Falcon RGH 2 bardzo wolny start

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Skoro ma rgh 2 to widocznie dash byl wysoki przed montazem chipa...no chyba ze monter byl samobójcą....

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
Kto wie może monter jest samobójca i robi RGH2 w niewiedzy że mugłby zrobić latwe i proste RGH1, dlatego tez zadałem pytanie aby potwierdzić/utwierdzić że kolega idzie w dobrym kierunku.

Dla testu:
Daj jeszcze do kabla CPU RST sam rezystor 10ohm w Szereg na linie D, bez niczego, tz kondensatora
Kabel CPU RST puść górą nad tunelem

Dla przypomnienia Cool Runner RevC ustawiony tak:
Przełącznik na NOR,
2-gi przełącznik na PHAT (ale próbować też na SLIM, choć na PHAT powinno iść)
WSAD : RGH2 najlepiej B, ewentualnie C, Experimental średnio polecam
JP - Otwarte
zworka na 1-2
CAP - odlutowane
Kabel Post Out daj dołem (kabel zółty oryginalny z CRka dla PHAT)
kabel CPU RST jak pisałem wyżej daj nad tunelem (kabel niebieski oryginalny z CRka dla PHAT)

Jeśli taka konfiguracja nie pomoże pozostaje tylko i tylko wyłącznie bawić się w modyfikacje na lini CPU RST (rezystor lub Rezystor+kondzik).
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Miałem wrażenie ze dawne ustawienia bootowaly trochę szybciej teraz boot trwa ok 2-3 min, ale jak poprawia to stabilność, to tak zostanie. Zamówię rezystory i kondensatory i będziemy się dalej bawić. Rozumiem, że trzeba je dać szeregowo na linii cpu rst d> przewód> rezystor> kondensator> punkt na płycie?
Jeżeli nadal będzie wolno to kupie cr3 lite. Dash był 16203
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Miałem wrażenie ze dawne ustawienia bootowaly trochę szybciej teraz boot trwa ok 2-3 min, ale jak poprawia to stabilność, to tak zostanie. Zamówię rezystory i kondensatory i będziemy się dalej bawić. Rozumiem, że trzeba je dać szeregowo na linii cpu rst d> przewód> rezystor> kondensator> punkt na płycie?
Jeżeli nadal będzie wolno to kupie cr3 lite. Dash był 16203
Rezystor sam lutujesz szeregowo do kabla CPU RST między punkt D, zaś Rezystor+ kondzik lutujesz tak samo tyle że kondensator wlutowujesz już równolegle do Rezystora dokładnie jak na tym foto Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://gyazo.com/6f03ea7c440b47b636e7198649c197ac.png
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Z powrotem wlutowalem niebieski przewod wczesniejszy byl troche dluzszy.
Konsola uruchamia sie za kazdym razem.
Srednie czasy <3.00, 1.30, 0.30, 0.35, 2,20, 0.15, 0.16, 0.30. (Sec) palona 7 razy. Nie wiem co sie stalo, ale jest poprawa. Czy według Was jest to zadowalajace czy walczyc?
 

koloboro

Użytkownik
Użytkownik
zostaw lepiej nie bedzie
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Zostaw jest w miare dobrze....wlacz i graj...

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie jak koledzy wyżej. Zostaw bo nie jest źle.

Finalnie że tak spytam jak masz wszystko skonfigurowane..?
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki wszystkim za pomoc

Konfiguracja bardzo standardowa ze zmienionymi ustawieniami j-runner dzięki kolegom z forum :)
Coolrunner ustawiony na phat. jumper otwary, cup otwarty, 1 i 2 połączone.
Kable z zestawu poza E, który u mnie jest ciut cieńszy.
Odpala od kilku sekund do 3 czasem 5 minut
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Te sekundy do 1 minuty to spoko. Ale jeśli często te 3-5 minut to kiepsko. Kombinowałeś z tymi rezystorami i kondensatorami na lini CPU_RST?
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Starty są zadowalające. Czasem trzeba czekać, ale częściej jest szybko :) Nie zamawiałem rezystorów, ani kondensatorów, bo jestem w Irlandii. Wszyscy tu czekają na nową generację i ciężko cokolwiek sprzedać.

