Battlefield 3 - będą odrzucające eksplozje, a Frostbite 2.0 przebija konkurencje

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Studio DICE naprawdę stara się podkręcić realizm w Battlefield 3. Dziś dowiedzieliśmy się o odrzucających gracza eksplozjach!




W najnowszym wydaniu magazynu PC Jeux znalazł się obszerny artykuł z relacją z pokazu Battlefield 3. Już sama grafika zrobiła na redaktorze PCJ niemałe wrażenie, bo odważnie stwierdził, że Frostbite 2.0 przebija pod tym względem zarówno Cry Engine 3 jak i ID Tech 5.

Oprócz zapewnień o fotorealistycznej grafice otrzymaliśmy również ciekawe szczegóły. Wśród nich jest informacja o nowej atrakcji dla miłośników realizmu. Otóż, jeżeli w pobliżu postaci gracza nastąpi jakiś wybuch, to zostanie ona odrzucona i powalona na ziemię. Na pierwszy rzut oka mechanizm ten nie jest zaskryptowany, więc każdy upadek będzie przeliczany przez silnik indywidualnie.

Okazuje się ponadto, że w Battlefield 3 zastosowano system świadomości ciała znany z Mirror's Edge plus dołożono animacje z serii FIFA i NBA Street. Natomiast gdy będziemy mocno obrywać, kierowana przez nas postać zacznie mrugać, a obraz stanie się rozmyty.
DICE chce stworzyć jak najwierniejszy symulator żołnierza. Nie będzie więc zbyt wielu sytuacji, gdy będziemy non stop walczyć. Przez dłuższą chwilę wokół nas będzie cicho, aby nagle nawiązać intensywną walkę.

W Battlefield 3 zostaniemy rzuceni na pola, do lasów oraz zwiedzimy Paryż, Nowy Jork i Bliski Wschód.

Źródło: Battlefield 3 - bd odrzucajce eksplozje, a Frostbite 2.0 przebija konkurencyjne silniki - gram.pl


Czekam na gameplay, to już dziś :rolleyes:
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe czy te odrzucenie będzie tez w multi, jeśli tak to może to trochę śmiesznie wyglądać.
 

Grahf666

Użytkownik
Użytkownik
To wszystko zapowiada sie calkiem obiecujaco. Zycze im by gra okazala sie duzym sukcesem i osiagnela (lub pobila) sprzedaz Cod'ow.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Grubo, już w BC2 było że podczas nalotu postać się chwiała i ciężko było celować :) Widać rozwinęli część efektów już użytych, jak dla mnie bomba :)
 

neo937

Użytkownik
Użytkownik
Już widzę ustawki typu 6 żołnierzy rzuca pod nogi granat i bawią się w supermenów :D Z drugiej strony, jeśli chcą takie coś wdrążyć na multi, jeszcze przy 64 graczach, to mało że będzie potrzebny procek minimalnie typu Phenom II 3.4Ghz, to jeszcze net przepustowości co najmniej 4 mbit. Ewentualnie na samym końcu okaże się że silnik jest strasznie zoptymalizowany i każdy będzie zawiedziony :p
 

hashpl

Banned
@up
czy to jest forum PC czy xbox360 ? rozmawiamy tutaj na temat gier na XBOX 360

co do tematu jak multi bedzie nadal w tak zwolnionym tepie jak w bfbc2 to raczej kupie nowego CODa
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
i będziemy latac w 10 klatkach na sekundę :) szkoda, że robią z BFa symulator, ja tam wolę się naparzac non stop, zamiast łazic i czekac az coś się zacznie dziac
 

Ogór

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem te odrzucanie jest dobrym pomysłem,ale zobaczymy jak wyjdzie podczas gry.
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Niby fajnie,ale współczuje pctowym graczom bo tak jak wyżej pisali może ich krew zalać.
 

Bazajaytee

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
i będziemy latac w 10 klatkach na sekundę :) szkoda, że robią z BFa symulator, ja tam wolę się naparzac non stop, zamiast łazic i czekac az coś się zacznie dziac

Widać Mnih, że jesteś fanem (nie fanboyem :p) CoD'a wolisz nieustanne strzelanie do wszystkiego co się rusza :p. w Bf'ie trzeba troche pomyśleć zanim otworzymy ogień. I to w tej grze lubię najbardziej :D.
 

hashpl

Banned
Baza granie snajperem w COD (nie wazne ktory) nie nazwalbym "nieustannym strzelaniem do wszystkiego co się rusza" - COD to nie tylko TDM
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Widać Mnih, że jesteś fanem (nie fanboyem :p) CoD'a wolisz nieustanne strzelanie do wszystkiego co się rusza :p. w Bf'ie trzeba troche pomyśleć zanim otworzymy ogień. I to w tej grze lubię najbardziej :D.
a w CoDzie to nie trzeba myslec? :) trzeba i to bardzo, szczególnie na SnD, w BFie też jest taki tryb?
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
I to w Battlefield'zie jest fajne, że twórcy nie zżynają z CoD'a tylko idą własną ścieżką i własnym kierunku. Jeśli chodzi o newsa to coraz lepsze informacje się pojawiają, jestem bardzo ciekaw jak będzie ostatecznie wyglądać BF 3.
Ale przestańcie już z tymi stwierdzeniami że w "Battlefieldzie trzeba myśleć, a w CoD'zie po prostu na*****alać" bo sobie widać wlewacie...

Masz z tym jakiś problem? /Bazajaytee
 

kufer111

Banned
Użytkownik
po to mam konsole by nie nie dokupywać do kompa 'popierdółek' zamiast tego kase moge wydać na gry a nie crackować gry na pc
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
jeśli gra będzie postawiona na pracę zespołową tak jak to mamy w America's Army (jedyna gra na rynku gdzie naprawdę liczy się praca zespołowa) to napewno będę grał na multi nienawidzę tego latania jak rambo i strzelania we wszystko co się rusza a jak na razie każde multi jest takie .
 

Bazajaytee

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
a w CoDzie to nie trzeba myslec? :) trzeba i to bardzo, szczególnie na SnD, w BFie też jest taki tryb?
W BC2 jest tylko Rush i Conquest. Pewnie Ty mówisz o Cod 4, który jest ostatnim z tych dobrych. Ale patrząc z perspektywy Black Ops to czysta nawalanka gdzie każdy biega z perkiem Ninja i Szybsze przeładowanie czy jakoś tak :p
 

Marcinpl25

Użytkownik
Użytkownik
Świetnie. To na 100% doda grze dynamizmu a podczas grania odczujemy jeszcze więcej emocji. Już w BC I niszczenie otoczenia stwarzało specyficzną otoczkę prawdziwej walki. Jestem przekonany ,że BF3 wytyczy nowe ścieżki i rozpocznie nową "generację" fps ,w których wcielamy się w żołnierzy.
 

MartiiPL

Użytkownik
Użytkownik
Czyli Call of Duty wygasa wraz z premierą nowego BFA !! :D
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Bazaj pewnie do tego lubisz RDR i ME... typowe
Dla mnie BO jak każdy CoD to genialna gra z genialnym multi. Niemniej BF zawsze był lepszy :) Filmik o dźwieku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hashpl

Banned
COD to taki typowy Counter strike na PC
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom