Slim corona v2

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
Czy ktos mi powie jak zaprogramowac sam czip pod corone v2 czekam na RW kit takze z nandem poradze sobie ale nie mam pjecia jak zaprogramowac czip pod corone. Posiadam coolrunner rev.c i programator JTAG SPI X360 SUPER NAND FLASHER i z tego co wiem to nadaje sie do zaprogramowania tego czipa ale po podlaczeniu do komputera wyglada na to ze Jrunner nie widzi go jaka moze byc przyczyna ? Dodam ze po podlaczeniu do komputera pali sie zielona i czerwona dioda

http://zapodaj.net/72580a6088369.jpg.html

Maly edit:
Wczoraj chyba komp mi krzaczyl czy jezeli uzylem wsadu 2.2 i mam taki lod wystarczy teraz zczytac nand plyty i wlutowac CR ?

J-Runner v0.3 Beta (4) Started



Checking Files
Finished Checking Files
RGH2 Selected
Corona Manually Selected
Programming Coolrunner
C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\common\xsvf\corona.2_2.xsvf
Version: 03
Flashing C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\common\xsvf\corona.2_2.xsvf to CoolRunner
Input Filesize: 593E
Output Filesize: 2D2A
Done!

EDIT

Czy ktos mi powie o co chodzi ???

16 stycznia 2014 16:17:50

J-Runner v0.3 Beta (4) Started



Checking Files
RGH2 Selected
Finished Checking Files
Corona 4GB Manually Selected
Retail Selected
RGH Selected
RGH2 Selected
I:\
Reading from I:\ to C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\nanddump1.bin
Done!
in 0:11 min:sec
Initializing nanddump1.bin..
I:\
Reading from I:\ to C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\nanddump2.bin
Corona 4GB
Nand Initialization Finished
Done!
in 0:11 min:sec
Comparing...
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Nands are the same
I:\
Reading from I:\ to C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\nanddump1.bin
Done!
in 0:11 min:sec
Initializing nanddump1.bin..
Corona 4GB
Nand Initialization Finished
I:\
Reading from I:\ to C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\nanddump2.bin
Done!
in 0:11 min:sec
Comparing...
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Nands are the same
ECC created
Writing to I:\ from C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\image_00000000.ecc
Done!
in 0:00:469 min:sec:ms
Initializing nanddump1.bin..
Corona 4GB
Nand Initialization Finished
Initializing nanddump1.bin..
Corona 4GB
Nand Initialization Finished


Info orso6 // Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
A gdzie jest problem?

Poza tym ze nie zrobisz corony na REV c, chyba że kwarc dołożysz

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
Problem jest w tym ze po wgraniu Ecc konsola nie odpala sie to znaczy wlacza sie ale nic nie pokazuje sie na monitorze a czemu nie zrobie na rev.c jak duzo osob robi na filmach z yt nikt nie doklada kwarcu :|
 

piotr 1310

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bez kwarcu nie odpali kup kwarc i musisz go dołożyć albo wymień na rev D

Wysłano z Noki Lumia 520 Za pomocą Tapatalk
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Problem jest w tym ze po wgraniu Ecc konsola nie odpala sie to znaczy wlacza sie ale nic nie pokazuje sie na monitorze a czemu nie zrobie na rev.c jak duzo osob robi na filmach z yt nikt nie doklada kwarcu :|
na yt ?? pokaż nam film gdzie odpalają corone bez kwarcu bo chyba nie jestem na bieząco

zeby sie pokazał xell musisz podlutować chip
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
1) Jrunner nie widzi flashera JTAG SPI X360 SUPER NAND FLASHER, tylko Autogg, nandpro
2) Do Rev. C na Coronie musi być jeszcze Kwarc, nawet w J-runerze, zakladka IMAGE, Cool Runner Slim, Corona Cr Wires Install masz pokazane że musi byćkwarc



3) Do Corony/Coron na zwykłych Crkach wsad raczej tylko 1-3 Dziabie
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
1) Jrunner nie widzi flashera JTAG SPI X360 SUPER NAND FLASHER, tylko Autogg, nandpro
2) Do Rev. C na Coronie musi być jeszcze Kwarc, nawet w J-runerze, zakladka IMAGE, Cool Runner Slim, Corona Cr Wires Install masz pokazane że musi byćkwarc



3) Do Corony/Coron na zwykłych Crkach wsad raczej tylko 1-3 Dziabie
Super nand flasher dziala w jrunner

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
Faktycznie moj blad na yt jest wersja d i taka zamowie ale nie wiem czemu po wgraniu oryginalnego nand nie chce odpalic nie wiem czy cos sie nie stalo z nandem da sie cos z tym zrobic? I teraz pytanie ktorym wsadem zaprogramowac rev.d 1.2 czy 1.3 ?

