New xbox one experience

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie konsola pobiera mi aktualizację wielkości nieco ponad 300 Mb. Wiadomo co zmienia/poprawia?
New or updated features

  • Minor bug fixes and improvements
  • Fix for consumers who use Discovery and Launch (DIAL) protocol
  • Improvements to global speech recognition

Kilka poprawek, które zbyt wiele nam nie dają. Liczyłem na jakąś większą aktualizację listy gier kompatybilnych wstecz.
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
Kilka poprawek, które zbyt wiele nam nie dają. Liczyłem na jakąś większą aktualizację listy gier kompatybilnych wstecz.
No zapewne też ostała zaktualizowana lista, a raczej twój emu w Konsoli. Bo raczej bez aktualizacji byś nie pograł w Sacred 3 albo inne gry.
Teraz zapewne co miesiąc będą aktualizację, tylko w liście zmian ci nie będą o tym pisać bo poco.
 

Artemis147

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wróciłem do XO po kilkunastu dniach przerwy i... wyłączyłem konsolę po 5 minutach. Nowy dashboard jest tak skopany i nieintuicyjny, aż trudno uwierzyć w to, że długo nad nim pracowali. Umieszczenie w głównym menu ostatnio używanych gier/aplikacji a dopiero znacznie niżej ulubionych gier/aplikacji to wierzchołek góry lodowej (w sumie guano).
Daję menu w prawo a tam "Społeczność" (!?) - po co mi to? Co mnie interesuje czy "Jaś kowalski" odblokował jakieś osiągnięcie czy inne badziewie, skoro chcę zagrać.
Kolejny raz idę w prawo a tam "niby sklep" w którym widoczne są wyłącznie promowane propozycje zamiast tych, które mogą mnie zainteresować (MS korzysta z Big Data więc to nie problem). Ciężko było dodać listę gier demo (hmm.. w sumie tak bo dem jest jak na lekarstwo)? Inna sprawa iż wydawcą nie zależy na przygotowaniu demo, aby buble za szybko nie wyszły na jaw i ludzie nie anulowali pre-orderów (patrz JC3).Z ciekawości wszedłem nieco głębiej do sekcji Dodatki, "Dodatki rekomendowane dla ciebie" i co tam widzę? Kilka dodatków na krzyż BEZ możliwości wyświetlenia wszystkich dodatków, które mogę kupić (bez tych, które już posiadam)!?
Kolejny skok w prawo w głównym menu to Aplikacje: jest ich kilka i w dodatku to same instalki a nie lista aplikacji, które już posiadam. Aplikacje, które posiadam są gdzieś zakopane i trzeba ich szukać, ewentualnie odpalać przez sekcję z instalkami aplikacji... zero sensu.

Ogólnie to "nowy" dash jest dla mnie porażką i kolejnym dowodem iż MS potrafi spierdzielić coś co ma spory potencjał. Zamiast zrobić prosty i przejrzysty interfejs użytkownika, z możliwością personalizacji, zrobili coś co jest ani ergonomiczne, ani ładne, ani praktyczne. Na dodatek NIC nie jest zrobione w temacie wprowadzania tekstu z pada, pomimo niemal gotowych rozwiązań dostępnych w WM10/WP8.1. MS nakręcił "hype" wokół tematu a wyszło jak zawsze...
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dobrze że w ms pracuje jednak ktoś z rozumem i nowy dash wygląda jak wygląda. Nie jest idealnie ale przy poprzednim to mistrzostwo świata. Piny mogą być na dole bo jest shortcut tak czy tak więc to że są na dole tak na prawdę nikogo. Zgadzam się że to social bzdury są zbędne ale i tak wolę bardziej niż to co było wcześniej.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Również wolę nowy dash,jedynie brakuje mi własnej kompozycji i trochę menu jak w win 10 w sensie ruchome kafelki itp

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A wystarczyłaby jedna opcja w ustawianiach dzięki której sami wybieramy co chcemy by się wyświetlało w menu ja od razu bym odklikał ostatnio uruchamiane a na główną tapetę po uruchomieniu konsoli dałbym przypięcia.
 

