Xbox One S - wentylator hałasuje

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Siemka, mam pytanko ile MS trzymał wasze konsole? Dostałem E-mail 15.01(wtorek) ze odebrali konsole i do dzisiaj tj 19.01(piątek) nic się nie zmienia a status jest dalej ze naprawiane i zaczynam się trochę niepokoić.
Chyba nie myślisz że w ciągu 4dni oddadzą ci konsole ma czas do 29dni roboczych na zwrot sprzętu a 14dni roboczych na naprawę ewentualną wymianę

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Siemka, mam pytanko ile MS trzymał wasze konsole? Dostałem E-mail 15.01(wtorek) ze odebrali konsole i do dzisiaj tj 19.01(piątek) nic się nie zmienia a status jest dalej ze naprawiane i zaczynam się trochę niepokoić.
Nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Cały serwis zazwyczaj trwa 1,5-2 tygodni. Nie umrzesz bez konsoli, a u nich nie zginie.
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Cały serwis zazwyczaj trwa 1,5-2 tygodni. Nie umrzesz bez konsoli, a u nich nie zginie.
Nie spieszy mi się. Chciałem tylko zapytac No niektórzy tu pisali ze po 8 dniach już mieli. W takim razie czekam dalej. Jak przyjdzie to napisze czy wszystko w porządku.

Konsola dzisiaj wróciła. Trekot zniknął Teraz słychać tylko prace wiatraka, natomiast przy pomiarze dB wielkiej różnicy nie ma. Wiec nie wiem o co chodzi.

Na samym wiatraku jest 58-65 decybeli
To prawidłowo czy za dużo ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szeryf_Hood

Świeżak
Świeżak
Na samym wiatraku jest 58-65 decybeli
To prawidłowo czy za dużo ?
Ważne jest czy ty słyszysz mniejszy hałas, kiedy wrócisz pamięcią do tego jak było przed naprawą.
Ja ze swojej strony, po prześledzeniu tego co ludzie napisali, lub też tego co widziałem na filmikach (a było ich trochę), mogę wysnuć wniosek, iż są konsole (a raczej wiatraki) które słychać praktycznie minimalnie, są takie (zwłaszcza po naprawach) które słychać mniej, i są te bzyczące najgłośniej. W moim przypadku po około 2 tygodniach użytkowania, stwierdzam, że bzyczenie jest dużo mniejsze i tak nie przeszkadza, aczkolwiek, po zbliżeniu ucha do konsoli jest słyszalne nadal.
Poza tym teraz słyszę, jak wydmuchuje powietrze, przed naprawą praktycznie nie słyszałem nic prócz bzyczenia. U mnie hałas jest na poziomie 45-55 decybeli, ale pewnie zależy od mikrofonu i kalibracji. Poza tym, jak napisało wiele osób wyżej, i ja też do nich dołączam, nie ma co szukać dziury w całym, jeżeli słyszysz mniejsze bzyczenie, to olej temat, jak Ci wadzi odsyłaj jeszcze raz. Wszystko jest kwestią subiektywnej oceny. Jeżeli nie grasz z uchem przy konsoli to warto się przejmować? Jest to rodzaj wady produkcyjnej, którą miały pewne partię konsoli ale to nie zagraża pracy konsoli. Ja posiadam jeszcze pierwszy model PS4, która jak się rozkręci przy jakichś gierkach typu Until Dawn, to patrzę tylko czy już nie wystartowała z półki. Ale przez myśl mi nie przeszło żeby odesłać ją na gwarancję, bo taka jej uroda ;)
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ważne jest czy ty słyszysz mniejszy hałas, kiedy wrócisz pamięcią do tego jak było przed naprawą.
Ja ze swojej strony, po prześledzeniu tego co ludzie napisali, lub też tego co widziałem na filmikach (a było ich trochę), mogę wysnuć wniosek, iż są konsole (a raczej wiatraki) które słychać praktycznie minimalnie, są takie (zwłaszcza po naprawach) które słychać mniej, i są te bzyczące najgłośniej. W moim przypadku po około 2 tygodniach użytkowania, stwierdzam, że bzyczenie jest dużo mniejsze i tak nie przeszkadza, aczkolwiek, po zbliżeniu ucha do konsoli jest słyszalne nadal.
Poza tym teraz słyszę, jak wydmuchuje powietrze, przed naprawą praktycznie nie słyszałem nic prócz bzyczenia. U mnie hałas jest na poziomie 45-55 decybeli, ale pewnie zależy od mikrofonu i kalibracji. Poza tym, jak napisało wiele osób wyżej, i ja też do nich dołączam, nie ma co szukać dziury w całym, jeżeli słyszysz mniejsze bzyczenie, to olej temat, jak Ci wadzi odsyłaj jeszcze raz. Wszystko jest kwestią subiektywnej oceny. Jeżeli nie grasz z uchem przy konsoli to warto się przejmować? Jest to rodzaj wady produkcyjnej, którą miały pewne partię konsoli ale to nie zagraża pracy konsoli. Ja posiadam jeszcze pierwszy model PS4, która jak się rozkręci przy jakichś gierkach typu Until Dawn, to patrzę tylko czy już nie wystartowała z półki. Ale przez myśl mi nie przeszło żeby odesłać ją na gwarancję, bo taka jej uroda ;)
W którym miejscu dokładnie miedzyles dB i jaka apka?;)
 

