Xbox 360 Błąd, wydobycie klucza z konsoli X360

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Otóż mój problem polega na tym że otrzymałem konsole (wersja Fat, Xenon)
cała ogolona jak po formacie.
Gdy wkładam Grę PES 09 do napędu to wszystko cacy(da się grać),
jednakże gdy podłączyłem kinnecta, to prosi o aktualizację konsoli, zgadzam się wszystko fajnie, i nagle błąd E66 informujący o niezgodnych danych między napędem a konsolą (prawdopodobnie była wymieniana i ktoś key-a oryginalnego do napędu nie wgrał)
Potrzebowałbym wydobyć key z płyty, i nadać na aktualny napęd.
Napęd Hitachi/LG GDR-3120L
Rom Ver: 0079FL
__________i tu nasuwa się pytanie jak najtaniej i najprościej?
Resztę informacji podam jeśli będzie trzeba.
nigdy się nie bawiłem naprawą konsoli. (jedynie raz w życiu flash dysku do x-a zrobiłem)
I wierzę w waszą pomoc, chce naprawić konsolę młodszym bracią.

(jeśli pomyliłem działy to przepraszam poprawię się/ dopiero założyłem konto)

Mógłby ktoś pomóc???
Jak narazie ustaliłem dzięki JungleFlasher że pierwszy nabywca który sprzedał konsole mojemu starszemu bratu za grosze,
musiał podmienić napęd i to tak umiejętnie że ta konsola powinna mieć napęd hitachi, obudowa napędu wewnątrz xboxa także ma naklejkę napędu hitachi, ale po podłączeniu do komputera wykrywa ja jako napęd Samsunga.
Ot co ciekawostka , najwyraźniej elektronika napędu samsunga (cudnie :( )
tak więc pozostaje mi zakup napędu Hitachi i nadanie klucza który cudem wydobędę z płyty z waszą pomocą.
Stwierdziłem że powinien być Hitachi dzięki inforamcji z neta (grafika)

Jestem z Pomorza, Nowy Dwór Gdański , jak by był ktoś uprzejmy mi pomóc to byłbym wdzięczny.
 

Attachments

Ostatnio edytowane przez moderatora:

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Nie z płyty tylko z napędu tego co masz musisz wydobyć...
Poradniki są na forum jak to się robi... poszukaj.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Trzeba mu wgrać nowy firmware bez spoofa, w środku będzie hitachi który się przedstawia jako Samsung, bo taki oryginalnie napęd tam był

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Seth, tu jest ten problem że napęd nie posiada dvd key,
muszę mu nadać takowy, a ten jest wyłącznie w zapisany w płycie głównej konsoli.
Według obudowy konsoli powinien tam sie znajdować Hitachi (mam możliwość zakupienia dokładnego modelu za 50zł),
aktualizacja firmware tu nic nie da, bo napęd nie ma key-a.
Jednak mam ten problem iż muszę wydobyć klucz z płyty głównej konsoli, a nie mam rgh czy też jtag, znacie może kogoś z Pomorza kto zlecił by się odzyskaniem DVD KEY-A oraz nadaniem go na nowy napęd ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Piszesz jak specjalista, ale takie wierutne głupoty że głowa mała. Klucz jest w napędzie, jest on prawidłowy...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Fakt specjalistą nie jestem (technik informatyk jedynie)
Hmm aktualnie jest coś nie tak...
wkładam grę (oryginał) do napędu i czyta ją jako dysk DVD (nie odpala gry)

A stwierdziłem że klucz nie prawidłowy po tym jak przy aktualizacji konsoli był błąd E66.
Jestem żółtodziub jeśli chodzi o xbox 360
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Piszesz wkładam grę PES 2009, działa da się grać. Jak się da, to klucz dobry

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
sytuacja się zmieniła ponieważ czytała, aktualnie nie czyta gry, odczytuje płytę jako Dane DVD
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
PES 2009 jest na XGD2 dlatego działa... Aktualizacja nie pójdzie bo musi być oryginalny napęd taki jaki był w konsoli fabrycznie... Klucz jest dobry w napędzie inaczej żadna gra by nie działała... tylko filmy i muzyka by śmigała... poradniki jak wyciągnąć klucz są na forum.
 

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobrze rozumiem iż jak zakupię oryginalny napęd (GDR-3120L który tu powinien być) i zgram klucz z aktualnego napędu (który siedzi w konsoli) to powinno przejść aktualizację bez błędu E66.

Jest ten problem iż wczoraj jeszcze x czytał PES 2009, dziś pokazuje na ekranie Logo Xbox 360 a dysk w interfejsie czyta jako dysk dvd z danymi.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jeśli nie namieszales nic pod komputerem z napędem to jest jeszcze laser do wymiany. Powiem Ci tak kup cała konsole wyjdzie to podobne pieniądze, a będzie to model np slim. Ja kupiłem ostatnio za 70zl z zasilaczem. Kupno używanego napedu tak starego, to a) pęknie zapewne obudowa, b) laser będzie dojechany, c) jest to xenon i padnie za kilka dni.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kacper.dragan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra poddaje się ,
nowy cel: kupno konsoli,
ostatnie pytanie, szukać wersji slim z rgh czy lepiej bez?
"po odpowiedzi temat do kosza"
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Rgh kolo 100zl, więc do 200zl kup żeby się zmieścić. Ewentualnie jak z płytek chcesz grać to jak pisałem wcześniej

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom