Problem z Samsung 50' obraz/hdmi

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich po mojej dłuuugiej nieobecności :D

Dzisiaj nabyłem sobie Plazme Samsuna 50 calową model HP-T5054
i problem w tym że po podłączeniu czinczy (niewiem czy dobrze piszę) to mam obraz czarno biały i niezbyt dobry,
podłączyłem też scartem to mam obraz kolorowy ale strasznie rozmazany,
mam też kabel Hdmi lecz po podłączeniu do jednego z 3 wejsć w tym modelu niema wogóle obrazu konsola też ciągle się "doczytuje" Od sprzedającego dowiedziałem się żeby zakupić kabel component i nim podłączyć konsolę i Tv ale nie ma na to innego sposobu? lub ustawień? i co z tym Hdmi?

BARDZO Proszę o pomoc lub sugestie moze ja coś robie nie tak ale próbowałem już wszystkich mozliwych sposobów podłączenia i żaden nie daje efektu
 

wipeoutSpoon

Użytkownik
Użytkownik
Odnieś i powiedz, że sprzęt cię nie zadowala i powiedz, że jeżeli ma złącza HDMI to powinny one działać i poproś o inny TV albo o zwrot pieniędzy. Bo nie ma co podłączać na Component jak jest możliwość HDMI.
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Tak tylko telewizor jest kupiony z drugiego końca Polski (Szczecin) i nie z sklepu tylko innego użytkownika u niego Hdmi działa (zdjęcia z filmu Spidermana 3 przez Hdmi )
Dlatego myślę że albo czegoś nie ustawiłem albo kabel felerny, tylko przez inne wejścia też lipa (kupujący miał Ps2 połączonego właśnie przez composit i wszystko działało)

Tak apropo Hdmi trzeba coś w Tv lub konsoli ustawiać czy wystarczy podpiąć konsolę i Tv kablem i odpalić?
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Proszę wszystkich którzy wiedzą o co chodzi o pomoc bo inaczej lipa z grania :(
 

kozak71

Użytkownik
Użytkownik
w konsoli nic nie ustawiasz(dopiero później możesz sobie zmieniać ustawienia rozdziałki itp-wiadomka), ewentualnie przełącznik na kablu component, w tv na pilocie zmieniaj sobie źródła sygnału przyciskiem source, przy podłączeni hdmi jak nic nie ma, to być może kabel jest trafiony, ja kupiłem kabel za 30 zeta i ładnie śmiga, a kumpel za 100 i jego był do zwrotu, bo nie było obrazu
 

DojoPL

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się ,że jest to wina telewizora.Jeśli masz możliwość to przed sprawdzaniem czy w TV jest wszystko Ok proponowałbym jeśli jest oczywiście możliwość podpiąć X360 do innego TV.Jeśli na innym problem również występuje poleciłbym skonsultowanie się z M$ o ile masz ważną gwarancję lub sprawdzenie czy winne nie ponoszą kable.

Lecz wydaje mi się ,że będzie to wina TV.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Sprawdź kabel HDMI i czy twój TV obsługuje 1080p być może xbox jest tak ustawiony na HDMI, ale plazma raczej powinna odpierać 1080p. Ja nie miałem obrazu (przez HDMI) po aktualizacji do NXE, przyczyną było że po aktualizacji NXE ustawił obraz na 1080p, a mój TV obsługuje max 1080i i nie miałem obrazu. Musiałem go przestawić na TV Full HD na 720p.
 

wujek

Banned
Użytkownik
Kolego, masz problem... prawdopodobnie kupiłeś tv z systemem NTSC (ameryka, azja)
a kolo co miał ps2 zrobił Cię w bambuko najprowdopodobniej - link [PS2] Zmiana trybu wyświetlania obrazu z NTSC na PAL - Konsole CDRinfo.pl
Poza tym kupiłeś stary model, zobacz, czy nie ma wypalonej matrycy.
Jak nie masz możliwości zwrotu obczaj konwertery na pal.

ps. jak odbiera telewizja ?
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
"wujek"

