Podłączenie Xbox'a, TV Plazma, Soundbar i dekoder CP.

obcywawa

Świeżak
Świeżak
Z uwagi na to, że przymierzam się do zakupu Xbox'a oraz soundbaru, próbuję najpierw sprawdzić czy wszystko dam radę sensownie podłączyć.
Sprzęt jest następujący (założenie że mam już wszystko co trzeba):
1. TV plazmowy Panasonic TX-P50ST30 Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
2. dekoder CP HD 5000 Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
3. Soundbar Panasonic SC-HTB 170 (żona zakazała klasycznego zestawu audio z głośnikami) Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
4. Konsola Xbox 360 500GB E

Telewizor posiada następujące gniazda:
4 x HDMI (w tym jedno ARC), Component, Gniazda AUDIO IN i AUDIO OUT, EURO (SCART) i Digital Audio Out, na panelu bocznym RCA Audio i Video.

Dekoder CP:
HDMI, RCA Audio i Video, SCART oraz S/PDIF.

Soundbar:
Optical IN, HDMI ARC oraz zwykłe HDMI.

Konsola:
HDMI, cyfrowe wyjście audio.


Najprościej byłoby podłączyć wszystko przewodami HDMI, z tym, że TV z soundbarem za pomocą przewodu optycznego (zakładam że Opitcal IN w soundbarze to odpowiednik Digital Audio Out w TV). Zakładam, że w telewizorze da się wymusić wysyłanie sygnału audio do soundbara a nie do głośników TV.
Czyli:
1. Xbox - TV -> HDMI
2. dekoder - TV -> HDMI (nie chcę tracić sygnału HD na TV)
3. soundbar - TV -> cyfrowy optyczny.


Pytam dlatego, że nie chcę palnąć głupoty jakiejś i kupić sondbara, którego nie dam rady podłączyć w zestaw z TV i Xboxem z uwagi na małą ilość gniazd, a mam jeszcze czas żeby ew. znaleźć coś innego.
 

Do góry Bottom