Problem z nowymi głośnikami i dźwiękiem

Seba2601

Świeżak
Świeżak
Witam.
Zakupiłem ostatnio głośniki a mianowicie Soundbar Creative Soundblaster X Katana i podłączyłem go kablem optycznym do xboxa one S.
Wszystko niby działa lecz jest jedno "ale" co jakiś czas z glosników wydobywają sie trzaski takie jakby strzały.
Z czego może to wynikać?
Ponadto mam jeszcze pytanie odnośnie ustawień dźwięku. Mam połączony telewizor poprzez hdmi i w sekcji dźwieku z hdmi mam ustawione stereo bez kompresji. Jak używam soundbara po prostu wyciszam telewizor natomiast w sekcji dźwięku poprzez kabel optyczny do wyboru jest opcja stereo bez kompresji oraz "bistream wył." po wybraniu tej opcji nizej rozwija sie możliwość wyboru DTS oraz Dolby i po włączeniu właśnie trybu dolby następuje trzask taki jaki wydobywa się od czas do czasu.
Proszę was o pomoc i wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje oraz w miarę jasne wytłumaczenie jak powinny być najlepiej ustawione te opcje oraz ,na której opcji najlepiej jechać.
Pozdrawiam
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Źródła trzasków doszukiwałbym się w samym soundbarze, może zakłócenia w zasilaniu jeśli pojawiają się regularnie. Możesz sprawdzić na innym światłowodzie czy tak jest nadal.
Co do ustawień dźwięku to jeśli soundbar jest stereo, to trzeba zostawić sygnał stereo bez kompresji. W przypadku dźwięku przestrzennego masz większy wybór. Możesz pozostawić dekodowanie Dolby/DTS konsoli i przesyłać sygnał PCM do soundbara, albo zlecić dekodowanie tego soundbarowi, jeśli ten to potrafi. Od tego jest właśnie opcja bitstream.
 

Seba2601

Świeżak
Świeżak
Soundbar obsługuje 5.1 jednak narazie lecę na stereo bo na tym trybie nie występują te trzaski
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Trzaski przy 5.1 na PCM czy bitstream? Czy bez znaczenia na którym?
Hmm... a próbowałeś podpinać soundbar bezpośrednio do tv, a nie konsoli?
 

Seba2601

Świeżak
Świeżak
Włączam opcje dla kabla optycznego bitstream wył. -> Dolby Digital
Chciałem tak zrobić jednak o dziwo nie mam w telewizorze wejścia optycznego
 

Do góry Bottom