoro ktoś ma podłączony kabel znaczy, że ma połączenie ::)
racja, zmęczony jestem. Jeżeli był wcześniej w live to musiał mieć dobrze skonfigurowanego.
 

loco78

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

A jak to wyglada jak sie ma Bana?
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

loco78 napisał:
A jak to wyglada jak sie ma Bana?
nie możesz się zalogować do XboxLive w pierwszym momencie, następnie system przełącza Cię do menu testowania łącza między twoją siecią a live no i gdy dochodzi do połączenia z xbox live wyskakuje taki piękny niebieski komunikat.
http://pl.youtube.com/watch?v=j54eSUDZc0s
ten film mówi sam za siebie.
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Już widze siebie rzucającego w okna Billa i krzyczącego GDZIE MOJA KASA!
Wszystko fajnie, tylko jak Bill możesz zobaczyć rzucającego się z okna, jak z Microsoftu odszedł rok temu i teraz rządzi Ballmer?
 

loco78

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Cholera!To ja tez mam Bana :(
Ja nawet ani razu nie gralem w zadna gre na live! Tylko raz sie logowalem zeby Update zrobic do Fable 2
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

sacrific napisał:
Lepiej dmuchaj na zimne :) nie otrzymałeś bana więc zawsze jest sens. Myślę że byłoby to dobre rozwiązanie. nie wiem czy samo odpalenie gry przy aktywnej usłudze Live powoduje zassanie informacji o posiadanej kopii gry, czy też jako Violation przyjmuje się skorzystanie przez Ciebie z multiplayera. W zależności od tego kiedy i jakie informacje z profilu spływają do M$ zależy skuteczność ich banowania. Jeżeli dostałbyś bana napisz tutaj. Stworzenie osobnego konta tylko dla Live napewno będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Kolega wyżej zapytał o Kreon Ripa, zgodnie z tym co się orientuje błędy te zostały rozwiązane w iExtreme 1.4 i 1.4.1 zgodnie z którymi nie odpalisz na swojej konsoli gry z błędnym kreonem, co z miejsca wyklucza możliwość źle spaczowanej gry. W końcu aby wogóle grać na iExtreme to gra MUSI być spaczowana.
Błąd został rozwiązany wraz z iXtreme 1.4, ale nie dotyczy on źle wykonanych kopii tylko samego błędu w firmwarze. Co to patcha to gry są patchowane, ale nierzadko patch jest wykonany wadliwie.

sacrific napisał:
Poza tym nie wydaje mi się żeby najbogatsza firma na świecie mająca za swoimi drzwiami naprawdę gigantów w informatyce nie potrafiła sobie potrafić z jakimś śmiesznym pirackim oprogramowaniem stworzonym przez amatorów.
Też się nad tym swego czasu zastanawiałem, ale przeczytałem info od c4eva na xboxhacker, że samo zabezpieczenie MS chroni zhakowany fw. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam na http://www.xboxhacker.net/.

sacrific napisał:
Każdy medal ma dwie strony. Aby ich zrozumieć nie trzeba szukać daleko przyczyny banowania: Kasa, kasa, kasa....
1. Kasa developerów gier.
2. Kasa na utrzymanie live.
3. Kasa na rozwuj xboxa.
Brak tej kasy poprzez banowanie userów XboxLive pozwoli utrzymać zyski panów z grupy 1, przez co 2 i tak będzie się utrzymywać. Wystarczy spojrzeć na statystyki którymi się chwalą : 14mln użytkowników x20$ miesięcznie. Żyć nie umierać :)
My mamy inny problem:
1. Gry są u nas za drogie.
2. Nie mamy polskiego xboxLive.
3. Chcemy z niego korzystać, bo w końcu płacimy!
Problem jest prosty: gramy w live na oryginałach przez co nikt na świecie w sieci nie dowie się że jesteśmy złodziejami, a offline róbta co chceta polska wolny kraj.
Choć przestępstwa internetowa to całkiem nowa dziedzina prawa i póki co należy się cieszyć że jeszcze nikt nie znalazł "paragrafu" na np. taki hosting jak Rapidshare.
Aby totalnie rozwiać wątpliwości dodam że gdybym ja tworzył grę i taki M$ by pozwalał w swojej własnej sieci jaką jest XboxLive grać wszystkim piratom to chyba bym ich powiesił 8) Już widze siebie rzucającego w okna Billa i krzyczącego GDZIE MOJA KASA!
Co do Billa Gates'a to nie wiem dlaczego się go to przyczepiliście. W latach 2000-2004 na cele charytatywne przekazał ok 29 miliardów dolarów i zapoedział, że do końca życia przekaże wiekszośc swojego majątku. Więc....

loco78 napisał:
Cholera!To ja tez mam Bana :(
Ja nawet ani razu nie gralem w zadna gre na live! Tylko raz sie logowalem zeby Update zrobic do Fable 2
A płyta od Fable 2 była w napędzie ?? Jaki rls ??

Na xbox-scene zdarzają się też osoby, które nigdy nie logowały się do Live, a po wczorajszym zalogowaniu dostawały bana. Może konsola w jakiś sposób zapisuje wadliwe gry....
 

sacrific

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

albo poprostu znaleźli sposób na wykrycie nowego firmware w napędach i tak samo jak było z Extreme tak i teraz wszyscy po zalogowaniu do live z iExtreme beda banowani. Nie zdziwiłbym się za bardzo. :/
 

BabyBoy

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

A jeśli ktoś cały czas gra offline w gry które są dawno po premierze i zaloguje się do Live żeby ściągnąć demo czy coś to może dostać Bana ? Oczywiście płyty nie będzie wtedy w napędzie.
 

scott

Świeżak
Świeżak
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Wiecie co nie ma sensu pisać w kółko to samo ze względu na to ze to wszystko zostało już wytłumaczone objaśnione i tyle po co siebie samego NAKRĘCASZ jest ryzyko było i będzie dostaniesz bana to masz pecha nie dostaniesz to możesz się cieszyć jeszcze są tzw. metody które niby w jakiś sposób chronią ale to wszystko nie jest pewne dlatego jak już ktoś mądrze się wypowiedział PRZERABIASZ RYZYKO PONOSISZ wiec nie nabijajcie postów lepiej niech się wypowiadają teraz osoby które dostały bana i mogą się wypowiedzieć oraz jakieś aktualności a nie w kółko to samo pozdro
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

"Nelson wyjaśnił, że jeśli ktoś będzie miał zmodyfikowaną konsolę i podłączy ją do Xbox Live, zostanie natychmiast zablokowana. Według Nelsona tylko w ten sposób można zapewnić XBL bezpieczeństwo."

No I Wszystko na TEMAT :)
 

BabyBoy

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: M$ uruchomił maszynę banów

Kurde..czyli każdy kto ma iExtreme 1.4 i tylko się podłączy pod Xbox Live to BAN :(
Trochę lipnie..
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom