Sklepy RTV AGD jak to jest?

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Hm ostatnio tak chodziłem sobie po sklepach w celu obejrzenia sobie paru tabletów.. I dostałem szoku. Będzie to krótki opis sytuacji "z życia wziętej :D".

Wybrałem się do Auchan dokładniej do Euro obejrzeć sobie tablety i przy okazji też telefony. I tu nagle bum, jestem na stanowisku z tabletami i ku mojemu zaskoczeniu, żaden tablet nie działa (tak każdy jeden nie działał..). Po uprzejmym zapytaniu sprzedawcy, czemu nie działają tablety? Dostałem odpowiedź: "Ponieważ bateria im się skończyła. I nie mogą doładowywać tabletów, bo wtedy będą się zaliczać jako TERAZ UWAGA Używane - doładowywanie akumulatora" i musieli by sprzedać je taniej". Moja reakcja była wiadoma WTF?! Po pytaniu: "Po co je w ogóle macie?! Jeżeli człowiek przyjdzie chce zobaczyć jak sprawuje się produkt przed kupnem to nie ma możliwości! To tak jakby zakupy na allegro tam też nie wypróbuje nim kupię!" W tym momencie sprzedawca cisza i nic nie powiedział.

Przecież logiczna sprawa, że tablet z ekspozycji nie pójdzie za tyle, ile tablet świeżo wyjęty z pudełka to raz. Druga sprawa, kto wziąłby tablet z ekspozycji?! Trzecia sprawa to dlaczego telewizory, laptopy są cały czas podpięte pod zasilania (bo jakoś one zawsze chodzą.. a tablety to może raz się spotkałem, że działały).

Więc rozumie, że jakbym chciał kupić tablet to jestem w ciemnej pupie. I rtveuroagd równa się allegro. Masakra! To są czyste kpiny! Na prawdę nie wiem po co są te sklepy RTV AGD jak nie mogę sprawdzić czegoś przed kupnem..

--------------------------------

Media Expert

Co do tego sklepu to brak mi słów.. Mają gazetkę promocyjną i byłem już przy 3-4 gazetkach (były tam jakieś bzdety co mnie interesowały) i za każdym razem jak człowiek jedzie z chęcią kupna bądź chęci obejrzenia danego produktu słyszy się odpowiedź "JESZCZE TEN PRODUKT NIE DOTARŁ, można go zamówić przez internet u Nas". Brak słów.. to po jaką choler* są te gazetki itp itd. Mogli by od razu na tych gazetkach napisać towar dostępny tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej, nie znajduje się w asortymencie naszego kijowatego sklepu.
I to byłem dzień promocji i jeszcze parę dni pod rząd.. Zawsze te same hasło produkt jeszcze nie dojechał heh.. Oczywiście po X czasie jak już promocja dawno minęła produkt nagle się pojawia w starej drogiej cenie.
Nikt mi nie powie, że na 3-4 gazetki (czyli tygodni) każdy wybrany przez mnie produkt jakoś nie dojechał.. Rozumie raz czy dwa razy (ale nie pod rząd) ale za każdym razem? No wybaczcie..

"Można zamówić u Nas na stronie" - to tak samo jakbym zamówił na allegro.

Produkty jakimi byłem zainteresowany to :
1. Słuchawki - oczywiście nie było. Zamówiłem na stronie u nich (wychodziło taniej niż allegro) miałem czekać 24h od momentu realizacji zamówienia.. Czekałem 2 dni (nie liczę tych dni gdzie był status czekam na realizacje).
2. Telefon to był jakiś Samsung chata.
3. Samsung galaxy s3
4. Jakiś expres do kawy.
I za każdym razem towar nie dojechał :D


-----------------------

NeoNet
Ogólnie to nie jest jeszcze negatywna opinia, lecz w moim odczuciu sklep powoli schodzi na dół.. W gazetce promocyjnej mają Kiano core Dual 3G za 799zł i o dziwo w 3 NeoNetach w których byłem nigdzie nie ma tego tabletu nawet wystawionego na testy. Są jakieś złomy, które wiszą już tam od 2-3 tygodni..

Czyli znowu przekaz drogi kliencie możesz kupić kota w worku za pośrednictwem internetu..

-----------------------

Ogólnie jestem osobą która interesuje się elektroniką i lubię sobie od czasu do czasu pochodzić po sklepach i oglądać, co to nowego przyszło, jak stoimy z cenami itp itd. Ale to, co ostatnio się dzieje to istna masakra. Jak można mieć coś w promocji, czego się nie ma? Jak można mieć coś, co nie działa?

Co Wy o tym sądzicie?
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Ogólnie taka sytuacja to panuje od dosyć dawna, więc to co napisałeś nie jest dla mnie żadną nowością.
Jednak większość z nas, pewnie nawet nie zwracała na to uwagi, nie działające tablety nie działające smartphony lub nawet aparaty na wystawach to standard.
Za dawnych lat, gdy szedłem z rodzicami kupić PS One to sprzedawca podłączył mi ową konsolę do telewizora i pozwolił pograć z "30"min przed podjęciem decyzji o zakupie.
Z rok temu kupiłem TV LED marki LG, sprzedawca pierdzielił mi o bajerach w nim zawartych, dodam że więcej wiedziałem od niego co owy Tv oferuje. Po zapłaceniu nawet go nie podłączono, nie przedstawiono, po prostu do pudła i dziękujemy...

