[TUTORIAL]Bez chipowa przeróbka

igorro

Użytkownik
Użytkownik
UWAGA! - wszystko robisz na własną odpowiedzialność!


PRZERÓBKA BEZCHIPOWA by TechniX & Wielebny


ZABIERAMY SIĘ DO ROBOTY


Co będzie nam potrzebne:
http://www.putlocker.com/file/99F8841C1B925420


Wszystko co będzie nam potrzebne do przerobienia i poradnik krok po kroku ze zdjęciami jest zawarte w tym pliku.

Ważna rzecz co do tej przerobki. Uziemcie obudowę kompa i obudowę xbox-a o siebie bo podczas przekładania taśmy od hdd moze sie on spalić.

sposób na uziemienie-
Jeden kabel do ładowania akumulatora samochodowego.
Jedna klema na metalowa cześć obudowy kompa ,druga klema na metalowa cześć obudowy Xbox i możecie działać.



 

Jaroszek94

Użytkownik
Użytkownik
Koledzy :D
Kupiłem dzisiaj Xboxa . Dałem 10 funtów . , i niestety okazało się że jest on nieprzerobiony. I tutaj pytanie , jakie są Wasze opinie dot. tego sposobu przeróbki ??? Czy są duże szanse że coś się zepsuje ?? Proszę o porady :D Z góry dzięki.
 

loleQ2008

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Siema all

Mam problem :/

Gdy zrobiłem to wszystko no to było wszystko do pewnego momentu :/
Gdy już przerobiłem konsolę i włączyłem aby zobaczyć czy jest przerobiona no to X mi chce się połączyć z internetem...
Foto:

Więc zrobiłem z powrotem to co miałem (kopie zapasową wgrałem) no to normalnie chodzi...
I gdy chciałem już 2 raz przerabiać no to mam 2 problem :/

Płyta gdzie jest wgrany ten "linux" no to gdy klikam na 1 to idzie i gdy mam wpisać "softmod" no to gdy to napiszę i kliknę to wyskakuje mi komunikat że mam przełączyć dysk na "master" a jest przełączony na master :/

Co można z tym zrobić?
 

Kazner

Użytkownik
Użytkownik
Tak, będą działać, zarówno uruchamiane z dysku twardego jak i z płyt.
 

loleQ2008

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
poradziłem se z tym jak zrobić żeby mi ten linux nie czytał żebym przełączył na master bo CD miał źle ale ciągle po przeróbce chce mi łączyć sięz internetem :/

po końcu ten ostatni scen jak instaluje to mi pisze tak:


z tego co rozumie to czegoś tam nie może odnaleźć, jeśli tak to co z tym jest?!
 

kyjo

Świeżak
Świeżak
Po wykonaniu tej przeróbki będę mial taka samą "wolnośc" jak po zczipowanej konsoli? Byłem posiadaczem juz zczipowanej konsoli w polsce, ale sprzedałem i tak jak kolega wyżej tez kupiłem w UK za grosze, chodzi mi o to czy konsola bedzie odtwarzac filmy różnego formatu tak jak to miało miejsce po zamontowaniu czipu? X był niezłym odtwarzaczem dvd, a i znalazło by sie jeszcze coś do zagrania. :shisha :DD
 

edgorek

Banned
Użytkownik
Dokładnie tak.
 

loleQ2008

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie tak.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd...
Jeszcze wczoraj poradziłem se już z tą przeróbką...
I sytuacja wygląda tak:
Po zainstalowaniu softmoda (linux)
Będziesz mieć czystego "EvoX" i będzie on tylko czytać kopie gier... aby oglądać filmy DVD, DviX itp. to musisz wgraćdo tego jeszcze "XBMC" którego nagrywasz na płytę DVD bez znaczenia ile ma MB... Musi być na DVD! Wkładasz do napędu xboxa i instalujesz tylko zaznaczasz opcje tam softmod ;]
 

Kazner

Użytkownik
Użytkownik
XBMC można przerzucić jeszcze przez FTP oszczędzając tym samym płytkę DVD.
 

wawrzek

Świeżak
Świeżak
HAJ MAM TYLKO 2 pytania:
-Czy po przeróbce bedzie można grać w gry NTSC
-Ma może ktoś link do XBMC takiego małego podtsawowego tylko z divixem
 

loleQ2008

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1. Tak będziesz mógł grać w gry NTSC (sam sprawdziłem)
2. Nie mam z samymi divx ale mam za to z innymi bajerami + ten odtwarzacz divx ;]

Link:
storage.to - Download

Info:
Kod:
“Instalator Xbox Media Center v1.0 (Pascal)”.