Szeryf_Hood

Świeżak
Świeżak
W którym miejscu dokładnie miedzyles dB i jaka apka?;)
Sound Meter, normalnie nad wiatrakiem od góry trzymałem.
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sound Meter, normalnie nad wiatrakiem od góry trzymałem.
Tez po naprawie odchodzi Ci obudowa z tylu ?(tzn więcej luzu i się podnosi trochę)
 

Szeryf_Hood

Świeżak
Świeżak
Tez po naprawie odchodzi Ci obudowa z tylu ?(tzn więcej luzu i się podnosi trochę)
Po serwisie kiedy ją oglądałem i podłączałem, to nic takiego nie zauważyłem. Może dociśnij ją, bo ona jest na zaczepy i może jakiś nie złapał?
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Po serwisie kiedy ją oglądałem i podłączałem, to nic takiego nie zauważyłem. Może dociśnij ją, bo ona jest na zaczepy i może jakiś nie złapał?
No właśnie nie. Z tylu przy wejściach hdmi itp konsola jest trochę luźniejsza niż była i się porusza gdy naciskam
 

Szeryf_Hood

Świeżak
Świeżak
No właśnie nie. Z tylu przy wejściach hdmi itp konsola jest trochę luźniejsza niż była i się porusza gdy naciskam
Może nie do końca dobrze spasowana obudowa. Przeszkadza Ci to w graniu? Czy konsola przez to gorzej pracuje?
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może nie do końca dobrze spasowana obudowa. Przeszkadza Ci to w graniu? Czy konsola przez to gorzej pracuje?
Niee. Przewrażliwiony jestem i tyle
 

sm1980

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć. To mój pierwszy post na forum. Wczoraj otrzymałem nową konsolę Xbox One S i miałem problem z głośnym, a raczej irytującym wiatrakiem. Sprzęt kupowałem przez Internet, więc teoretycznie mogłem odesłać do sklepu i otrzymać zwrot kasy, ale przed tym sprawdziłem co w sieci jest na ten temat i trafiłem właśnie na ten temat (zresztą ciężko na niego nie trafić, jeśli jest na pierwszym miejscu w google na hasło "xbox one s glosny wentylator").

Zdecydowałem zarejestrować sprzęt na stronie Microsoftu i jeszcze wczoraj zabrał go kurier. Zapakowałem w duży karton i oryginalną folię i piankę z oryginalnego pudełka, wszystko dodatkowo zapakowane tekturą i owinięte folią stretch wysłałem. Zadzwoniłem do UPS, że mam paczkę do odebrania i ok. godzinę od telefonu kurier ją odebrał. Przewidywany dzień doręczenia do Frankfurtu - wtorek. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie i ile potrwa, chociaż to moja pierwsza konsola i z początku chciałem się jej pozbyć :) (zwrócić do sklepu) i kupić PS4 :), ale po ochłonięciu i sprawdzeniu wszystkiego podjąłem moim zdaniem dobrą decyzję. Nie nakleiłem adresu zwrotnego na paczkę, ale myślę, że to nie będzie problemem. Jak konsola wróci i będzie wszystko ok, to dam znać.
 