Puenta jest prosta, kiedyś człowiek idąc do sklepu RTV/AGD mógł sobie dokładnie sprawdzić sprzęt. Teraz niestety jest tak jak napisał Tomsi, skłepy RTV/AGD funkcjonują jak sklepy internetowe. Brak sprawdzenia sprzętu przed zakupem, a jeżeli uda się sprawdzić do bardzo rzadko...
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: Sklepy Sklepy RTV AGD jak to jest?

I co do Rtv Euro AGD to ZAWSZE sprawdzajcie towar przed zabraniem ze sklepu. Ja kupiłem jedna rzecz wieczorem bodajże w poniedziałek, zjeżdża do domu a nie działa. Do sklepu miałem kawałek drogi wiec mowie pojadę na drugi dzień. Więc we wtorek rano jestem w sklepie i krew mnie zalała. Nie ma możliwości zwrotu lub wymiany! Zwrot lub wymiana przysługuje (i to nie zawsze) w tym samym dniu co zakupiono towar. Powiedziano mi ze można najwyżej na gwarancję wysłać. Tym samym stanąłem przed perspektywa 3 tygodni bez towaru i pieniędzy. Dopiero wezwanie kierownika i groźba rzecznikiem praw konsumenta spowodowała chęć wymiany z ich strony, ale olalem ich i chciałem zwrotu kasy. Po godzinie rozmów dostałem kasę i wyszedłem.

Był to pojedynczy incydent ale teraz zawsze sprawdzam towar, szkoda nerwów.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 
R

rowerser

Guest
Hehehehe normalne syt raczej :D

Media Markt - stoja monitory, patrze, kurcze stary monitor swieci jak psu jajca, a nowa sztuka ciemna jak murzyn. Zmieniam ustawienia, ok, kilka chwil i wszystko pieknie, po czym podbija pracownik i "prosze nie dotykac". Moja rekacja smiechem na cala sale troche go sploszyla. :D

Electro World - wybor sluchawek, ogladam Senheisery HD 202 (cena 150zl - tanio nie est). Pytam, ok wszystko fajnie, "moge je podpiac i posluchac ?"
odpowiedz ; "no co Pan ? zglupial ? " :D haha
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
To prawda.Pamiętam jak 8 lat temu kupowałem kino domowe pod Xboxa 1 w Tesco. Nie dość,że pozwolono mi wejść na teren sklepu z moją konsolą i jej całym osprzętem to jeszcze podłączono mi go pod to kino i pod jakiegoś tv na specjalnym placu abym mógł sobie wszystko dogłębnie sprawdzić. Wywołałem wtedy w sklepie niemałą sensację zapuszczając Forza Motorsport :)
A dziś. To czysty marketing. To,że produkt jest w gazetce w jakiejś super promocji nie oznacza,że go nabędziemy. Jest to swego rodzaju podstęp aby zwabić klienta. W myśl zasady:klient przyjdzie i skoro już jest to może coś kupi. Są wyjątki. Np. taka Biedronka. Tam praktycznie zawsze kupimy to co jest w gazetce promocyjnej,jeśli oczywiście się pospieszymy. Ten tekst piszę na tablecie z promocji z Biedronki :)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@UP
Z MyTaba?

Niestety dla mnie wszystkie te sklepy to porażka. Po co mi taki sklep, gdzie widzę sprzęt ale nie wiem jak chodzi? Tak samo dobrze mogę sobie na google w grafice znaleźć dany produkt i sobie na niego "popatrzeć". Kiedyś był ten plus, że w normalnym sklepie mogę widzieć jak to działa.. Ale widzę, że ten jedyny plus zanika. Więc allegro bezapelacyjnie wygrywa, chociażby tym, że: 1. są niższe ceny. 2. czas - nigdzie nie muszę łazić tylko parę kliknięć starczy.

Smutna sprawa normalnie. Dziwię się, że jednak takie sklepy znajdują konsumentów.. Jak konsumenci są to mają w 4 literach dostępność produktów z możliwością sprawdzenia ich.. ;/

Ile razy tak jest, że przyjdzie jakieś starsze państwo chcą kupić telewizor, a sprzedawca wciska takie kity, jakby dany telewizor był ultra super wypasiony.. Jak czasami się tak podsłucha niektóre rozmowy to masakra..
 

Felmyst

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sklepy RTV AGD jak to jest?

To i ja się wypowiem. Brat kupił jakiś czas temu Galaxy Note2 i chciał kupić sobie ładowarkę samochodowa i uchwyt. Zamiast szukać po całym sklepie to wolał zapytać kogoś z obsługi czy maja. Dowiedział się ze nie ma. Skoro i tak już zmarnował pół godziny na to żeby dotrzeć do sklepu to stwierdził że się rozglądnie. Tak się rozglądał ze aż znalazł ładowarkę (która nawet nie musi być typowo pod dany model bo wystarczy pasujący kabel). Uchwytu wprawdzie nie znalazł takiego jakiego chciał ale w połowie był zadowolony ;)

Wysłane z mojego Pegazusa za pomocą Tapatalk 2.
 

krzysiek058

Użytkownik
Użytkownik
w media expercie w moim miescie jest podlaczony plejak i mozna sobie pograć :D:D w każdym razie był jeszcze niedawno :D
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Z Goclever Tab A 73. Poleciałem po niego jak tylko go zobaczyłem w gazetce i udało mi się go zakupić a kolejka po niego była ogromna.
 

Do góry Bottom