Problem z JTAG

mobbi_van

Świeżak
Świeżak
Witam

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)
Wpadł mi w łapy xenon nadający się do JTAG więc postanowiłem to wykorzystać. Polutowałem wszystko do kupy, odczytałem nand ale w sktorach 276, 2b4, 2f3, 352, 399 mam błędy odczytu. Poprawiłem luty wymieniłem rezystory i diody nadal to samo, inna wersja nandpro i inny komputer również nic nie dał. Wgrałem Xell, konsola odpaliła więc spisałem CPU key i DVD key, w nandpro zrobiłem xbr-a i wgrałem do konsoli lecz również wystąpiły błędy zapisu wyżej wymienionych sektorów, po odpaleniu konsoli włącza się na chwile pokazuje logo xbox360 po czym wywala błąd e79.. Może już ktoś spotkał się z takim problemem i będzie w stanie mi jakoś pomóc, czy nand może być uszkodzony?? Czy problem leży przy budowaniu softu?
Pozdrawiam

Ps. Dzisiaj zremapowałem te bloki i przy pomocy jtag tool zbudowałem freebot, przy wgrywaniu do nand błędy zapisu znów się pojawiły teraz po odpaleniu konsoli mam e71.. Czy wymiana nand pomoże w tej kwestii? Czy coś ważnego znajduje się w tych sektorach?

Dzięki za pomoc:) wymiana nand pomogła.
Pozdrawiam

Sorry za post pod postem
Czy do JTAGA konieczny jest wewnętrzny dysk ? Czy można freestyledash-a zainstalować na pendrive?
Pozdrawiam







edytuj post nast. razem /bgszef!
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Można na pendrivie,ale wewnętrzny dysk bardzo się przydaje,choćby do emulatora Xboxa 1 lub też do DLC,albo na przykład do tekstur hd w grze Battlefield 3.Ta gra właśnie wymogła na mnie kupno dysku wewnętrznego do konsoli i różnica w grafice w tej grze pomiędzy wersją bez tych tekstur a z tymi teksturami jest kolosalna.
 

mobbi_van

Świeżak
Świeżak
ok, ale czy na dysku usb zainstaluje XEXMenu lub fsd?Nie mogę się z tym uporać..Formatuję dysk usb z poziomu konsoli, odpalam xexmenu z plyty, i tu zaczynają się schody..na dysku usb mam katalog xbox360 a w nim pliki data o wielkości1024mb, tworzę tu folder Content\0000000000000000\i tu wklejam folder z xexmenu..po wyjściu do do nxe w game library niema nic..co schrzaniłem?
Pozdrawiam
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
ok, ale czy na dysku usb zainstaluje XEXMenu lub fsd?Nie mogę się z tym uporać..Formatuję dysk usb z poziomu konsoli, odpalam xexmenu z plyty, i tu zaczynają się schody..na dysku usb mam katalog xbox360 a w nim pliki data o wielkości1024mb, tworzę tu folder Content\0000000000000000\i tu wklejam folder z xexmenu..po wyjściu do do nxe w game library niema nic..co schrzaniłem?
Pozdrawiam
Na dysku zewnętrznym nie masz co tworzyć katalogu Content,bo i tak nie zadziała.On działa tylko na dysku wewnętrznym i dlatego nic Ci się nie ukazuje w menu NXE.Załóż sobie katalog Games i tam wrzucaj rozpakowane gry.

Odpalaj je albo poprzez Xex menu,albo poprzez FSD.Gry w formacie GOD odpalisz tylko poprzez FSD.Przynajmniej ja tak mam.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Gry w formacie GOD odpalisz tylko poprzez FSD
Można i w NXE....

Czy można freestyledash-a zainstalować na pendrive?

Tak.
 

Do góry Bottom