bobo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Ludzie nie wiecie co jest nie tak z konsolą a mianowicie po aktualizacji z dnia 24.11 po odpaleniu konsoli w menu start nie ukazują się boczne ikony mianowicie te promocje oraz gold, tak samo po przejściu na społeczność czy sklep także nic nie ma.
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam. Ludzie nie wiecie co jest nie tak z konsolą a mianowicie po aktualizacji z dnia 24.11 po odpaleniu konsoli w menu start nie ukazują się boczne ikony mianowicie te promocje oraz gold, tak samo po przejściu na społeczność czy sklep także nic nie ma.
Mialem to samo oraz brak mozliwosci dodania znajomych pomogl reset do ustawien fabrycznych

Wysłane z Xperia Z za pomocą palców
 

bobo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mialem to samo oraz brak mozliwosci dodania znajomych pomogl reset do ustawien fabrycznych

Wysłane z Xperia Z za pomocą palców
Teraz jak dałem reset to konsola nie może się zaktualizować bo cały czas pisze że wystąpił błąd
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak nie idzie to zrob aktualizacje z pendrive za pomoca narzedzia ze strony ms

Wysłane z Xperia Z za pomocą palców
 

klopsoe

Świeżak
Świeżak
Może ktoś mi powiedzieć o co chodzi. Miałem konto na Xone gdzie miałem Tomb Raidera, FIFE i kilka innych gier. Z racji tego że w fifie miałem sporo coinsów sprzedałem całe konto i założyłem sobie nowe. Odpaliłem konsolę i te gry są nadal widoczne i mogę w nie grać. Jakim cudem to możliwe?

Skoro można kupić jedną gierkę i kilka kont ma do niej dostęp to dlaczego ludzie nie kupują gry składając się w 20 osób? Kupują np fifę w 5 osób i każdy może grać?
 
Ostatnia edycja:

witusb24

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ale przecież tak robia
 

klopsoe

Świeżak
Świeżak
Czyli jak sobie ściągnę FIFĘ na nowym koncie to rozumiem że mogę grać bez konsekwencji?

Nie rozumiem tego mimo że szukałem informacji ale wszystko nadal jest niejasne.

Skoro sprzedałem konto i nie mam nawet do niego hasła, maila ani nic. Usunąłem to sprzedane konto z konsoli to jakim cudem nadal mogę ściągać gry na moim nowym koncie.
 
Ostatnia edycja:

AdWolf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jest możliwość na Xbox One sprawdzenia historii aktualizacji gry/aplikacji z rozpiską zmian? W PS4 jest taka opcja.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czyli jak sobie ściągnę FIFĘ na nowym koncie to rozumiem że mogę grać bez konsekwencji?

Nie rozumiem tego mimo że szukałem informacji ale wszystko nadal jest niejasne.

Skoro sprzedałem konto i nie mam nawet do niego hasła, maila ani nic. Usunąłem to sprzedane konto z konsoli to jakim cudem nadal mogę ściągać gry na moim nowym koncie.
Konto było jako domowe ?
 

klopsoe

Świeżak
Świeżak
Pewnie było jako domowe bo to było moje pierwsze konto i jedyne na konsoli. Teraz mam już swoje nowe domowe a tamtego nie ma
 

dudi2000

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Panowie proszę o porady, na moim xbox one występuje problem z ładowanie menu konsili. 5 na 10 włączeń konsoli wygląda tak że mam puste karty "społeczność" " i "sklep" oraz nie wyświetlają mi się przypięcia. Szlak mnie powoli trafia bo na infolinie xboxa nie mogę się dodzwonić od dłuższego czasu.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Mi się wczoraj nie wyświetlały przypięcia.
Zamów rozmowę to oddzwonia,ja tak robię i trwa to szybciej

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To ataki D-DOS na serwery xbl temu są problemy
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
To wina PiS i Syryjczyków..
Grają w CoD i umawiaja się na zamachy przy czym laguja skurczysyny

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.
 

Do góry Bottom