HOT! Xbox One - aktualizacja z nowym systemem będzie ważyć 1,5 GB

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


To nie tylko największa łatka do Xboksa One, ale także największy patch systemowy dla jakiejkolwiek konsoli.
Jednocześnie trudno się dziwić - w końcu przesiadka Xbox One na nowy system wprowadza chociażby całkowicie nowy interfejs dla użytkownika, który będzie teraz zunifikowany z Windows 10. To zresztą dobra wiadomość, bo standardowy dashboard Xboksa One jest, delikatnie mówiąc, średnio wygodny, a korzystanie z nowej konsoli tuż po kupnie wymaga chwili przyzwyczajenia.

Nowy system to szansa na rozwiązanie tych problemów i łatwiejszą nawigację po pulpicie. A to jest warte nawet "największej aktualizacji systemu w dziejach konsol". Jednocześnie 1,5 gigabajta to naprawdę niewiele - byle gra ma dziś 30-40 gigabajtów, a sam najnowszy patch do Wiedźmina 3 waży na konsolach około 15 GB. To dziesięć razy więcej niż, niż aktualizacja z Windows 10, a nowy system jest ponoć dla graczy znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy w obsłudze. Więc chyba warto.

 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Wg. mnie to niech sobie waży i 8GB ale niech wniesie istotne zmiany w prędkości i wyglądzie i każdy będzie Happy :).
 

gregoryfx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko szkoda że dopiero w listopadzie. Wcześniej liczyłem że wyjdzie w październiku.

Może ktoś mógłby mnie zaprosić do testów nowego Dasha? Z góry dziękuje - postawię piwko ;).
 

bulateam89

Użytkownik
Użytkownik
Ja juz dostalem aktualizacje w piatek, troche ciezko sie przestawic, ale dziala elegancko, jest znaczaca poprawa
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja juz dostalem aktualizacje w piatek, troche ciezko sie przestawic, ale dziala elegancko, jest znaczaca poprawa
Ja znalazłem już kilka błędów. W niektórych polskich znakach są krzaczki. Dana nazwa zamiast po polsku jest po angielsku. Często przy logowaniu się zacina,bardzo długo to trwa (nie wiem,możliwe że to przez instant on). Długo nagrywa/zapisuje klipy z gier. Występują błędy w zapisie gier,nie często ale bywają. Nie wiem od czego to zależy ale mi płynnie ten system jeszcze nie chodzi. Z wyglądu jest zacnie ;) Szkoda że jeszcze do tej pory nie obsługuje polskich komend i Cortany.
 
  • Like
Reactions: gti

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
To w końcu w listopadzie czy już idzie ta aktualizacja?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To w końcu w listopadzie czy już idzie ta aktualizacja?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Oficjalna aktualizacja będzie dopiero w listopadzie/grudniu (jakoś tak), a teraz jest dostępna dla osób będących w programie Xbox Preview.

1.5 GB? Teraz ważyło to 1.12GB, więc pewnie będzie jakieś 400mb do pobrania poprawki etc. Co do szybkości to jest to na plus. Wbiłem dzisiaj 7 osiągnięć podczas gry i wyskoczyły i odeszły w miarę szybko i sprawnie nie zasłaniając zbyt długo tekstu. Wiadomości też szybko się wysyła i odbiera. Pomijam na razie krzaczki w "Achivements" (Osiągnięcia) i kilku innych miejscach, ale ogólnie to na plus.
 

suavvo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
z wyglądu jest spoko, ale dalej jest nieogar i ciężko nawigować, działa powoli i zwiesza mi czasami grę, aż wywali do dasha. Jak się da to wrócę do starego, przynajmniej działał stabilnie
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
z wyglądu jest spoko, ale dalej jest nieogar i ciężko nawigować, działa powoli i zwiesza mi czasami grę, aż wywali do dasha. Jak się da to wrócę do starego, przynajmniej działał stabilnie
Mam to samo,czasem mam wrażenie że wszystkie gry się prze to tną. Dzisiaj miałem akcję w Wieśku :play: i nagle error i wywala do dasha :mad:
No ale mam co chciałem :D hehe
 

szonyone

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jesteście dziwni. We wcześniejszym poście pisaliśmy iż patch do wiedzmin 3 bd ważył 5gb
Wcześniej pobrałem aktualizacje na x1 z nowym systemem w wersji beta zapewne gdyż znalazłem kilka nieprawidłowości które wcześniej zgłosiłem
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jesteście dziwni. We wcześniejszym poście pisaliśmy iż patch do wiedzmin 3 bd ważył 5gb
Wcześniej pobrałem aktualizacje na x1 z nowym systemem w wersji beta zapewne gdyż znalazłem kilka nieprawidłowości które wcześniej zgłosiłem
Ja to pisałem też. I nie 5 a 6 GB. Pozdro.
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja to pisałem też. I nie 5 a 6 GB. Pozdro.
A miał 16 :D
 

Shady ss

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kurde a ja nie mam aktualizacji a jestem w preview ? Ciekawe , macie region Polski?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kurde a ja nie mam aktualizacji a jestem w preview ? Ciekawe , macie region Polski?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Aktualizacja rozsyłana jest falami,w końcu dostaniesz. Mój kumpel miał wcześniej. Ja dostałem po nim i to trwało około 2 tygodnie.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Pomyliło mi się z dodatkiem :p.
 

szonyone

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kurde a ja nie mam aktualizacji a jestem w preview ? Ciekawe , macie region Polski?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Tak PL
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przed tym trzeba jeszcze w "Xbox Preview Dashboard" zmienić rejestrację na "Xbox New Experience" czy jakoś tak.
 

Shady ss

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak potwierdzam zmieniłem i czekam na akceptację ich i wtedy napisze czy dostałem aktualizacje

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

suavvo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam to samo,czasem mam wrażenie że wszystkie gry się prze to tną. Dzisiaj miałem akcję w Wieśku :play: i nagle error i wywala do dasha :mad:
No ale mam co chciałem :D hehe
włącz w opcjach ustawienia fabryczne to będziesz miał po staremu. Tyle że wywali ci wszystkie gry z dysku i będziesz musiał instalować od początku, nie wiem czy się pyli bawić bo pod koniec miesiąca ma być aktualizacja softu dla wszystkich konsol. Nawet jak będzie się sypać to pewnie szybko połatają wtedy. Ale jak errory i ciężko grać to chyba warto wrócić do podstawowego softa i pograć jak człowiek :)
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
włącz w opcjach ustawienia fabryczne to będziesz miał po staremu. Tyle że wywali ci wszystkie gry z dysku i będziesz musiał instalować od początku, nie wiem czy się pyli bawić bo pod koniec miesiąca ma być aktualizacja softu dla wszystkich konsol. Nawet jak będzie się sypać to pewnie szybko połatają wtedy. Ale jak errory i ciężko grać to chyba warto wrócić do podstawowego softa i pograć jak człowiek :)
Po aktualce już jest ok ;)
 

Do góry Bottom