[TUTORIAL] X-link kai: Co i jak ?

Fistasz

Świeżak
Świeżak
a jakie ip ustawić w xboxie w ustawieniach xlinkkai? kompa? z Twojej odpowiedzi wynika że zarówno konsola jak i komputer musi być kablem do routera wpięty? jest jakaś szansa żeby laptop chodził po wifi?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
podobno chodzi po wifi ale tylko w sporadycznych przypadkach i niestety nie wiem w jakich.
zalecam połączyć konsolę i komputer kablami
w ustawieniach w xboxie ? chodzi Ci o IP które wprowadzasz w ustawienia sieci > sieć przewodowa> itd ?
tam powinno znajdować się IP konsoli, takie, które przydzieliłrouter (jeśli masz automatycznie) lub inne, niż każdego urządzenia podpiętego do tego routera (jeśli ustawiasz ręcznie)
pamiętaj o adresie MAC
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
xboxa mam podłączonego do routera po kablu. Czy jest jakaś możliwość żeby komputer mógł po wifi chodzić i żeby xlink działał? Jakie ip ustawić w xboxie w ustawieniach xlinkkai?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
odpowiedź masz wyżej, nie dubluj swoich wypowiedzi.
czytałeś w ogóle tutorial w którym się wypowiadasz ?
tam jest odpowiedź na większość Twoich pytań
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
chodzi mi o ip w: FSD3\konfig\ustawienia\Xlink Kai\Serwer
Sory za zdublowany wcześniej post ale nie wyświetlał mi się.
możesz rozjaśnić mi z tym mac-iem?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
o,g. w ustawieniach programu musisz zaznaczyć "SEPARATED USE - ENGINE PC" oraz się zalogować.
poza tym na FSD3 jest coś zrąbane i xlink kai z poziomu konsoli i tak nie działa. Zawiesza się przy próbie wciśnięcia "PLAY ONLINE" i na razie nie da się z tym nic zrobić.
jedyna opcja to tylko na PC obsługiwać program
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
delikatnie mówiąc - ręce opadają. Chciałem zrobić tak jak napisałeś. Czyli konsola po kablu, komputer po kablu - więc zainstalowałem xlink kai na stacjonarnym kompie który jest w mojej sieci. Komputer ma system operacyjny win xp x64 - i znowu kicha jakaś. Wyświetla się :"The Kai Engine was unable to contact the Xlink serwer. Please try again later. (Error code 502)"
Nie pomaga uruchom program w trybie win xp
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
nie wiem czy to jest wina x64.
masz najnowszą wersję, 7.4.26 programu ?
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
tak oczywiście, lapka teraz też kablem podłączyłem i ten sam komunikat error code 502
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
wspominałeś coś o macu? coś jeszcze trzeba ustawiać?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
w pierwszym poście jest wytłumaczone, nie po to ludzie piszą tutoriale żeby wszystkie zawarte w nim informacje tłumaczyć od nowa.
http://xboxforum.pl/xlink-kai-xbslink-174/tutorial-x-link-kai-co-i-jak-98613/#post792696
 

Fistasz

Świeżak
Świeżak
czytałem czytałem, jakby to u mnie tak gładko poszło jak w tym opisie to nie zadawałbym tych pytań. Jak wcześniej wyskakiwał u mnie error code 502 tak teraz nie wyskakuje tylko ikona znika od xlinka - ale wiem co dalej (przynajmniej narazie). Dzięki za cierpliwość.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
doinstaluj winpcap albo pssdk - jedno z dwóch. reset kompa i uruchom program na nowo
 

arja

Użytkownik
Użytkownik
A co może być przyczyną ,że w momecie połączenia zawiesz mi konsole albo komunkikat typu crash FSD (korzystam z FSD3) czyściłem już pamięć podręczną konsoli i dalej to samo
 

...:::Anarkad:::...

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
odblokował ktoś porty na routerze dsl ?
 

Arktez

Banned
Użytkownik
Witam mam problem z tym xlinkiem na kompie wszystko wygląda dobrze, mam network reachable yes, zmieniłem także adres mac w konsoli ale gdy wchodzę na konsoli w sign into xlink kai to po wyszukiwaniu wyświetla mi się xlink engine not found on network. Ktoś pomoże ?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Witam mam problem z tym xlinkiem na kompie wszystko wygląda dobrze, mam network reachable yes, zmieniłem także adres mac w konsoli ale gdy wchodzę na konsoli w sign into xlink kai to po wyszukiwaniu wyświetla mi się xlink engine not found on network. Ktoś pomoże ?
musisz zmienić w ustawieniach Xlinka opcję ENGINE.
w opcjach po prawej stronie
Default Profiles
Select a profile, the template will be
applied over your settings.

zaznaczyć opcję Separated USE - ENGINE PC

od siebie tylko dodam, że jeśli masz w konsoli fsd 3.0 to xlink kai działa tylko z poziomu komputera, na konsoli się wiesza

A co może być przyczyną ,że w momecie połączenia zawiesz mi konsole albo komunkikat typu crash FSD (korzystam z FSD3) czyściłem już pamięć podręczną konsoli i dalej to samo
FSD 3.0 jest w wersji BETA i nie wszystko w programie działa prawidłowo, np Xlink kai.
musisz odpalić tylko z poziomu komputera
 

Arktez

Banned
Użytkownik
Ustawiam tam tę opcję co podajesz i zapisuję, gdy wchodzę ponownie w ustawienia to w tej ramce gdzie to ustawiałem jest pusto. Tak ma być? A co do xlinka na xboxie to dalej nic ;/ A i mam fsd 2.2 rev 700coś kernel 2.0
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
w ustawieniach na samym dole masz Save Settings..........
 

Arktez

Banned
Użytkownik
Ok już się połączyłem ale w play online nie mam żadnych gier/serwerów.
A i daje save na dole ale nie settings...
 

Do góry Bottom