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Da się zrobić jeśli masz czysty nand, jesli włączasz ją z chipem??? to nie dziw się że nie chce się włączyć (przełącznik na PROG ) lub odlutuj vcc i gnd.
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
No wlasnie rgh jeszcze nie przylutowane tylko rw kit jest ale jak odpieta tasma z przejsciowka wiec chyba powinna normalnie odpalic a najgorsze ze prawie nic juz nie moge zrobic w jruuner dzis wrzuce pokaze logi co mi wyskakuje

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No wlasnie rgh jeszcze nie przylutowane tylko rw kit jest ale jak odpieta tasma z przejsciowka wiec chyba powinna normalnie odpalic a najgorsze ze prawie nic juz nie moge zrobic w jruuner dzis wrzuce pokaze logi co mi wyskakuje

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Odlutuj calego rw kit. Ten typ tak ma

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
No wlasnie rgh jeszcze nie przylutowane tylko rw kit jest ale jak odpieta tasma z przejsciowka wiec chyba powinna normalnie odpalic a najgorsze ze prawie nic juz nie moge zrobic w jruuner dzis wrzuce pokaze logi co mi wyskakuje

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Odlutuj rw kit od kwarcu z plyty glownej i odlacz na chwile od zasilacza...
Robie tak i dziala

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
Spoko chlopaki po pracy odlutuje caly rw kit zamowie za chwile rev.d tylko powiedzcie ktory wsad najlepszy pod niego bo z tego co doczytalem 1.2

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


EDIT


No to mam problem wylutowalem rw kit i nie zalacza sie wogole slychac tylko dzwiek buzera :/ na dodatek oderwal mi sie jeden pad ale z tym akurat poradze sie tylko nie jestem pewnien czy nand jest czysty bo nie jestem pewnien czy po wgrani ecc czy nie zczytalem nandu :/ jest jeszcze jakas mozliwosc postawienia jej na nogi ?


Info orso6 // Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No to mam problem wylutowalem rw kit i nie zalacza sie wogole slychac tylko dzwiek buzera :/ na dodatek oderwal mi sie jeden pad ale z tym akurat poradze sie tylko nie jestem pewnien czy nand jest czysty bo nie jestem pewnien czy po wgrani ecc czy nie zczytalem nandu :/ jest jeszcze jakas mozliwosc postawienia jej na nogi ?
Urwany pad do odczytu pamieci to duzy problem ;p. Bez niego konsola moze nie dzialac. Wyczysc nand i wgraj samo ecc objaw powinien byc taki ze uruchomi sie z wentylatorami na full. Jesli bedzie trup, to masz psikusa

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
faktycznie przez pad ida dwie sciezki biore sie za mostek zaraz dam znac jaki efekt

Edit

Ścieżka naprawiona sprawdzone w 100% ale niestety konsola dalej odzywa się tylko buzerem ;/ jutro na spokojnie wlutuje rw kit i spróbuje wyczyścić nand chociaż wcześniej jak miałem rw kit wlutowany tez próbowałem wyczyścić nand to nie bardzo szlo ;/ ale zobaczymy jutro

EDIT

A wiec tak udalo mi sie uruchomic konsole wgralem samo ecc i uruchamia sie tylko jak naprawic nand ?
przy probie wgrania nandu wyskakuje takie cos:

Checking Files
Finished Checking Files
RGH2 Selected
Corona 4GB Manually Selected
Writing to I:\ from C:\Users\Rafcik\Downloads\J-Runner v03 (1) Core Pack\J-Runner\output\image_00000000.ecc
Done!
in 0:01:111 min:sec:ms
Corona 4GB Manually Selected

Failed to get DiskGeometry.
Initializing nanddump2.bin..
Too Many Bad Blocks
Header is wrong..
Corona 4GB
Nand Initialization Finished
Must be a removable type



a to logi z autogg wynika na to ze chyba powinno byc wszystko ok ale niech ktos rzuci okiem:

Ecc Check: OK

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Done
CHECKING SMC_CONFIG
CHECKING NAND DATA

ID: 5965d413
Found SMC (version 2.5) : 00000800 - 00004000
SMC Patch found at offset 0x13b9

