RESIDENT EVIL 5 - opinie

nick777

Użytkownik
Użytkownik
Z RE5 zrobili bardzo dobrą dla oka średnią strzelankę. Marzy mi się RESIDENT EVIL 1, 2 w oprawie RE5. Tak jak gdzieś już pisałem ciekawe byłoby gdyby był tryb 24h (no może nie rzeczywiste, ale jakiś odpowiednik). Extra sprawa byąby, gdyby się np. nie zdążyło zrobić jakiegoś zanadania za dnia, zapada zmrok i JEST DUŻO CIĘŻEJ, MROCZNIEJ i MNIEJ WIDOCZNIEJ . YEEE
Może kolejna wersja RE będzei miała coś podobnego
Pozdrawiam
 

Bertas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no tak ale kolejny resident najprawdopodobniej będzie na Wii;D
I pewnie będzie lepszy od 5.Prawie wszystkie Residentry jakie wyszły na konsolę N były przynajmniej niezłe, nie mówiąc o świetnym 0 i wznowionej 1.

Jeszcze mały komentarz do grafiki.Dlaczego oni wszyscy są nasmarowani olejkiem do opalania?Święcą się jak psu jajca.Może to ma być efekt spocenia.
 

nick777

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze mały komentarz do grafiki.Dlaczego oni wszyscy są nasmarowani olejkiem do opalania?Święcą się jak psu jajca.Może to ma być efekt spocenia.
Bo to jest AFRYKA :D
 

kacprzak_Lca

Użytkownik
Użytkownik
gra boska grafa wymiata chyba jak narazie najlepsza na x360. Przyznam szczerze ze to moje pierwsze spotkanie z serią i chyba mnie to cieeszy bo jak widze tych old schoolowcow co tak narzekają to mi ich szokda. A ja tak widze gre, ktora zrobiła na mnie wielki wrazenie i nie mam na co narzekac(zapewne dlatego ze nie grałem w poprzednie częsci;p). Strzelanie statyczne mi nie przeszkadza wkoncu cos innegi i sprawiającego ze gra robi sie trudniejsza;p. Skonczyłem własnie chapter 3.2 i jak zobaczyłem ze w tej misji wyszło mi 3 typa z piłą to zaczynam sie zastanawiac czy autorzy nie przesadzili troche;p Mam nadzieje ze pozniej nie bedzie trzeba walczyc np z 3 innymi jeszcze wczesniej "bossami".
 

Simbaddapl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przeczytalem temat od poczatku i faktycznie przy niektorych wypowiedziach rece odadaja...
Jak dla mnie to gierka spoko mozna pograc i zgadzam sie z innymi ze kto nie gral w RE na szaraku to raczej niech uwagi zatrzyma dla siebie . I oczywiscie tryb Co-op podwyzsza grywalnosc.
Pozdro dla wszystkich fanow
 

Curry_

Użytkownik
Użytkownik
Z RE5 zrobili bardzo dobrą dla oka średnią strzelankę. Marzy mi się RESIDENT EVIL 1, 2 w oprawie RE5. Tak jak gdzieś już pisałem ciekawe byłoby gdyby był tryb 24h (no może nie rzeczywiste, ale jakiś odpowiednik). Extra sprawa byąby, gdyby się np. nie zdążyło zrobić jakiegoś zanadania za dnia, zapada zmrok i JEST DUŻO CIĘŻEJ, MROCZNIEJ i MNIEJ WIDOCZNIEJ . YEEE
Może kolejna wersja RE będzei miała coś podobnego
Pozdrawiam
no jakby zrobili zmienne pory dnia to może trochę by postraszyła. mogli by zrobić opcję taką. włączone i wyłączone. tyle że o ile dodanie chodzenia to banał to dodanie trybu dnia-nocy wymaga już przebudowy enginu.