Wojtekkr434

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć czy ma ktoś wersję z hot wheels forza 3? terkocze komuś wentylator ? :)
 

ADINI_PL

Świeżak
Świeżak
Cześć czy ma ktoś wersję z hot wheels forza 3? terkocze komuś wentylator ? :)
Ja mam ale słychać tylko hdd jak pyka cichutko.
 

gunn3r1982

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam i terkocze. Z tym, że jak zmierzyłem hałas aplikacją Sound Meter to mam maksymalnie 55dB przy samym wiatraku. A ktoś wyżej pisał, że ma tyle po serwisie. Postanowiłem jej nie wysylać do serwisu, nie chce mieć źle spasowanej obudowy itd.
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że może być słychać jedynie pykanie HDD w XOS. Chyba, że komuś wcale wentylator nie chodzi.
 

Szeryf_Hood

Świeżak
Świeżak
Cześć czy ma ktoś wersję z hot wheels forza 3? terkocze komuś wentylator ? :)
Ja mam zestaw z Forza Horizon 3, i tak jak napisałem parę stron wcześniej odesłałem na serwis i jest poprawa. Aczkolwiek nie jest bezgłośny, (czytaj nie słychać tylko wydmuchiwanego powietrza), ale trzeba się dość nachylić uchem aby słyszeć delikatne bzyczenie.

Ja mam i terkocze. Z tym, że jak zmierzyłem hałas aplikacją Sound Meter to mam maksymalnie 55dB przy samym wiatraku. A ktoś wyżej pisał, że ma tyle po serwisie. Postanowiłem jej nie wysylać do serwisu, nie chce mieć źle spasowanej obudowy itd.
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że może być słychać jedynie pykanie HDD w XOS. Chyba, że komuś wcale wentylator nie chodzi.
Ja mam nawet lekko mniej dB, i jeżeli chodzi o obudowę, nie zauważyłem aby coś było źle złożone ;)
Przejrzałem trochę wątków i filmików zagranicznych, gdzie ludzie różnie trzymają mikrofon w telefonie, lecz takich 100% procent bezgłośnych chyba nie ma. Nawet tutaj wiele osób pisało, że to podobno taka uroda tego typu wentylatorów (magnetyczne).
Jedno jest pewne, jeżeli słyszysz taki dźwięk z paru metrów to zdecydowanie, nie jest to normalny dźwięk.
Ale generalnie, nie zepsuje się przez to konsola itd.
 

kamilh7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mój kolega wczoraj kupił swoja eske. Dziś u niego byłem No i tak konsola nie trekocze a poziom dB identycznie jak u mnie po serwisie czyli miedzy 50-65. Wiec ja już serio Nw od czego zależy ta głośność
 

sm1980

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsola wróciła z naprawy, podobno została wymieniona na nową. Dalej wydobywa się z niej irytujący wysoki dźwięk! Szum powietrza jest ok, praca dysku ok, ale ten świst to tragedia!

Czy ktoś może powiedzieć, czy ten świst to normalna rzecz?

Link:
 
Ostatnia edycja:

camileck

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsola wróciła z naprawy, podobno została wymieniona na nową. Dalej wydobywa się z niej irytujący wysoki dźwięk! Szum powietrza jest ok, praca dysku ok, ale ten świst to tragedia!

Czy ktoś może powiedzieć, czy ten świst to normalna rzecz?

Link:
Brzmi jak moja przed reklamacją. /jak ja próbowałem nagrać ten dźwięk telefonem to na nagraniu było słychać może 20% tego co jest w realu, tutaj podejrzewam jest podobnie/
 

sm1980

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nagrywałem to starszym aparatem bez specjalnego mikrofonu, ale chyba słychać o co mi chodzi :).
Taki irytujący dźwięk unosi się w całym pokoju (zanika gdy się włączy muzykę albo grę głośno, ale przy samym menu jest ciężko). Słychać też szum powietrza i dysk (i one są słyszalne, ale wcale nie przeszkadzają), ale ten świst jest nie do zniesienia (bez niego konsola by pracowała cichutko).

PS. Konsola dwa razy była w naprawie i za każdym razem wraca taka sama. Na infolinii MS się dowiedziałem, że drugą wymienili na nową, a nową sprawdzają tylko czy działa i jeśli działa, to wysyłają. Nieważne czy piszczy, wyje, itp.
 

Do góry Bottom