Matrycę ma całą
Zgadza się Tv został sprowadzony z Usa
Zwrotu niestety nie moge się podjąć :(
Wystarczy kupić ten konwerter?
Jeśli mam być szczery to obraz jest gorszy niż na zwykłym Crt mimo że Tv ma takie oto parametry:


Product Type 50 in Plasma
TV Video Interface HDMI , S-Video , Component , Composite PC Interface VGA (HD-15)
USB Port Yes
HDCP Compatible Yes
Dimensions With stand
Width 48.4 in Depth 12.4 in Height 33.4 in
Weight 97 lbs Display
Diagonal Size 50 in - Widescreen Technology Plasma (PDP)
Resolution 1366 x 768
Display Format 720p
Image Aspect Ratio 16:9
Color Depth 18-bit color
Dynamic Contrast Ratio 15000:1
Progressive Scan Progressive scanning (line doubling)
Widescreen Modes 16:9, Wide, Zoom, Conventional 4:3
V-Sync Rate at Max Res. 60 Hz
V-Chip Control Yes
Color Temperature Control Yes (Warm1/Warm2/Normal/Cool1/Cool2) Picture Adjustment Standard/Dynamic/Movie/Custom Additional Features V-Chip , Game mode , Video noise reduction , Anti-reflective filter , DNIe (Digital Natural Image engine)
TV Tuner
Analog TV Tuner NTSC Multi-channel Preview Picture-in-picture (PIP)
Stereo Reception System MTS Secondary Audio
Program (SAP) Yes Digital TV Tuner
Digital TV Tuner ATSC
Video Features
HDTV Ready Yes
Analog Video Input Signals NTSC
Input Video Formats 480i , 480p , 720p , 1080i Supported Computer Resolutions 720 x 400 , 1360 x 768 , 640 x 480 (VGA) , 1024 x 768 (XGA) , 800 x 600 (SVGA) Freeze Memo Yes Parental Channel Lock Yes
Closed Caption Capability Yes
Remote Control
Remote Control Universal remote control - Infrared Supported Devices VCR , Cable box , DVD player Audio System
Sound Output Mode Stereo Surround Mode Yes Sound Effects SRS TruSurround XT Audio Controls Balance , Equalizer , Sound mode Equalizer Yes (5-band) Speakers Included 2 speakers Output Power / Total 20 Watt Additional Features Balance control , Auto volume adjustment Speaker(s) 2 x Right/left channel speaker - Built-in - 10 Watt

Connections
Connector Type 2 x HDMI ( 19 pin HDMI Type A ) - Rear , 1 x HDMI ( 19 pin HDMI Type A ) - Side , 2 x Component video input ( RCA phono x 3 ) - Rear , 1 x S-Video input ( 4 pin mini-DIN ) - Rear , 1 x Composite video/audio input ( RCA phono x 3 ) - Rear , 1 x VGA input ( 15 pin HD D-Sub (HD-15) ) - Rear , 1 x Audio line-in ( Mini-phone stereo 3.5 mm ) - Rear , 1 x S-Video input ( 4 pin mini-DIN ) - Side , 1 x Composite video/audio input ( RCA phono x 3 ) - Side , 1 x Headphones ( Mini-phone stereo 3.5 mm ) - Side , 3 x Audio line-in ( RCA phono x 2 ) - Rear , 1 x Audio line-out ( RCA phono x 2 ) - Rear , 1 x Digital audio input (optical) ( TOSLINK ) - Rear , 1 x USB ( 4 pin USB Type A ) - Side Stands & Mounts
Stand Included Yes Stand Design Tabletop Stand Features Swivel Flat Panel Mount Interface 600 x 400 mm Power
Power Device Power supply - Internal Dimensions & Weight Details
Dimensions & Weight Details Panel without stand - 48.4 in x 3.7 in x 31.1 in Dimensions & Weight (Shipping)
Width (Shipping) 53.1 in Depth (Shipping) 16.7 in Height (Shipping) 38 in Weight (Shipping) 114.6 lbs Sustainability
EPA Energy Star Compliant Yes Greenpeace policy rating (Mar 2009) 6.9