PS> a tak wogóle to fanom polecam emulator GameCube'a i RE1 remake i RE 0. gierki wymiatają a grafa jest pierwszorzędna. uprzedzając ewentualne pytanie: mi na amd 64 x2 4800+, 3GB i 9600TG lata elegancko. a obrazy są do ściągnięcia na necie bez problemu.
 

skierman

Banned
Użytkownik
Słuchajcie tego... :) od tygodnia czekałem z wysmażoną płytką z RE5 aby w koncu pograc w weekend z kumplem.... umówiliśmy sie u mnie, browarki kupione, w pokoju ciemno jak w d.... muze z głosników dalem prawie na maxa i zaczynamy. Bylem pewien ze czeka nas noc z horrorem, ze z kumplem bedziemy srać pod siebie a tu co.... :) tak jakbysmy włączyli Tomb Raider, chociaz nie... on był momentami straszniejszy...
grafika b.ładnatrzeba przyznac, ale gdzie tu moment zaskoczenia??? gdzie az cisnienie sie podnosi ? filmiki tez przygotowane super ale przez nie praktycznie nie ma mowy o chwili grozy... i szczerze mowiąc wiecej sie z kumplem naśmialismy przy tej grze niz baliśmy ...

gdzie ten stary dobry RE, gdzie trzeba bylo byc naprawde gosciem zeby grac w srodku nocy samemu
tyle ode mnie
pozdro
 

Stan

Użytkownik
Użytkownik
Gierka fajna bardzo mi się podoba ale właśnie - trochę za mało straszna jak na horror, a może to kwestia wieku - w pierwsze residenty grałem jak byłem duuużo młodszy - teraz mam 19 lat.

ps. wkurza mnie to że ammo nie można kupować - co prawda jak by można było między misjami kupować to było by duuuużo łatwiej
 

Prisonbull

Użytkownik
Użytkownik
Po przejściu gry dostępny jest jakiś filter grafiki.

Mam pytanko - jeśli mam konto live na UK, a wejdę teraz na lajw z Residentem to dostanę bana? Chodzi mi o to, czy mogę pograć online czy muszę czekać do piątku. Na piracie ofc. (na razie).
Dawno już nie wchodziłem na live, a chcialbym sobie zaktualizować profil (gamescore nieaktualny :p)


@ up

Przecież kupowanie ammo jest całkowicie bez sensu... W czwórce tego nie było i w żadnej innej części. W grze i tak jest od ch*** amunicji :p
 

kacprzak_Lca

Użytkownik
Użytkownik
Aco odblokował ktos juz te filtry?? I widziałem ze tez nowe kostiumy są ma ktos juz odblokowane??
 

tomasz222

Banned
Użytkownik
Aco odblokował ktos juz te filtry?? I widziałem ze tez nowe kostiumy są ma ktos juz odblokowane??
ja mam dwa odblokowane..jeden to jest taki ze gra jest czarno biala a drugi to styl RETRO.. mam kostium dla crisa .wyglada jak typ z safari..a lsaka ma kostium jak tania dziweczka..zloty.obcisly mini i jakies korale;p
 

mortalis

Użytkownik
Użytkownik
Chriss ma stroj zrobiony z zebry a ta laska wyglada jak prostytutka w tym drugim stroju, trzecich jeszcze nie odkrylem :p
Co do RE 5 to podoba mi sie bardzo przez co-op bo samemu nie wiem czy chcialo by mi sie grac :p
Tesknie za starymi residentami pamietam jak za dzieciaka balem sie wlaczyc ta gre a co dopiero zagrac
 