Nand NO RETAIL (Exploited)
Found Keyvault : 00004000 - 00008000
Looking for Cpukey in Local Database. Not Found
Looking for Cpukey in same folder cpukey.txt.Not Found
Looking for Cpukey on Nand.Not Found
Found CB_A (build 9188) : 00008000 - 00009ac0
Found CB_B (build 9188) : 00009ac0 - 00011600
Found CD (build 9452) : 00011600 - 00017600
Nand valida
CHECKING CONSOLE MODEL
Checking if Exploiteable...
Model : Corona CB_A_9188 GLITCHEABLE
CD_9452 Not JTAGABLE or Jtaged

Size:

Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FileSystems:
FileSystem Active:249 offset:0x920AE0
FileSystem Last:241 offset:0x2FEC010

Block Size File
0x00000800 0x00003800 SMC_2.5.bin
0x00004000 0x00004000 Keyvault.bin
0x00008000 0x00001AC0 CB_A_9188.bin
0x00009AC0 0x00007B40 CB_B_9188.bin
0x00011600 0x00006000 CD_9452.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* CpuKey unknown. If you know it write in Cpukey field or use any of methods to retrieve it.

** If you havent got it yet choose Xell model and Click NandXell-Create

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Corona
size: 16
Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Trinity
size: 16
Reloaded_Glitch.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: JasperSB
size: 16
Reloaded_Glitch.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Trinity
size: 16
Reloaded_Glitch.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Corona
size: 16
Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Corona4g
size: 64
Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Corona
size: 16
Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modelo: Corona4g
size: 64
Reloaded_Glitch_c.bin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Liczba skopiowanych plik˘w: 1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Generating Nand Xell . Wait ...
! Warning: can't patch this Corona type SMC!
New Cb Detected
patchset for 13121 found, 5 patch(es)
Using RIP CB_A
Adding to NandXell
0x00000000..0x000001FF (0x00000200 bytes) Header
0x00000200..0x000007FF (0x00000600 bytes) Padding
0x00000800..0x00003FFF (0x00003800 bytes) SMC
0x00004000..0x00007FFF (0x00004000 bytes) Keyvault
0x00008000..0x00009ABF (0x00001AC0 bytes) CB_A 9188
0x00009AC0..0x000115FF (0x00007B40 bytes) CB_B 13121
0x00011600..0x000175FF (0x00006000 bytes) CD 8453
0x00017600..0x0001FFFF (0x00008A00 bytes) Padding
Generating ECC. Wait...Adding Xell part
Xell: Reloaded (tuxuser corona)
OK
Xell Nand generated.Now you can Flash it
(output\nandxell.bin)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* If created click on NandXell-Flash to write Nandxell (Ecc) on your Xbox.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wait.............
No backend available


EDIT 2


A wiec tak wstawilem rev d podlaczylem wszystko i jest maly problem czerwona dioda pali sie caly czas zielona miga probowalem roznych kombinacji dlugosci rst i roznych wsadow dalej to samo co moge jeszcze zrobic ?


Info orso6 // Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
No wlasnie nie mam jeszcze keya probowalem przez router ale nie wiem czy dobrze robie a wiec tak podlaczylem konsole do routera i komputera i szukalem ip w dhcp ale pokazuje tylko ip komputera i na tym etapie utkanelm a o co chodzi z tym dawca?

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czekaj bo się chyba zgubiłem. Wrzuciłeś do nandu ecc pod Corone 4GB i nand odpala czy nie ?
 

RafcikJP

Użytkownik
Użytkownik
A wiec tak zaczne od poczatku zgralem nand utworzylem ecc i wgralem wlutowalem rev d bo okazalo sie ze rev c potrzebuje kwarcu po wlutowaniu rev d konsola odpala ale nie wchodzi w xell przez co nie moge zczytac keya ale mam dylemat bo z tego co wyczytalem to na monitorze nie pokaze sie key i teraz sam jestem w dolku bo nie do konca jestem pewien jak przez ten router dojsc do keya

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
A wiec tak wstawilem rev d podlaczylem wszystko i jest maly problem czerwona dioda pali sie caly czas zielona miga probowalem roznych kombinacji dlugosci rst i roznych wsadow dalej to samo co moge jeszcze zrobic ?
Masz ten oryginał?
Jeśli tak wgraj zobacz czy konsola się podnosi, z rev d warto wywalić kondensator c15 zastąpić go 330pF. Zabawa re.v d dla początkującego słabo;(
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
teraz ecc pod Corony ma już support hdmi więc powinien ci się pojawić Xell na ekranie a co za tym idzie cpu_key
 

Do góry Bottom