Praca dla 14-latka?

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
Sprzedawaj dragi w gimnazjum
EEEtam sprzedaż zacznij odrazu produkować mowie ci ile będzie kasy:D
 

macieQ

Użytkownik
Użytkownik
Nie za dużo jak na 1 raz, nie jest to duża kasa, ale jeśli wystarczy pochodzić 10 dni w miesiącu i stukasz te 350zł no to się nawet opłaca. 1 gra więcej, ale w sumie to nigdy bym się nie podjął takiej roboty .
Jak można przeliczać pieniądze na gry? 0_o
 

Klocek

Użytkownik
Użytkownik
Jak można przeliczać pieniądze na gry? 0_o
Jak nie masz się do czego przyczepić, to sprawdź czy Cię nie ma w piwnicy.
 

yarzyna1910

Świeżak
Świeżak
Wg.Polskiego prawa,pracodawca może zatrudniac pracowników od 18r życia na podstawie umowy o pracę.Od 16 do 18 lat możemy podpisac jedynie umowę zlecenie/dzieło.I są rygorystyczne warunki co do zatrudnienia.Najczęściej to roznoszenie ulotek itp.
Nie ma opcji by ktoś zatrudnił 14sto latka do pracy.
Chyba że u wujka na czarno.
 
R

rowerser

Guest
Klocek w wakacje możesz kosić trawę u sąsiadów jeśli masz taka możliwość albo w zimę odśnieżać podwórka, miejsca parkingowe za kasę.
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Klocek w wakacje możesz kosić trawę u sąsiadów jeśli masz taka możliwość albo w zimę odśnieżać podwórka, miejsca parkingowe za kasę.
On by nigdy nie podjął się takiej pracy. Chcesz go obrazić? Jak można roznosić ulotki albo odśnieżać parkingi za 350zł na 10dni?

Co do tematu: nie ma takiej możliwości chyba, że masz kogoś w rodzinie kto ma swoją działalność to wtedy będziesz mógł zarabiać. Nikt nie weźmie do pracy 14 latka i odpowiedzialności za niego.
 

Mateos44

Użytkownik
Użytkownik
Póki nie dobijesz 16 polecam ci pracę w internecie :)
Buxy i te sprawy. Dając sobie dużo czasu na polecenia itp. możesz naprawdę ustukać już jakieś dolary :D
Już próbowałem w buxach kiedyś ale stwierdziłem że za długo sie wbija tam kasę, i do tego jeszcze ludzie narzekają że wypłata nie przychodzi :D
 

raflooldz

Banned
Tylko z ulotkami widzę 14 latka. Oczywiście legalne to nie będzie, bo póki co nie można Cię legalnie zatrudnić.

Fajnie, że chcesz coś robić. Jeszcze fajniej będzie, jak za pare lat nadal będzie Ci się tak chciało pracować ;P
 

Klocek

Użytkownik
Użytkownik
On by nigdy nie podjął się takiej pracy. Chcesz go obrazić? Jak można roznosić ulotki albo odśnieżać parkingi za 350zł na 10dni?

Co do tematu: nie ma takiej możliwości chyba, że masz kogoś w rodzinie kto ma swoją działalność to wtedy będziesz mógł zarabiać. Nikt nie weźmie do pracy 14 latka i odpowiedzialności za niego.
Powiem skromnie - gdybym szukał pracy to może i bym skorzystał, przecież nigdzie nie oznajmiłem, że szukam pracy, sam jak Wy chcę uświadomić autorowi plusy i minusy, w końcu przy komentowaniu należy być obiektywnym. Poza tym, jak wspomniał kolega u góry, roznoszenie ulotek pozostawmy młodszemu pokoleniu.

#edit: A, teraz na temat pomocy dla autora. W sumie, jeśli masz umiejętności i chęci, to możesz pisać płatne artykuły do różnych serwisów. Ważne, by podjąć się jakiegoś niepowtarzalnego tematu i pisać unikalnie na swój sposób, nie powielać jakichś tam treści.
 

mjk1238

Użytkownik
Użytkownik
Moze na wies do tytoniu??:D 80 zl za dniowke i czesto przyjmuja młodych :D
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Pisz artykułu/rób fotki do gazety.
Albo czasami potrzebują takiego "przynieś podaj" w redakcjach, po chodź po gazetach
 

Mateos44

Użytkownik
Użytkownik
Pisz artykułu/rób fotki do gazety.
Albo czasami potrzebują takiego "przynieś podaj" w redakcjach, po chodź po gazetach
Hahaha ja i artykuły? a co do tych gazet po pytam się w budynku naszej lokalnej a raczej podkarpackiej gazety... może coś z tego wyjdzie.
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
pamietam jak sam miałem tyle lat i szukałem jakiejś roboty, żeby dozbierac na rower :) niestety wszystkie wysiłki spełzły na niczym i zmuszony byłem myc okna u babci :) pogadaj z rodzinką, na pewno Ci sypną groszem jak im pomożesz ;)
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl


Dla takich jak Wy on ma pracę:)
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
 

trykosz

Użytkownik
Użytkownik
Zacznij coś malować i sprzedawaj to ludziom jako dzieła autystycznego dziecka z Bawarii żyjącego w XVIII wieku. Ewentualnie możesz coś strugać z drewna, np krzesła czy stoły.
 

yugo

Banned
Ja od 13 roku życia handlowałem na Allegro , i jakoś zarobiłem na fajne rzeczy (m.in gry i konsola ;]) , więc od siebie to Ci polecam.

Od razu się rejestruj jako pełnoletni (tam podaj że rok urodzenia 1980 np.) i swój prawdziwy adres , potem przychodzi list z kodem aktywacyjnym , wbijasz go na str Allegro i masz już konto aktywne ;P
Nie sprawdzają wieku , nie warto robić konta Junior.
 

chudi94

Użytkownik
Użytkownik
Ja od 13 roku życia handlowałem na Allegro , i jakoś zarobiłem na fajne rzeczy (m.in gry i konsola ;]) , więc od siebie to Ci polecam.

Od razu się rejestruj jako pełnoletni (tam podaj że rok urodzenia 1980 np.) i swój prawdziwy adres , potem przychodzi list z kodem aktywacyjnym , wbijasz go na str Allegro i masz już konto aktywne ;P
Nie sprawdzają wieku , nie warto robić konta Junior.
Czym handlowałeś? Oraz czym ma on handlować?
 

Nowis

Użytkownik
Użytkownik
hmm dla 16 latkow polecam jakies hurtownie jezeli macie troche sily mozecie isc sie pomeczyc nawet jesli macie rocznikiem 16 nie powinno byc problemu ja w zeszlym roku zarobilem przez 2 tyg ponad 1k wiec niezle ;] 9h dziennie robilem i bylo git ;]
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Czym handlowałeś? Oraz czym ma on handlować?
Swoimi nieużywanymi rzeczami. Ja teraz też bym tak robił, jakbym miał 14 lat. Stare komórki, głośniki, gry, części do kompa czy nawet stare skarpety. Grosz do grosza i się ładna sumka uzbiera, lepsza niż ulotki.

Do roznoszenia ulotek mogą Cię przyjąć od 16-go roku życia, a na czarno nie polecam robić, bo później możesz mieć problemy - z kasą i z prawem.
 

Do góry Bottom