emekmk

Użytkownik
Użytkownik
można już grac normalnie? tzn na piracie, czy lepiej odpalić po 13 marca?
pytam sie bo niby światowa premiera była 5
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Nowe Resident Evil wcale nie jest zle , tylko niektorzy gracze moga odnosic takie wrazenie. Dlaczego? Ze starymi grami jest tak jak z ksiazkami , aby czerpac z tego przyjemnosc trzeba wytezyc wyobraznie i wczuc sie w role. Grafika w takim RE 2 byla prosta , slaba , gracz sie bardziej wciagal , bo za pomoca wyobrazni rekompensowal sobie wszystko czego nie zobaczyl na ekranie. Czytajac ksiazke nie mamy nic , a mimo to ksiazki nas wciagaja , wyglad tego o czym czytamy zalezy tylko i wylacznie od naszej wyobrazni. Grajac na Pegasusie rowniez trzeba bylo wytezyc wyobraznie zeby np zobaczyc swoja ulubiona postac w trzecim wymiarze , co druga gra z Pegasusa byla po prostu swietna bo przenosila nas w zupelnie inny swiat , ktory po czesci tworzylismy tez i my sami. Dzisiaj wszystko mamy podane jak na talerzu , tyle ze czasmi wizja producentow gier kloci sie z tym co my bysmy chcieli zobaczyc. Dzisiaj gry bardziej przypominaja interaktywny film do ktorego my raczej zbyt duzo wniesc nie mozemy. Duze znaczenie ma tez wiek gracza , bo inaczej sie gralo majac lat 12 , a inaczej sie gra majac lat 18 i zupelnie inaczej patrzy sie na swiat.

Dla przykladu Wii dzieki swojemu innowacyjnemu sterowaniu podobnie jak Pegasus przenosi nas w inny swiat , tyle ze nie musimy juz sobie wyobrazac przepieknych lokacji , tylko mozemy pada zamienic na samurajski miecz czy karabin i biegac z nim po domu , lub stzrelac z niego do kosmitow czy innych wrogo nastawionych stworzen :p
 
T

Termos

Guest
Ot Wyfilozofowałeś.
Pieprzysz bo jak na tamte czasy "dwójka" miała wyśmienitą grafikę i nie trzeba było ulepszać sobie wyobraźnią. To mozliwości techniczne się zmieniają
. A grywalnośc odgrywa najważniejszą rolę w końcowej ocenie produktu a nie możliwości umysłowe gracza.
Resident miał swoją markę a "piątka" jej nie posiada. Jest świetną grą, ale nie jest residentem
 

Kabosh

Użytkownik
Użytkownik
oj to prawda. zero zagadek, klimat pewien jest, ale sterowanie zupelnie inne i ta gra jest postawiona na trzode a nie klimatyczne bieganie bez amuniacji i zmierzanie sie z kolejnymi seriami zombiakow. nie ma mapy, zbierania jakis zwijek smiesznych z nia, odrazu masz teren na gpsie, jakies pojazdy, otwarte tereny, zamiast starego chrisa biega koks i juz nie ma efektu bania sie przed zombiakami,te napiecie ucieklo... ale ktos kto nie byl z seria od poczatku raczej tego nie zrozumie
 

nick777

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanko, kiedy jest możliwość przełączenia się na sterowanie takiej jak w GOW?
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
No okok , to zgodze sie z wami po czesci , bo po malym rozpoznaniu doszedlem do wniosku ze klimat rzeczywiscie mocno sie zmienil (nawet w odniesieniu do RE4) , teraz zamiast walki o przetrwanie , mamy walke z bio-terrorystami. I w grze chodzi praktycznie o to samo co oferuja inne produkcje - czyli stzrelaj do wszystkiego co sie porusza... residen stal sie bardziej gra akcji a nie survival horrorem.

@nick777

Niestety(?) sterowania takiego jak w GOW tutaj nie ma , ale sie przyzwyczaisz ;-)
 

metallioa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ludzie mam pytanie jak przejść ostatni chapter 6-3 ! final boss mecze sie juz 2 godziny i nic . przelazl juz ktos ??
 

nick777

Użytkownik
Użytkownik
Niestety(?) sterowania takiego jak w GOW tutaj nie ma , ale sie przyzwyczaisz ;-)
To dziwne, bo widziałęm filmik promujący RE5 i była mowa własnie o wyborze sterowania CLASSIC i ACTION..., Jak znajdę filmik to podam link.
 

Do góry Bottom