Problem z obrazem

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
Witam,
Mam x-a 360 premium połączonego z tv lcd kablem component. Na początku po włączeniu przez 2 minuty konsola działała jak należy, po czym obraz robił się rozmazany i strasznie nieczytelny. Dzieje się tak zarówno w menu głównym jak i w grach. Sprawdziłem ją na dwóch tv i jest to samo. Postanowiłem podpiąć wszystko na nowo i tutaj kolejny problem po uruchomieniu konsoli nie ma żadnej reakcji na tv.
Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam.
 

Tyczek1221

Świeżak
Świeżak
Może być problem kabla.A jeżeli chodzi o nieczytelny obraz to właśnie taki jest jak ktoś gra na component. Dla tego wszyscy grają na hdmi ;).Na początek kup sobie kabel hdmi na allegro:KABEL HDMI HDMI MICROSOFT ORYGINALNY POZŁACANY!! (1450015134) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy lub w jakimś sklepie u ciebie w mieście jeżeli wyjdzie taniej.Ale przed kupnem upewnij się czy wszystko jest podpięte tak jak powinno być :). Aha i zakładam że xbox jest nowy ?
 

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
Tylko że nie mam wejścia na hdmi tylko samo A/V, kable sprawdzałem już z 20 razy więc było wszystko dobrze podpięte. Component miałem początku i cały czas było ok, wczoraj się tragiczny obraz zrobił, wyglądało to jak tv na antenie pokojowej:),
P.S,
Xbox ma już z 4 latka:)
 

Tyczek1221

Świeżak
Świeżak
a jeżeli tak to kup nowy kabelek component może się wyużytkował.Jeżeli będziesz miał nowy kabelek i nie będzie działać będziesz musiał znaleźć kogoś kto by się zajął naprawianiem twojej konsolki :>
 

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
kupiłem nowy kabel i po wymianie bez zmian z tym, że teraz po włączeniu konsola pracuje, ale nie ma obrazu na tv, wyskakuje komunikat "tryb niedostępny" :/
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
prawdopodobnie nawalił układ ANA/HANA na płycie głównej lub GPU
- tylko serwis lub sprzedać na części xboxa ,bo lepiej wyjdzie i kupić następnego
raczej Jaspera z 2009 roku lub nowego ze sklepu ,ale za to na gwarancji
 

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
aha, czyli jak już gwarancja wyszła to nie mam co dzwonić nawet do MS?
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
No jak nie ma gwary już to po co chcesz dzwonić? Po płatną naprawę? Lepiej go sprzedaj na części i kup sobie np. jaspera albo slima :D
 

Tyczek1221

Świeżak
Świeżak
Albo jeszcze zobacz czy wszystko dobrze ustawiłeś na telewizorku.. Ostatecznie sprzedaj konsole dodaj z 200 zł i kup sobie slima ;]
 

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
W tv wszystko jest ok, bo nic nie zmieniałem w nim, a poza tym jak mam sprzedać zepsutą konsole i dołożyć 2 stówki, jak taki slim fajny to koło tysiaka chodzi, to bym musiał tego klocka za 8 stów pchnąć, a to raczej kosmos jakiś :)
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Za walniętego kloca to raczej koło 100 max weźmiesz. Zawsze możesz do serwisu uderzyć żeby układ ANA/HANA lub GPU przelutowali. Tylko czy cenowo się to opłaci?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Za walniętego kloca to raczej koło 100 max weźmiesz. Zawsze możesz do serwisu uderzyć żeby układ ANA/HANA lub GPU przelutowali. Tylko czy cenowo się to opłaci?
Za komplet z zepsutym x'em może wziąć do 200 zł :p Ale lepiej sprzedać samą konsolę za 100-150zł i dołożyć jakąś kasę i kupić od kogoś z forum samą konsolę z zasilaczem (Jasper) za 350-450zł
 

kamykle

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Mam x-a 360 premium połączonego z tv lcd kablem component. Na początku po włączeniu przez 2 minuty konsola działała jak należy, po czym obraz robił się rozmazany i strasznie nieczytelny. Dzieje się tak zarówno w menu głównym jak i w grach. Sprawdziłem ją na dwóch tv i jest to samo. Postanowiłem podpiąć wszystko na nowo i tutaj kolejny problem po uruchomieniu konsoli nie ma żadnej reakcji na tv.
Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam.
A probowalas w konsoli i w tv zmienic na inna rozdzielczosc? Bo bez tego nie pojdzie CI zebys nie wiem, jakie przejsciowki uzywala...po prostu slaby obraz masz, a nie full hd, bo masz ustawione na avi albo euro albo rgb, czincze, i on sam w sobie takiego inteligentnego oprogramowania nie ma, dostroic sie dostroi do ustawien, ale do rozdzielczosci nie...i mi lapalo 1080p albo 1080i a teraz mam to samo tylk o ze mam monitor full hd i mam rozdzielczosc z ixboxa 1920 na tysiac iles, a z cyfrowego dekodera enki na 1080 i to wszystko podlaczonerazem ze soba nie liczac laptopa i audio jedno na wszystko heehheeh :) pozdr:)
 

pawelpawel20

Świeżak
Świeżak
Wszystko już sprawdzałem, na dwóch telewizorach, na dwóch różnych kablach i cały czas to samo więc jest to wina konsoli tylko i wyłącznie, poza tym ustawienia w tv miałEM przez ponad dwa lata bez zmian i wszystko było ok i z dnia na dzień się zepsuło, klocek do wymiany i tyle, trzeba w slim-a zainwestować,
 

Do góry Bottom