Jak podpiąć dysk z x360 do PC. Otwieranie obudowy. Archiwizacja danych itp.

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Jako, że zostałem poproszony o zrobienie takowego poradnika, a także lekko zirytowany rosnącą ilością pytań jak to zrobić, postanowiłem przygotować krótki tutorial.

Otwieranie obudowy oraz montaż dysku w komputerze

Co będzie potrzebne:
- dysk od x360;
- 2 śrubokręty typu torx o rozmiarach 6 oraz 10;
- złącze sata w komputerze;

Na samym początku należy odpiąć dysk z konsoli.



Do rozkręcenia obudowy użyjemy torxa o rozmiarze 6. Aby zdjąć górną część obudowy, łapiemy za grubszą jej część (nazwijmy to tył :p) i lekko i ostrożnie ciągniemy do góry. Trzeba uważać, aby nie złamać zaczepów co trzymają z przodu (poruszaj lekko na boki i powinno bez problemu wyjść). Przy tej czynności może wypaść mechanizm zabezpieczający i trzymający dysk w konsoli - jak go złożyć będzie dalej.



Jak już dobierzemy się do środka, czekają nas kolejne cztery śrubki. Tym razem użyjemy torxa o rozmiarze 10.



Po zdjęciu blachy naszym oczom ukazuje się zwyczajny dysk twardy 2,5" taki jak spotkamy w laptopie. Ma zwyczajne gniazda SATA. Aby go wydostać, odpinamy najpierw wtyczkę od przejściówki, a następnie przesuwamy go w prawo. W miejscach oznaczonych na zdjęciu trzeba lekko podważyć blachę, tak aby ten dysk wysunąć.



Dla tych, którym przypadkowo (albo i nie :p) wypadł wspomniany wcześniej "mechanizm zabezpieczający i trzymający dysk w konsoli" zamieszczam dwa kolejne zdjęcia jak to złożyć.



I już w całości.



Jedyne co pozostaje to podłączyć dwa kabelki z komputera do dysku. Co oczywiście najlepiej robić przy wyłączonym komputerze (interfejs SATA pozwala niby na "gorące podpinanie i odpinanie" jednak dla bezpieczeństwa dysku... A mi bez restartu i tak program dysku nie widzi).




Archiwizacja danych. Kopiowanie Z oraz NA dysk x360.

Co będzie potrzebne:
- dysk od x360;
- program Xplorer360;

Tak szczerze to nie wiem co tu napisać. Obsługa programu jest banalna.
Otwieramy program i klikamy jak poniżej na obrazku.



Wyświetlą nam się dostępne partycje, z czego interesuje nas 3. To tutaj są wszystkie profile, stany gier, aktualizacje do gier, DLC itd.


Brakuje mi tu partycji 2, na której siedzi emulator Xboxa 1, po prostu jej nie utworzyłem kiedyś :p

Jak klikniemy na "Edit" ujrzymy co możemy robić z plikami. Działa również drag&drop (złap i upuść) co bardzo ułatwia sprawę. Jak już wszystko sobie skopiujemy to klikamy na "File" i następnie "Close" dopiero po tym wyłączamy program. Odpinamy dysk od komputera, skręcamy, podpinamy do konsoli i cieszymy się przykładowo darmowymi premium theme. :p
 

Eldron

Użytkownik
Użytkownik
czy możecie podrzucic jakiegoś linka z allegro do tego ?? Są tam kable sata-usb z innymi pierdółkami za 23-25 zł ale nie wiem czy to będzie się nadawac. Przykład: http://www.allegro.pl/item751939813_adapter_usb_2_0_ide_2_5_3_5_sata_ak63.html . Proszę o odpowiedź bo chciałbym właśnie sobie premium theme ustawic na xboxie :)
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Niestety nie mam pojęcia jak zachowa się xplorer360 jeśli użyjesz takiej przejściówki. Najlepiej jakbyś poszukał gdzieś na zagranicznych forach czy ktoś próbował takiego sposobu podpięcia. Zawsze możesz iść do jakiegoś znajomego, który posiada SATA w komputerze. :p
 