V1.0 – Pierwsza działająca wersja instalatora.

Xbox (chip)
1. Instalacja Xbox Media Center na dysk c.
2. Instalacja Xbox Media Center z zachowaniem stanów gier na dysk c.
Xbox (Softmod)
1. Instalacja Xbox Media Center na dysk c.
2. Instalacja Xbox Media Center z zachowaniem stanów gier na dysk c.
Xbox (chip)
1. Instalacja oryginalnego MS Dashboarda na dysk c.
2. Instalacja oryginalnego MS Dashboarda z zachowaniem stanów gier na dysk c.
Zarządzanie dyskiem twardym:
1. Blokowanie, odblokowywanie dysku twardego (ConfigMagic).
2. Formatowanie dysku c,e,f,g,x,y,z.

Wersje programów:
1. Xbox Media Center: 9.04, 1 rev20848 (1.06.2009) + Bsics-Vision Skin Version: 2.1 – rev2074 (23.06.2009).
2. DVD2Xbox: v0.7.8
3. ConfigMagic: v1.6
4. Emulator AtariXLBox: v6 (Atari 800/5200/130/320/XL/XE)
5. Emulator WinSTonX: v8 (Atari ST)
6. Emulator WinUAEX: v17 (Amiga)
8. Emulator Vice64X: v8 (Commodore 64)
9. Emulator FCEUltraX: v16 (NES/Famicom)
10. Emulator PCSXBox: v20 (Psx
To nie jest mój XBMC ale polecam go... ;D
 

wawrzek

Świeżak
Świeżak
mam pytanie da się go wgrać przez ftp czy wypalasz płyte wsadzasz do xsa i działa???
 

Kazner

Użytkownik
Użytkownik
Tutaj masz najnowsze wersje XBMC, team T3ch tworzy ciągle nowe kompilacje pod X1, który oficjalnie już nie jest wspierany.
T3CH XBMC BINARY RELEASES / DOWNLOADS for XBOX, Latest SVN = 2010-03-10 rev28472 : I AIM TO MISBEHAVE

Pobierz najlepiej tą: T3CH XBMC 2009-06-01 9.04.1-FIXED-Babylon, uznana oficjalnie na stronce T3ch'a za najstabilniejszą. Śmiało przerzucisz ją przez FTP.
 

wawrzek

Świeżak
Świeżak
a da rade tą płytke wypalić na laptopie i wrzucic do pc aby sie bootowało???
 

edgorek

Banned
Użytkownik
tak.
 

wawrzek

Świeżak
Świeżak
a to sie wypala normalnym nero????
 

Kazner

Użytkownik
Użytkownik
W dowolnej aplikacji do nagrywania, która oferuje wybranie obraza i następnie nagranie go na płytę.
 

bleub

Banned
Panowie, czy ta przeróbka jest aby na pewno bezpieczna? Wygląda aż za łatwo, by było to prawdziwe ;)
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Panowie, czy ta przeróbka jest aby na pewno bezpieczna? Wygląda aż za łatwo, by było to prawdziwe ;)
Tak jest bezpieczna
 

Iwan_Wojtek

Świeżak
Świeżak
Mam problem z ta przeróbką. Robię wszystko wg poradnika, dochodzę do momentu kiedy wpisuję 1, naciskam ENTER po czym pojawia się kilka linijek tekstu, potem lecą takie kropki (trwa to kilka sekund) po czym ekran robi się czarny i na tym staje. Co robię nie tak?

EDIT

Wykonałem przeróbkę na innym komputerze i zaskoczyło. Z tym ze trzeba bylo jeszcze ustawic zworkę na dysku XBoxa na CS.
 

Do góry Bottom