Walki superbohaterów z superłotrami na Xbox One. DC Universe Online debiutuje na sprzęcie Microsoftu

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



W styczniu otrzymaliśmy oficjalną informacją dotyczącą utraty ekskluzywnego statusu przez DC Universe Online. Gra rozwijana przez Daybreak Game Company (niegdyś Sony Online Entertainment) jest od dzisiaj dostępna na platformie Microsoftu.

Zazwyczaj nie wspominamy o starszych pozycjach, ale DC Universe Online jest grą dystrybuowaną w formie free-2-play, którą warto sprawdzić. Nie każdemu pewnie spodoba się przyjęte realia, ale w produkcję wciąż gra wielu graczy, więc w wolnej chwili można zapoznać się z dziełem.

Tytuł wylądował dzisiaj na Xboksie One – gracze muszą pobrać 34GB, a jednocześnie autorzy opublikowali na Xbox Live 14 dodatkowych fragmentów opowieści. Historie zostały spakowane w 5 zestawów i dwa pierwsze „epizody” zostały wycenione na 59,99 zł. Na trzeci odcinek przygód superbohaterów trzeba już przeznaczyć 169,99 zł.

Oczywiście nie bójcie się wykastrowanej pozycji – nawet w wersji darmowej można poznać tytuł na tyle, by zadecydować, czy chcemy inwestować jakąkolwiek gotówkę w to uniwersum. Szkoda jedynie, że autorzy nie zdecydowali się na wielką cross-platformową rozgrywkę – akurat w takim projekcie miałoby to większy sens.

Warto na pewno przypomnieć, że DC Universe Online zebrało nawet pozytywne opinie – wersja na PlayStation 4 (premiera w 2013 roku) może pochwalić się średnią ocen na poziomie 75%.


 

Mariusz86

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tytuł wylądował dzisiaj na Xboksie One – gracze muszą pobrać 34GB, a jednocześnie autorzy opublikowali na Xbox Live 14 dodatkowych fragmentów opowieści. Historie zostały spakowane w 5 zestawów i dwa pierwsze „epizody” zostały wycenione na 59,99 zł. Na trzeci odcinek przygód superbohaterów trzeba już przeznaczyć 169,99 zł.
Dzisiaj? Coś słabiutko u Was z newsami. Jeszcze wczoraj ogrywałem ten tytuł i zdążyłem odinstalować bo takiej biedy dawno nie widziałem o_O
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Dzisiaj? Coś słabiutko u Was z newsami. Jeszcze wczoraj ogrywałem ten tytuł i zdążyłem odinstalować bo takiej biedy dawno nie widziałem o_O
Post był napisany
Wczoraj o 11:59


Co do gry.. Wczoraj normalnie szło wejść i sobie pograć.. dziś człowiek wchodzi - jesteś w kolejce 1986 do zalogowania się - przewidywany czas 34min 38sek do ZALOGOWANIA SIĘ DO GRY!

Posiadając member ship 0:04sek by zalogować się.. premium 0:08sek.. Na free ~35min..
 

Nemezis30

Użytkownik
Użytkownik
Z tym logowaniem to śmiech na sali.....
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To jedna z tych gier co nie chcę ich nawet za darmo . 35 minuty logowania się to już 2 lub 3 mecze w Titanfall i Black Ops 3 np. Nie będę czekać.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Powiem tak..
Wczoraj jak wszedłem od razu na serwer (bez czekania) dobiłem do 5 levelu.. Wiadomo graficznie to wodotrysków nie ma - też nie oczekiwałem ich.
Pierwsza misja wprowadzająca działała płynnie.
Lecz później jak już wychodzimy na zewnątrz - ulice miasta - to istna tragedia była.. dużo graczy - npc'ty i gra chrupała - tak, tak przy takiej grafice..


Czytałem, że PS4 i PC mają razem serwery.. XO ma oddzielnie i tutaj się pytam na fakcie? Przecież takich rzecz nie powinno być.
Jak to w MMO bywa misje są otwarte i żeby ubić np. 20 goryli to musiało się wyprzedzić 20-30 osób, które robiły akurat ten sam quest i sprzątali nam przeciwników sprzed nosa.. Czyli czekasz na respawn i liczysz, że będziesz jednym z pierwszych. I gra potrafiła przychrupać..

Dziś natomiast gwoździem do trumny był ten czas zalogowania się do gry.. Co za kretynem trzeba być by wprowadzić taki skok na kasę graczy. Rozumie szybszy boost za $$$ ale płacić za szybsze wejście do gry to już przesada..

Jak to dziś ładnie określiłem "kolejki w PRL'owskich czasach"..

Twórcy zamierzają tak zachęcić graczy? Sądzę, że większość już utraciła chęć..



Być może dam grze szansę za jakieś 3-5 msc gdzie nikt już nie będzie nią zainteresowany i będą mógł wejść do niej jak człowiek.. - o ile jeszcze serwery będą działać :D
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pierwszego dnia dołączyłeś tak szybko ponieważ był priorytet dla nowo stworzonych postaci i wchodziłeś przez "member queue". Jest o tym wzmianka na oficjalnym forum DC. Już to zmienili/naprawili. Pewnie liczą, że kto nie będzie chciał czekać to wykupi abo.

Mi nie było dane przetestować wczoraj. Jak zobaczyłem, że trzeba czekać 20 minut to śmiechłem i wyłączyłem.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@rathaniel wątpię, że tym o to sposobem gra przyciągnie do siebie jakichkolwiek graczy.. chyba tylko Ci najbardziej wytrwali wytrwają..

Oficjalnym forum DC w 4 litery niech sobie wsadzą to forum z tą grą..

PS. Tam na forum też 20-30 min czekania na zalogowanie? heh... Suchar.
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@Onicniepytaj podobno trwają pracę nad zwiększeniem wydajności :) Również nie popieram działań administracji. Zamiast próbować trafić do jak najszerszego grona odbiorców zaraz po premierze to rzucają kłody pod nogi. Zamiast uzależnić od swojego produktu, a później wprowadzać kolejki żeby wyssać kasę to... Słabych marketingowców mają :p
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Ogólnie motyw z kolejkami to głupota totalna.
Teraz nie wiadomo czy "być może tego nie zniosą" osiągnie człowiek poziom ~20 i Zonk.. powrót kolejek.. i tyle czasu w plecy.

Płatność za szybki boost postaci oka.. wiadoma sprawa.. ale żeby szybciej wejść na serwer to przegięcie totalne..

W Division też czasami jestem 400 w kolejce ale to jest moment i już jestem w grze (niespełna 1min).
 

Do góry Bottom