Eldron

Użytkownik
Użytkownik
a jeśli bym użył kabelka z tej aukcji: http://www.allegro.pl/item773290042_transfer_kit_xbox_360.html to wszystko byłoby OK ?? Chcę się na 100% upewnic żeby nie wywalic 5 dych w błoto.
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
No jest to oryginalny transfer kit, więc nie powinno być problemów. Jednak napisz do tego gościa co to wystawia i zapytaj jakie oprogramowanie daje itp. Z opisu aukcji wynika, że to co chcesz osiągnąć to osiągniesz. Dopuki on nie da ci odpowiedzi - nie sugeruj się moją - nie miałem z tym urządzeniem styczności więc nie wiem na jakiej zasadzie działa.
 

Eldron

Użytkownik
Użytkownik
A no to gitara, bo się pytałem typka i on odpowiedział że da się ;) Czyli w końcu będę mógł sobie poprzesyłac muze , filmy , motywy itd itp bez szukania windows media center ;]
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Muzyka i filmy odpada. Nie ma takiej możliwości. Sejwy, aktualizacje do gier, nieprzypisane rzeczy z Live'a, demka, motywy, profile....
 

misiekmr

Użytkownik
Użytkownik
strusic , a jak podepnę HDD od x360 do PC to tracę gwarancję ?
Zostają po tym jakieś ślady ?
Co z oddaniem do MS ?
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
Tak odrywasz plombę która nie zejdzie raczej na suszarkę
 

misiekmr

Użytkownik
Użytkownik
A software'owo coś zostaje ?
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
mhy nie wiem oco ci chodzi :) podłączasz dysk do kompa (tracisz gwarancje) innej opcji nie ma tracisz gwarancje i tyle :D nic na to nie poradzisz , a rozwalić dysk z poziomu komputera będzie trudno :D Jeżeli ja podłączyłem , zgrałem , podłączyłem do xboxa i wszystko działa to i ty sobie poradzisz :D
 

magiks33pl

Użytkownik
Użytkownik
a po co chcesz rozkręcać HDD kup Transfer kit i xplorerem 360 zobaczysz zawartośc hdd.a plomba też schodzi suszarką bo już ją ściągałem
 

misiekmr

Użytkownik
Użytkownik
Ten transfer kit od MS daje to ,że nie tracę gwarancji ?
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Dołączę się do tematu

.:HARD DRIVE TRANSFER /TRANSFER DANYCH/ PROMOCJA:. (798618547) - Aukcje internetowe Allegro

Transfer kit na tej aukcji podpina sie normalnie jak HDD do X-a,więc nie ma obaw,że straci się gwarancję.

Mam też pytanie.Gdy zmieniam dysk i kopiuje pliki to wraz z tymi plikami kopiuje zdobyte osiągnięcia? Czy muszę od nowa je odblokowywać? Może głupie pytanie ,lecz chce się upewnić.
 

antias

Użytkownik
Użytkownik
Nie otwiera mi się trzecia partycja. Wiecie może czemu? Jedynie drugą mogę przeglądać...
 

kucyk1

Świeżak
Świeżak
mam to samo, 3cia pusta, rozwiazales moze ten problem?
 

kucyk1

Świeżak
Świeżak
dobra minuta na google i problem rozwiazany, potrzebujemy xplorer360 extreme2

do sciagniecia chocby stad:
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
 

Damoo94

Użytkownik
Użytkownik
a używając takiego kabla .:HARD DRIVE TRANSFER /TRANSFER DANYCH/ PROMOCJA:. (798618547) - Aukcje internetowe Allegro
Można będzie nagrywac gry z komputera na dysk ?:p
 

dawidggg

Użytkownik
Użytkownik
podłączyłem dysk do komputera nic nie znalazło więc zaczełem grzebać na pc wkońcu wyskoczyło jakieś pytanie nacisnełem tak poodpinałem wszystko i podłączyłem do xboxa i lipa xbox nie widzi dysku
 

dawidggg

Użytkownik
Użytkownik
vista
 

Do góry Bottom