Przyjemność z gry w języku ang.

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
zakupiłem sobie taki słowniczek do nauki ; )
jeszcze mam 3,5 roku w Technikum zamiar zostać więc ucząc się 5 słówek dziennie i opanować perfect gramatyke myśle ,że coś z tego będzie.
do tego za tydzień zaczynam kursy języka ; )
Mini słownik polsko-angielski english-polish-NOWA (1342794434) - Aukcje internetowe Allegro
Ho ho widzę że się poważnie zabierasz :) Moja rada: staraj się uważać na lekcjach w szkole oraz na kursach języka angielskiego oraz brać w nich czynny udział a nauka twa nie pójdzie w las i w ciągu krótkiego okresu czasu możesz zauważyć efekty nauki :) Słówek nie ucz się ze słownika a raczej czytając różne teksty czy to samemu czy to w szkole czy na kursie i ewentualnie sprawdzając ze słownikiem dane słowo, jego znaczenie, odmianę itp. Ucz się przede wszystkim składni zdań języka angielskiego i różnych form wypowiedzi bo głównie to się przydaje... A czasy przeszłe i przyszłe - to inna bajka, ale jak najbardziej się przydają :p Niby taki nacisk na to kładą a i tak wystarczą dwa, max. 3 czasy aby porozumieć się z obywatelem Wielkiej Brytanii. No ale przyłóż się to po jakimś czasie ujrzysz efekty :) Pozdrawiam

Jak ktoś to przeczyta to szacun : D
Dzięki wielkie za szacunek :) Ja przeczytałem
 

rs.pect

Użytkownik
Użytkownik
No cóż, to ja się podzielę swoimi... wrażeniami? Nie wiem, jak to określić....

U mnie szkoła jest jakaś dziadowa, podstawówka jest połączona z gimnazjum, dyrekcja preferuje niemiecki, są 4 Niemki (nauczycielki szwaba) i 1 nauczycielka angielskiego, w podstawówce nie miałem angielskiego, dopiero w gimnazjum u mnie wprowadzono, lecz 1 godzina tygodniowo, na szczęście jakoś przy internecie się nauczyłem, grając w gry, itp., w RDR, GTA IV całkiem sporo rozumiem, jedyny problem u mnie to angielski mówiony (w każdej grze włączam napisy), oraz nieco słownictwa. No i nawet cudem w klasie o rok młodszej wprowadzono zmiany programowe i tam angielski obowiązkowy, szwab opcjonalny, k****a jeden rok....

Mimo, że grę po angielsku na pewno chociaż trochę zrozumiem, to i tak przyjemniej się czyta polskie napisy :)
 

Zetti

Użytkownik
Użytkownik
Ja chodzę do 1 gim i nie mam problemów. Znaczy się czasem, ale bardzo rzadko :)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
vilin jeszcze jak chcesz tak na poważnie się zacząć uczyć to polecam ten słownik - sam go używam, od kilku lat - mam jakieś wydanie sprzed 6-7 lat i nadal nie zawodzi :)

Słownik Plus polsko-angielski, ,_ (1354426306) - Aukcje internetowe Allegro
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Jak chodzi o mnie to pierwszy mój kontakt szkolny z j. Angielskim był w technikum. I to co tam uczono dla mnie jest wielką głupotą. Później lektorat z języka Angielskiego tu już zajęcia były ciekawsze i trochę się nauczyłem. Ogólnie nigdy nie miałem kłopotu z j. Angielskim rozumie go dobrze. Wiadomo jak jest gra przygodowa i są później wyrazy które nie używa się na co dzień w mowie (filmach, grach, mowie potocznej itp itd) to mam czasem problem :) (Ale jak piszę bardzo rzadko to się zdarza).

PS. Wolę grę w pełni po angielsku niż po polsku. Bo ci co tłumaczą na polski niszczą czasem całą grę/film. Jak się ma audio AN a później do tego TXT PL to czasami jest to po prostu żal . pl
 

vilin

Banned
H3XTOR
WIesz to było tak ,że w 1 klasie gim. rodzice wysyłali mnie na prywatne lekcje ,ale wiesz jako jeszcze młody i głupi uczeń olałem to ,bo czekałem tylko aż się skończy czas korepetycji ,ale przez kolejne 2 lata uczyłem się głównie w sql i nie chodziłem na korki.
I powiem ,że żałuje ,że uczyłem się solidnie 2 lata ,ale dobrze ,że człowiek z wiekiem tj. 1 klasa szkoły średniej mądrzeje i wie co stracił ; )
a mam jeszcze praktycznie 4 lata solidnej nauki i wiem ,że to coś da .
co masz na myśli ucząc się głównie składni zdań ?

