Slim 250gb a Slim 4gb + 250gb

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post, zamierzam kupić Xbox360 + kinect, nie znam się za bardzo i nie miałem zbyt wiele czasu na czytanie, więc przepraszam jeżeli moje pytania są lamerskie i odpowiedź padła już wielokrotnie na forum ...
Do rzeczy:
Jeżeli kupię xbox 360 kinect 4GB i dołożę dysk 250 GB to funkcjonalnie konsola będzie gorsza od tej z oryginalnie zainstalowanym dyskiem 250GB, czy też będzie identyczna? Jeżeli będzie gorsza, to w czym?
Czy są jakieś miejsca, w których można kupić oryginalny dysk (na a...gro piszą, że sprzedają oryginalna, ale kto ich tam wie? - nowe za niecałe 200zł).
Pytam dlatego, że w tej chwili można kupić wersję 4GB za 860 zł, a wersja 250GB za ok. 1250-1300 zł (nie zamierzam kupować z niepewnego źródła).
Tak więc opcja pierwsza wychodzi ok. 200zł taniej - jeżeli nie ma żadnej różnicy, to nie warto chyba przepłacać...

Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo zależy mi na czasie.

Pozdrawiam

Przeniosłem i utworzyłem wątek - #Jabar
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post, zamierzam kupić Xbox360 + kinect, nie znam się za bardzo i nie miałem zbyt wiele czasu na czytanie, więc przepraszam jeżeli moje pytania są lamerskie i odpowiedź padła już wielokrotnie na forum ...
Do rzeczy:
Jeżeli kupię xbox 360 kinect 4GB i dołożę dysk 250 GB to funkcjonalnie konsola będzie gorsza od tej z oryginalnie zainstalowanym dyskiem 250GB, czy też będzie identyczna? Jeżeli będzie gorsza, to w czym?
Czy są jakieś miejsca, w których można kupić oryginalny dysk (na a...gro piszą, że sprzedają oryginalna, ale kto ich tam wie? - nowe za niecałe 200zł).
Pytam dlatego, że w tej chwili można kupić wersję 4GB za 860 zł, a wersja 250GB za ok. 1250-1300 zł (nie zamierzam kupować z niepewnego źródła).
Tak więc opcja pierwsza wychodzi ok. 200zł taniej - jeżeli nie ma żadnej różnicy, to nie warto chyba przepłacać...

Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo zależy mi na czasie.

Pozdrawiam
Nie ma różnicy, kupisz org dysk i włożysz w slot.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Będzie taka sama.
2. Oryginalne dyski (w 100%) dostaniesz w lokalnych sklepach typu MediaExpert, MediaMarkt, Saturn itp. tylko są zawyżone ceny.
Zawsze możesz kupić określony model dysku WD i samemu go przerobić tak aby chodził pod konsolą
Tutaj poradnik: http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-79/tutorial-jak-przerobi-hdd-od-pc-tak-chodzi-pod-xboxem-360-a-170797/
 

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi.

Czy montaż dysku wewnętrznego jest "plug and play" czy też trzeba coś kombinować?
Czy dyski z a...gro za ok. 200zł (nowe) to mogą być dyski oryginalne?
Czy nie ma banów od MS za używanie nieoryginalnych dysków (łączymy się przecież z internetem).

Jeżeli nie ma różnicy w konsolach 4GB + 250 GB a oryginalnie 250GB, chyba się zdecyduję na pierwszą wersję.

Pozdrawiam
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Musisz włożyć dysk do odpowiedniego miejsca w konsoli i tyle.
2. Może tak, może nie. Nigdy nie wiadomo, czasami może być nie oryginalny za 200 zł, ale nie oryginalny to nie znaczy, że nie będzie działał.
3. Nie ma.
 

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Konsola zakupiona 4GB + kinect + gra adventures - myślę, że w dobrej cenie. Teraz jeszcze poszukam dysku i mam nadzieję będzie fajny prezent pod choinkę.

Jeżeli ktoś może polecić pewnego sprzedawcę dysków czy też konkretną (sprawdzoną) aukcję z all...ro, najlepiej z Warszawy, będę wdzięczny.
Mam na myśli, że ktoś kupił, działa bez problemu jakiś już czas i poleca.

