Xbox One nie chce się uruchomić po zdjęciu obudowy

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie.
Postanowiłem wymienić dysk w konsoli Xbox one na większy z 7200 obr. Bardzo delikatnie rozebrałem obudowe , wyjałem dysk, przygotowałem go pod linuxem po czym zamontowałem do konsoli. Niestety mimo że nie dotykałem plyty głównej konsola uruchamia się tylko na 1 sekundę po czym natychmiast gaśnie. Czy robie coś źle , albo macie jakieś pomysły co mogło się stać??
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
podmieniłeś hdd wewnętrzny w xo?
na x360 to spoko, da się zrobić podmiankę ale na xo
 

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
Tak, wystarczyło pod linuxem zrobić odpowiednie partycje i skopiować pliki systemowe ze starego dysku. Konsola zachowuje się bardzo podobnie (tylko dioda power na konsoli zapala się na 0,5 sek zamiast na 1 sekundę) jak na tym filmie:


Zastanawiam się czy coś się stało przy rozbieraniu czy nie popsułem jej przez wyjęcie zasilania gdy była na standby - całkowicie zapomniałem o tym że ta konsola cały jest była de fakto uruchomiona ale co za idioci w microsofcie ją projektowali by przez takie coś konsole padały jeśli nie ma absolutnie żadnej możliwości rozpoznania czy konsola jest na czuwaniu czy całkowicie wyłączona... Wiem że trzeba było najpierw wyjąć zasilacz z kontaktu ale miałem bardzo utrudniony dostęp do gniazdka i nie przypuszczałem że wyjęcie wtyczki bezpośrednio z xboxa go uszkodzi...

P.S. Próbowałem magicznej sztuczki z filmu ale nie pomaga.
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ma gdzies zwarcie, konsola lub zasilacz

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

marcus_pl

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A na starym dysku odpala?
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak bedzie po problemie go prosze opisac rozwiazanie dla potomnych


SN
 

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
Niestety to nie wina dysku, przypuszczam że przez wyjęcie wtyczki zasilacza z konsoli na standby poszło zwarcie, jak sprawdzę czy poleciała płyta główna czy zasilacz to napiszę.
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to nie ciekawie ale nie sadze zeby cos takiego powstalo, a byla w instant czy normal ?
Na plycie i w zasilce jest mnostwo zabezpieczen, chyba ze ktorys z bezpiecznikow poszedl..


SN
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Musiałbyś mieć ogromnego pecha ponieważ ja wyciągałem wielokrotnie wtyczkę zasilacza na instant i nigdy się nic złego nie stało.
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to cos mamy..odwracaj kolejnosc zdarzen i sam dojdziesz.


SN
 

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
najpierw spróbuje załatwić inna zasiłkę, a jak to nie będzie zasiłka to odsyłam do microsoftu bo nie otwierałem śrubokrętem tak jak fachowcy z YT. Czy M$ bedzie się mocno przyglądał plombie ?? bo przyznam że nie jest idealna, stan 3+/5 :) Poza plombą reszta wygląda ok, nie ma śladów otwierania.
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a co Ty oczekujesz proroczej odpowiedzi, czy MS będzie dokładnie się przyglądać Twojej plombie? A skąd to mamy wiedzieć - pewnie loteria jak to w serwisie... mi w swoim czasie przeszła przerobiona konsola , a koledze nie - życie ;)

Jeszcze w dawnych czasach gdy piraciłem - ehhh pierwszy x360 kupiony 8 lat temu ;)
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Chwalisz sie czy zalisz ;)


SN
 

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
Kolego Tyncu chodzi o to że obudowa xbox one jest ruchoma i plomba moze sie lekko uszkodzić nawet przy transporcie bez żadnego rozbierania. Pytanie tylko czy microsoft szuka pretekstów do odmówienia naprawy czy szanuje graczy i naprawia takie konsole gdy plomba wygląda "jako tako" :))) Za czasów xbox 360 przechodziły takie konsole nie wiem jak traktują xbox one bo jak wiadomo kasa im się ostatnio nie bardzo zgadza jak wpuścili taką wielką cegłe z gorszymi bebechami niż PS4:)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
każdy producent szuka pretekstów do odmowy naprawy gwarancyjnej, a o kase w MS to się nie martw, nie stracili na XO
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kolego Tyncu chodzi o to że obudowa xbox one jest ruchoma i plomba moze sie lekko uszkodzić nawet przy transporcie bez żadnego rozbierania. Pytanie tylko czy microsoft szuka pretekstów do odmówienia naprawy czy szanuje graczy i naprawia takie konsole gdy plomba wygląda "jako tako" :))) Za czasów xbox 360 przechodziły takie konsole nie wiem jak traktują xbox one bo jak wiadomo kasa im się ostatnio nie bardzo zgadza jak wpuścili taką wielką cegłe z gorszymi bebechami niż PS4:)

kolego iranos (no co też zmienię Ci nicka tak jak Ty mnie...) - napiszę to bardziej łopatologicznie - zależy pewnie na jakiego technika trafi Twoja konsola - jak na upierdliwego to się doczepi, jak na takiego który nie zwraca bliższej uwagi, tylko widzi czy jest plomba - to przejdzie - zawsze tak było w serwisach, ja wspomniałem swoją historię z x360, bo niemal w jednym momencie wysyłaliśmy swoje konsole z kolegą - E74 w Falconie nam wystąpił i mnie przeszło, jemu nie - dwaj różni serwisanci , jeden dokładnie sprawdzał drugi nie

Generalnie rzecz biorąc - Twoja kwestia, ja osobiście, skoro nie działa to i tak bym spróbował wysłać ;)
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No i jak wymodziles cosik czy serwis ?


SN
 

oranos7

Użytkownik
Użytkownik
próbuje zdobyć skądś zasilacz żeby sprawdzić czy to na 100% padła konsola ale mam problem bo wszyscy znajomi mają ps4, nawet Ci co mieli x360 zdecydowali się na ps4....
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Skad jestes...


SN
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przez wyjęcie wtyczki zasilacza z konsoli na standby poszło zwarcie
Technicznie niewykonalne o ile ktoś się nie uprze żeby zrobić zwarcie.
Ale nawet to nie uszkodzi zasilacza.
Bardziej realne, że wyjmując dysk coś zwarłeś, albo ładunek z palca sprzedałeś płycie. Używałeś opaski i narzędzi ESD?
 

Do góry Bottom