I taka mała porada od starszego kolegi.
Uczcie się języka ,a nie pożałujecie. '; )
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tomsi to ja Ci powiem że tłumaczenie w grach z angielskiego na polski dosłownie, jest niczym. Sztuką jest przetłumaczyć rozmowy z angielskiego na dalej przełożony język, że jak słyszysz angielski urywek rozmowy i czytasz polskie napisy i ci się to nie zgadza, to jest 50% szans że tekst został dobrze zinterpretowany i przetłumaczony. Takie coś zauważyłem w AC: Brotherhood, tam widać że polski odział Ubisoftu dobrze się napracował. Bo to jak w innych grach tłumaczą, to tak jak ja bym wziął słownik i zaczął przepisywać... Oczywiście takie "niedosłowne" tłumaczenie ma swoje mroczne strony - tłumaczenia Call of Duty :)
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
@Up dokładnie, tłumaczenia w grach są w miare dobre i nie można narzekać, a dosłownie NIE MOŻNA tłumaczyć, podstawowa zasada... to tak jakby zmiksować banana z kiełbasą.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
co masz na myśli ucząc się głównie składni zdań ?
No chodzi mi o to żebyś głównie uczył się jak się buduje zdania i wyrażenia - w tym także w różnych czasach gdyż to pozwoli Ci określić co chcesz dokładnie po angielsku powiedzieć czy co właśnie przeczytałeś bo np. dwa zdania o podobnym zapisie o budowie mogą znaczyć co innego dlatego ważne jest że odróżniać jak się tworzą poszczególne wyrażenia :)
 

vilin

Banned
A mógłbyś mi znaleść na internecie o takiej budowie składni zdania ;p ?
Bo w sumie jeśli bym to sie wyuczył lub zrozumiał to dialogi miałbym w większość opanowane ,bo przeważnie w każdym dialogu znam 60% słów ;)
Będę wdzięczny.
 

latara5

Świeżak
Świeżak
Ja tam w szkole angielskiego nie miałem. 4 lata temu zacząłem chodzić prywatnie i teraz nie mam większych problemów z fabułą, np. W Red Dead Redemption lub GTA IV, a jak czegoś nie rozumiem to z kontekstu wyciągam :)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
No ale tego nie nauczysz się w kilka dni - to trzeba się uczyć, poprzez czytanie różnych tekstów czy też tworzenie swoich zdań

Angielski - Czasy angielskie - może to Ci pomoże :p
 

Grzmot

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście mam 18 lat i zdaje CAE w czerwcu, więc z angielskim z grach problemy mam tylko, jeśli postacie bełkoczą, mówią szybko czy pod nosem. No ale od tego są napisy, chociażby angielskie :) Co do nauki, to po zdaniu sobie sprawy z niskiego poziomu ang. w polskich szkołach zacząłem się uczyć z książek, gier, muzyki i filmów i jakoś się wyrobiłem :D
 

vilin

Banned
Grzmot a w jaki sposób się samemu dokładnie uczyłes z ksiązek itd ;d ?
 

Grzmot

Użytkownik
Użytkownik
Czytałem je po angielsku, utrzymywałem kontakt z językiem, sprawdzałem nowe słówka :)
 

WinnetouApacz

Świeżak
Świeżak
Powiem tak: Jeśli gra ma napisy rozumiem wszystko (prawie). Raz jednak (Bad Company 1) nie było tych napisów w związku z czym z fabuły nie zrozumiałem nic. Trudno
 

Vassi

Użytkownik
Użytkownik
Widzę że na naszym forum mamy niezłe kółko lingwistów, nikt nie ma problemów z angielskim a jak ma to małe. Brawo panowie ale coś mi się wydaje że tylko vilin ma odwagę powiedzieć jak jest naprawdę, i że nie rozumie wszystkiego. No brawa dla tego chłopaka. Tak jak już mówiłem nie chce mi się wierzyć że wszyscy są tacy świetni. Sam od siebie mogę dodać że w szkole to uczę się tylko gramatyki i mówienia tak naprawdę słówek więcej można się nauczyć samemu niż w szkole. Ja jeżeli czegoś nie rozumiem, słówka czy zwrotu to robię pauzę w grze piszę sobie to na kartce potem sobie tłumacze i staram sobie przypomnieć w jakiej sytuacji owo słówko zostało użyte, tak bardzo łatwo można sobie wyrobić pamięć do słówek oraz nową wiedzę. Vilin tobie polecam tą stronkę ANG sam nieraz tego korzystam. Naprawdę dobra strona.
 

saxx

Użytkownik
Użytkownik
Ja osobiście jak są napisy ANG to rozumiem, a jak mówią szybko to nie bardzo. Ale ogółem - nie jest źle u mnie z anglikiem. ;)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Widzę że na naszym forum mamy niezłe kółko lingwistów, nikt nie ma problemów z angielskim a jak ma to małe. Brawo panowie ale coś mi się wydaje że tylko vilin ma odwagę powiedzieć jak jest naprawdę, i że nie rozumie wszystkiego. No brawa dla tego chłopaka. Tak jak już mówiłem nie chce mi się wierzyć że wszyscy są tacy świetni.
Jak chcesz mogę poprosić o zaświadczenia moich nauczycieli na jakim poziomie umiem angielski - jest to Upper-intermediate :)
 

Vassi

Użytkownik
Użytkownik
Ty tam pisałeś o jakiś szkoleniach itp. No ale wierze że każdy tak to umie ot co. Danke Schon.
 

Do góry Bottom