Pozdrawiam
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Równie dobrze możesz poszukać na forum w dziale Giełda, czasami ktoś sprzedaje dyski po okazyjnej cenie. Wystarczy mieć cierpliwość i szukać :)
 

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Jeszcze jedna prośba.

Nie wytrzymałem i uruchomiłem konsolę. Podczas gry zapisały mi się zdjęcia i stany gier. Ponieważ konsola jest na prezent dla mojego dziecka, chciałbym wszystko wyczyścić i powrócić do "stanu zerowego".
W jaki sposób mogę to zrobić?

P.S. Zabawa fajna.

Pozdrawiam
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wejdź w Ustawienia > System > Pamięć > Wybierz dysk, który chcesz sformatować > Formatuj > Potwierdź.

Jeżeli chcesz przywrócić do ustawień fabrycznych to tutaj będzie trochę kombinacji.
Musisz wejść w Ustawienia > System > Dane systemowe
Otworzy ci się takie okno:
Jak już tam będziesz to musisz wklepać następujące kombinacje klawiszy. Jest ich sporo, gdyż nie każdy działa. Pamiętaj, że 1 linijka to 1 oddzielny kod.
LT, RT, X, Y, LB, RB, X, X, Left, Left
LT, RT, X, Y, LB, RB, Left, Y, Right, Right
LT, RT, X, Y, LB, RB, Up, LB, LB, X
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, Up, Left, Up
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, RIGHT, DOWN, RIGHT
LT, RT, X ,Y, LB, RB, Right, Left, Right.
LT, RT, X, Y, LB ,RB, Y, B, A, X
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, Down, Left, Down
LT, RT, X, Y, LB, RB, B, Y, A, X
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, RIGHT, LEFT, DOWN,
LT, RT, X, Y, LB, RB, LT, RT, X, Y, Left, Up
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, Left, Up, Left
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, Press Left Toggle Click as a Button, Y, Y
LT, RT, X, Y, LB, RB, X, X, Up, Down
LT, RT, X, Y, LB, RB, X, X, Up, Right
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, A, RT, Y
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, A, RT, Up ( this can be repeated with the last one being Down, Right, or Left)
LT, RT, X, Y, LB, RB, Y, A, RT, Left Toggle Click as a Button
LT, RT, X, Y, LB, RB, A, A, Left, Up
LT, RT, X, Y, LB, RB, Left Toggle Click as a Button, A, Y
LT, RT, X, Y, LB, RB, (Any D - Pad here,) RT, A, Y
LT, RT, X, Y, LB, RB, A, A, A, A
LT, RT, X, Y, LB, RB, X, Y, A, X, A
LT, RT, X, Y, LB, RB, A, X, A
Jeżeli uda ci się wpisać poprawny kod to ci się wyświetli komunikat, czy chcesz wyzerować wszystkie ustawienia systemu, wybierasz Tak i już czysta konsola.
 

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Rozumiem, że jak sformatuję dysk (pamięć wewnętrzną), zapisanych zdjęć i postępów gier już nie będzie? - tylko to potrzebuję.
Ustawienia fabryczne - to konfiguracja od początku? (tego nie potrzebuję).

Pozdrawiam
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak sformatujesz ten dysk na którym są zapisane dane to ich nie będzie. Ustawień fabrycznych nie musisz robić, no chyba, że chcesz mieć czysto jak po wyjęciu z pudełka.
 

AndrzejS

Świeżak
Świeżak
Co do dysku to oryginał w sklepie 320GB kosztuje ok 300zł (w obudowie jest normalny dysk sata 2,5"), na allegro dysk 320GB w obudowie do SLIM'a 209zł z przesyłką. Sam wybrałem 2 opcję.

Ostatnio w dziale giełda ktoś sprzedawał przerobiony dysk WD bez obudowy za 160zł, obudowa 20zł to wychodzi już 180zł, prawie tyle co komplet z allegro z gwarancją.
 

Shadow1

Świeżak
Świeżak
Dziękuję Panowie i dobranoc.
 

Do góry Bottom