ps. Jeżeli ktoś szuka konsoli z rgh proszę wysłać wiadomość
 

Shiliat

Użytkownik
Użytkownik
Robię właśnie falcona 5772 rgh2 na cr3 lite bot ustabilizowałem max 25s. ale czasem zdarza się zawiesić na logu Xbox 360 edytowałem tak jak tutaj jest napisane http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-79/produkcja-od-wrzea-nia-2007-cpu-65nm-gpu-90nm-hdmi-tak-zasilanie-175w-rgh-2-bardzo-wolny-start-171475/#post1247574 lecz zawieszenie się wystepuje na dal... Zauważyłem że zawieszanie się pojawia jak jest włączone automatyczne logowanie w FSD albo to czysty przypadek bo gdy jest wyłączone to konsola do FSD botuje ponad 15 razy pod rzad a z włączonym logowaniem to na 15 razy zawiesi sie 2 razy góra 3 .... Czy są inne wartości jakie można wprowadzić w smc Config ? aktualizacji dumpu robie przez simple nand flasher ...

teraz testuje ustawienia
Power Mode to 8480
Power VCS Control to 8555

zastanawiam się po co ustawiać
ANA Fuse Value to 03 (Both) co to daje ...
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Fix Falcon Freeze - Home modyfikacja także ANA
1) Jakie dawałeś wartości VCS i Power?
2) Załóż nowy profil czysty i jego zrób jako domyślny zobacz czy na nim takze bedzie się wieszać
3) Dysk twardy badaleś na sprawność i obecność bad sectorów?
4) Są konsole Falcon z RGH2 z którymi nie da się nic zrobić tylko zawsze będą psikusić
 

Shiliat

Użytkownik
Użytkownik
Ustawiłem
Power Mode to 8480
Power VCS Control to 8555

I po automatycznym resecie staje na logu Xbox 360 ale ten X ma animacje więc nie wiem czy zawiesiła się czy nie po ponownym włączeniu zawiesza sie na logu teraz ustawie ANA na 03 i się zobaczy.
Podczas testów grałem przez 3h nie było problemu ... tylko właśnie te frezzy na logu Xbox 360
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czy nie za wysoko pojechałeś z Power Mode. Ja przewaznie zmieniam na 8180 i 8555 i skutkuje
 

Shiliat

Użytkownik
Użytkownik
Do usunięcia dubel się zrobił ... albo zaraz edytuje z efektem obecnie ustawienia power8280 vcs8565 ana03

Też myślałem ze dysk kopnięty jakiś bo nawet trochę głośno chodzi a w samej konsoli raczej czysto nie było ... -,-

Edit: Z tymi ustawieniami strasznie ciężko botuje ... na 5 botów tylko 2 razy zbotowała a tak to 2 minuty i cisza ... Ustawię 8180 i 8555 jak radzisz ale na ana03 na początku na 05 zawsze zbotuje choć raz czy 2 razy złapie zwieche na xbox 360
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Tylko ze power8280 vcs8565 to ustawienia domyslne. Daj 8180 i 8555 ana narazie zostaw, i wgraj nand, potestuj
 

Shiliat

Użytkownik
Użytkownik
Tyle ze domyślne ja miałem to 8380 8565 05 ... z ustawieniami tymi co podałem wyżej to 3 boty pod żad w 15s 2 kolejne boty z ustawionym automatycznym logowaniem w fsd zakończył sie zawieszeniem na Xbox 360 teraz trzeba włączać i wyłączać az FSD sam się przestawi i wyłączy auto logowanie ... Zaraz zrobie nowy profil i zobaczy się ...
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Musisz kombinować z różnymi wartościami, niestety bywa z tym zabawa, a na końcu okazać się może że jednak nic z tego nie będzie, Tak już ma Falcon z RGH2
 

Shiliat

Użytkownik
Użytkownik
W tym wypadku prędzej wina dysku niż ustawień smc bo konsola bez dysku botuje elegancko a z dyskiem to juz zawiesza sie na xbox 360 logu tyle ze tam jest fsd z auto logowanie ...
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Wgraj fsd na pena i jakas gre
Dysk wypnj i jedz testowo bez dysku

Napisane na Joysticku w Commodore 64. Tapatalk wczytany z kasety magnetofonowej :-D
 

Do góry Bottom