Nowy Xbox 360

lykanin

Użytkownik
Użytkownik
Witam...
Od dawna nie jestem w temacie co do flashu napędów w tej konsoli i w związku z tym mam kilka pytań...
Mój stary box poszedł do piachu jakiś czas temu. Złapał 3 niezbyt piękne czerwone diody :)
Postanowiłem kupić nowego oczywiście teraz w wersji slim.
Powiedzcie mi proszę jaką teraz przeróbką najlepiej przerobić konsole i czy jest możliwość aby zrobić to samemu?
Jak to teraz jest z wypalaniem gier? Słyszałem że trzeba kupować nagrywarkę Ihas. Czy tyczy się to wszystkich gier?
Chce np. zagrać w GoW 3, AC:R czy Battlefielda 3, co muszę zrobić....
Przepraszam za moje głupkowate pytania ale mam sporo do nadrobienia w tej kwestii:D
Ja zatrzymałem się w czasach Lt+ i AP2.5 więc był bym bardzo wdzięczny za pomoc...
Dzięki za pomoc i pozdrawiam...
 

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Witaj. postanowiłem na twoje pytania, udzielić ci same dobre rady, dużo juz wiem wszystko na temat. Także kupilem slima od kilku dni.

1 Konsola slim najlepiej z sprzed sierpnia 2011 roku. napęd z chipem Winbond albo MXIC (DG-16D4S)

2 Przeróbka to LT3.0. Nie jest możliwe przeróbki zrobienia samemu ale posiada dwie opcje.

po pierwsze najlepiej wybrać MXIC tylko taka przeróbka może być łatwiejsza i samodzielna na każdy Flash w przyszłości.

Winbond wymaga fachowca i serwisu zeby wywiercić chip (DRILL). trudniejszy flash.

póżniej to wytłumacze. co i jak. musisz wiedzieć tylko podstawy.

A. Jeżeli nie chcesz zniszczyć konsoli i napędu i chipa to jest opcja Matrix freedom PCB FLASH. bardzo wygodny zamiennik elektroniki na WINBOND lub MXIC.(Flash LT+ automatyczny program SPI unlock i firmware LT+ backup) wymaga nagrywarki IHAS i płyt

B. druga opcja jest możliwość bez przeróbki bez( LT+) to emulator chip x360key albo wasabi 360. (bezproblemowe gry z xgd 3 z dysku, bez nagrywarki IHAS, bez płytek) dodatkowa opcja granie w gry orginalne z płyty i z dysku.

3. Tak wypalasz nowe gry xgd3 w nowym abgx 1.0.6 automatycznie dogrywa patch i nagrywasz w nagrywarce IHAS. nagrasz takie gry zagrać w GoW 3, AC:R czy Battlefielda 3.
nie martw
gry z AP2.5 nie musisz od nowa przerabiac nowym abgxem i od nowa nie musisz nagrywać to to się nie martw.

trochę tylko pomogłem w skrócie napisać i tyle.
Parę nieścisłości. Przerobi każdy w domu jeśli ma o tym pojęcie. A autorowi tematu radzę tego samemu nie ruszać bo może tylko więcej popsuć.
Więc najtańszą opcją jest oddanie komuś do przeróbki. Cenowo 100-150 (zależy u kogo).

Co do nagrywarki to nie musisz mieć iHAS. Ale jest ona baaardzo zalecana. Raz, że bez niej nie radzę grać na live, a dwa, że bez iHAS nowych gier nie nagrasz na dysk twardy konsoli.

Darmon gry z AP2,5 też trzeba przerobić pod LT+ 3.0, żeby ruszyły.....


W razie co tu masz jak patchować gry pod LT+ 3.0: Flash Przerbka Xbox 360 Piaseczno Warszawa Baniocha Gra Kalwaria
A tu jak nagrywać: Flash Przerbka Xbox 360 Piaseczno Warszawa Baniocha Gra Kalwaria
Polecam płyty Verbatim bo na tańszych dziadostwach dużo ludzi ma problemy potem z odpaleniem.
 

lykanin

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki gruby33...
Nie bardzo zrozumiałem post kolegi darmon chyba google tłumacz mu się zepsuł:)
Ale i tak dzięki coś tam wyłapałem.... ;p

Czyli wszystkie stare kopie jakie posiadałem na x'a z lt+ muszę teraz nagrać na nowo pod lt3,0?
Szkoda myślałem że ruszą bez problemu....
gruby33 pewnie się do ciebie zgłoszę co do przerobienia x'a...
Od mojego miejsca zamieszkania Ty przerabiasz najbliżej :)

Jeszcze raz dzięki i pozdro...
 

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki gruby33...
Nie bardzo zrozumiałem post kolegi darmon chyba google tłumacz mu się zepsuł:)
Ale i tak dzięki coś tam wyłapałem.... ;p

Czyli wszystkie stare kopie jakie posiadałem na x'a z lt+ muszę teraz nagrać na nowo pod lt3,0?
Szkoda myślałem że ruszą bez problemu....
gruby33 pewnie się do ciebie zgłoszę co do przerobienia x'a...
Od mojego miejsca zamieszkania Ty przerabiasz najbliżej :)

Jeszcze raz dzięki i pozdro...
Nie wszystkie gry musisz nagrać od nowa. Musisz nagrać tylko XGD3 i te z AP 2.5
 

lykanin

Użytkownik
Użytkownik
Aha no to fajnie:) dzięki wielkie...
 

Do góry Bottom