Nowy dysk HDD do konsoli z RGH - jak najlepiej?

warnec

Świeżak
Świeżak
Witam, niedługo będę miał mojego xboksa przerobionego poprzez RGH (razem z freebootem i fsd) i zastanawiam się, jak najlepiej zorganizować dysk twardy żeby móc na niego wgrywać gierki. Bo jedna opcja oczywiście jest taka, żeby mieć dysk zewnętrzny na USB i podłączać go do x360 (i wsadzić go np. w miejsce wyjętego napędu DVD, żeby było schludnie), ale z tego co wiem jest też jakaś możliwość inna, to znaczy zastąpienie oryginalnego dysku twardego (u mnie 80GB) jakimś zamiennikiem. I pytanie, jak to się odbywa? Jaki to musi być dysk?
Wtedy wchodzi on normalnie do tej obudowy oryginalnej, w której znajduje się Microsoftowy dysk twardy, czy też leży luzem na konsoli? Jaki musi być rodzaj połączenia? Dysk musi mieć SATA (czyli wewnętrzny), czy eSATA albo USB (zewnętrzny)?

Druga kwestia jest taka jak wtedy wgrywać na taki dysk twardy dane z kompa. W przypadku zewnętrznego to chyba proste, bo przez USB się łączy. A gdyby był tak jak w opcji drugiej, to chyba nie da się tak łatwo podłączać tego dysku do kompa, prawda? Wtedy tylko transfer przez komp->pendrive->dysk HDD x'a oraz FTP (czyli jak rozumiem transfer w obrębie sieci domowej dzięki routerowi) tak?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Do góry Bottom