BARDZO PROSZĘ o POMOC czy kupić ten konwerter czy kabel composit i będzie Ok?
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Apropo Konsoli
Była podłączana do kilku Tv przez euro oraz do monitora Lcd przez Vga i nie było żadnych problemów, Konsolę mam z Extreme 1.6 i najnowszym dashboardem
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Poniżej daję zdjęcia

1 - Ps2 z Tekkenem 5 puszczonym po componencie
2 - Wejścia w Tv
3 - Skrzynka z mediona i konwerter z przodu
4 - i z tyłu

PS: Taki konwerter wystarczy? jak mam konsolę podłączyć?


 

wipeoutSpoon

Użytkownik
Użytkownik
Podłącz pod Composite Xboxa ustaw rozdziałkę na 720 i podłącz pod HDMI. Jak masz możliwość podłączyć Xboxa pod inny telewizor z HDMI to zrób to jak i tam nie będzie działało to znaczy, że jest to wina kabla.


Ale pierwsze co zrób to rozdzielczość w konsoli.

Wydaje mi się, że jak jest NTSC i podłączysz PAL to powinien być obraz ale czarnobiały.
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się, że jak jest NTSC i podłączysz PAL to powinien być obraz ale czarnobiały.

Właśnie jest obraz tylko czarno biały
Mam tylko kabel component oraz ten felerny Hdmi na którym nie ma obrazu
A rozdziałki jak na razie nie mam w jaki sposób zmienić,po podłączeniu componentu mam tylko format ekranu i 50/60Hz do wyboru nic więcej


Kolorowy obraz uzyskałem podłączając czincze pod ten odtwarzacz z mediona (z przodu) tylko obraz jest strasznie rozmazany i ziarnisty
 

kozak71

Użytkownik
Użytkownik
no jak podłączasz poprzez te 3 chinche to masz analogowy obraz jak w tv crt, dlatego jest taki niewyraźny, podczas kupna nie wiedziałeś, że tv jest ntsc ?
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie nie patrzyłem na to :( ze obecną specyfikacją Tv oraz konsol jestem trochę do tyłu :(

tylko że przez chinche i crt w miarę da się grać a na plazmie jest znacznie gorzej obraz nieostry rozmyty...
Czy po podłączeniu konsoli do Tv poprzez composit uzyskam zadowalający obraz? Ps2 działa w ten sposób nie wiem jak X360...

Mogę przesłać zdjęcia ekranu po podłączeniu HDMI,oraz chinchy jeśli to w czymś pomoże
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Ps2 bedzie dzialac bez problemu czy to NTSC/PAL klocek Xbox360 niestety tylko w PAL chyba ze podepniesz wersje z USA.
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
a ten konwerter ntsc/pal pomoże? Lub też podłączenie go pod Vga?
Nie da się firmwar-u zmienić w konsoli żeby odbierał sygnał ten co powinien?
 

Bandzioch

Banned
Użytkownik
moze masz zle ustawiania konsoli i automatycznie gdy ja wlaczasz przy tym tv ustawiaja sie stare ustawienia z innego tv. Radze sprobowac tego [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=0OnhdbrEZhY[/YOUTUBE] ja mialem podobny problem przy monitorze , nie mialem wogole obrazu mi pomoglo .
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
"Bandzioch" zrobiłem tak jak mówiłeś i...

Przez zwykłe chinche podłączone pod Tv nic niezdziałam z rozdziałką konsola się normalnie włącza

Podpiąłem pod Hdmi trzymałem chyba 3 minuty tą kombinacje i dalej nic

Już sam nie wiem o co może chodzić ;( albo porobię zdjęcia albo nakręcę filmik jak to wszystko wygląda dla lepszego rozpoznania
 

Makot

Użytkownik
Użytkownik
Mam tylko jedno pytanie czy kupno kabla composit da jaki efekt? gdyz jutro zamierzam zakupic jeden lub tez kabel vga
 

Do góry Bottom