Sposob na tekstury

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

ostatnio jakis gościu na PM mi napisał takie coś:

Jesli chcesz zeby wszystko w gta IV ok chodzilo to musisz:
cytuje:
Przypadkowo natknąłem się w internecie na informacje o tym jak rozwiazac problem z teksturami w GTAIV na X360.
Trzeba zdefragmentować cache! Jak to zrobić? Odpalamy Xa, przechodzimy do zakładki System, następnie Pamięć, na ikonce dysku wciskamy kombinacje klawiszy

Y, X, X, LB, RB, X, X

pozniej wejdz w zakladke system:
Ustawienia konsoli
kompozycie zmien na xbox 360 domyslny

wylacz xbox 360 na 30 min
wlacz poczekaj w menu xboxa 5 min wlacz gta 4 i extra chodz
Niewiem czy to dziala bo nietsetowałem... jak ktoś przetestuje to niech da znac czy działa
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

To samo pisze na pierwszej stronie tego tematu. ;D
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

cux napisał:
To samo pisze na pierwszej stronie tego tematu. ;D
doczytaj do konca to co cytowałem...
 

NRG

Świeżak
Świeżak
Odp: Sposob na tekstury

A jaki trzeba mieć jitter? na mojej nagrywarce płytki mają średnio 8.12% a maksimum około 11% (zdjęcie w załączniku) to dużo czy mało. A co do problemu z GTA mam benqu i hdd dzisiaj pograłem około godzinki i w dużej mierze problem textur zniknął. Gdzieś się nieraz coś doczyta ale w zupełności nie przeszkadza w przyjemnej grze.
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

ja wiem tyle im mniej tym lepiej

i pioneer 112 po crossflashu ma 7% wiec patrzac po tym co napisales na pewno nie jest zle
 

NRG

Świeżak
Świeżak
Odp: Sposob na tekstury

7 średnio czy 7 max?? co to jest ten cały crossflash
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

nie wiem czy srednio czy max bo go nie mam

crossflash - wgranie firmware ktorego nie przewidzial producent, najczesniej zmieniajacy parametry napedu na lepsze i dodajcy nowe funkcje
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

Ktoś wcześniej pisał coś na temat nośnika, to i ja napiszę. Moim zdaniem fenomen płyt Verbatim to jakiś mit. Nagrałem GTA4 na Verbatimie i Platinium, i na tej pierwszej chodzi, oględnie mówiąc - średnio. Na Paltinium za to prawie idealnie.
Podobną sytuacje mam z PES2008. Gra wypalona na płycie Platinium wczytuje się znacznie szybciej.
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

nawet na cdrinfo napisali

nagrac na kazdej mozliwej marce i sprawdzic wynik - w ten sposob dobierasz plytke
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

Oryginalne GTA 4 nie chodzi idealnie na benq x8. Czasami na oczach doczytują mi się tekstury drogi bądź też budynków. Trzeba będzie jeszcze kupić dysk i mam nadzieję, że będzie idealnie.
 

kamil111

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Sposob na tekstury

A ja od siebie mam pytanko: jak do tego sposobu ma się wielkość dysku? Widać odczuwalną różnicę między 20 a 120 GB, czy rozmiar cache jest zawsze taki sam?
 

doniak94

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

Hej robię tak jak jest napisane na 1 stronie ale nic mi się nie pojawia żadne ładowanie pytanie ani nic innego
Mam wersję premium z dyskiem 20gb :)
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

gigi321

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Sposob na tekstury

Ja mam benq x12 + dysk ,nagrane na Verbatimie i powiem tak chodziło w miarę dobrze gdzieś tak do około 40% gry a potem kaszana taka że grac nie da rady.
Pytanie warto nagrac na innej płycie czy kupic oryginała ?
:)
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

dzisiaj odkryłem 1000000000000% sposób pozbycia się doczytywania tekstur z dyskiem !!!!!!!!!!!!

kolega gigi321 nie robiłeś czasem aktualizacji albo grałeś w inne gry ? jeśli tak to wyczyściło cache !!!


sposób wynalazłem przypadkowo !!! nie trzeba z dyskiem grac kilka godzin itp.... żeby pliki wgrały sie do cache ... wystarczy właczyc GTA ... wyjśc np. na ulice ... nacisnąc pauze (widok mapy) i wtedy laser szaleje .. mimo że nie gramy !! a szaleje dlatego że wczytują się tekstury do cache !!! wystarczy wtedy poczekac do momentu aż laser przestanie szalec (w pauzie) wtedy jest pewnosc że wszytkie pliki wgrały się do cache i wtedy kopia + dysk = zero doczytywań tekstur !

czas wgrywania się wszystkiech plików do cache to około 10 minut ... po tym czasie laser tak nie szaleje a jak sie da pauze to płyta kręci się po cichu ;)

pozdr.
 

swiatek94

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Sposob na tekstury

Dzięki wielkie u mojego kumpla zadziałało w 100% nic się nie wczytuje .
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Sposob na tekstury

Zamykam bo się śmietnik robi... sposób będzie w pierwszym poście opisany.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom