Poradnik Jak przerobić HDD od PC, tak aby chodził pod Xboxem 360.

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli zgrasz sobie plik .bin przed przeróbką, to oczywiście, że tak. Poradnik zwiera nawet takie wskazanie, bo zawsze coś może pójść nie tak. A nawet jakbyś zapomniał to w sieci powinieneś bez trudu znaleźć oryginalny plik do swojego dysku. A i chyba paczka z narzędziem do przeróbki zawiera oryginalne softy WD.
 

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Proces przywracania wygląda identycznie jak proces przeróbki?
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie tak samo. Ćwiczyłem kilka razy. Zawsze bez problemów.
 

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przetestowałem metodę na moim WD 2500BEVS i wsio śmiga!
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
No to gratulacje, że się udało :)
 

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem problem z wykrywaniem dysku. Zmieniłem w BIOSie AHCI na IDE i poszło.
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Ale wyłączenie AHCI to podstawa, opisana w prawie każdym tutorialu (jeśli program nie wykrywa dysku). W każdym razie fajnie, że się udało.
 

ch3mn3y

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy do rgh tez musze przerabiac dysk - chcialbym go wlozyc jako wewnetrzny?

Probowalem normlanie easeusem formatowac na fat32, ale jak wloze go do kieszeni to konsola wywala blad e68, a jak podlocze jako zewnetrzny to albo nie moze zostac skonfigurowany albo (gdy jest tez wlozony pendrive 16gb) fsd go nie widzi... (pendrive musi byc bo na nim sa wgrane xexmenu i fsd)
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Przy rgh nie musisz przerabiać dysku. Poczytaj właśnie w dziale rgh - wszystko jest ładnie wytłumaczone.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Czy do rgh tez musze przerabiac dysk - chcialbym go wlozyc jako wewnetrzny?

Probowalem normlanie easeusem formatowac na fat32, ale jak wloze go do kieszeni to konsola wywala blad e68, a jak podlocze jako zewnetrzny to albo nie moze zostac skonfigurowany albo (gdy jest tez wlozony pendrive 16gb) fsd go nie widzi... (pendrive musi byc bo na nim sa wgrane xexmenu i fsd)
Włóż go jako wew. i sformatuj w NXE

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

ch3mn3y

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No wlasnie jak? Gdy wloze go do srodka pojawia sie blad e68 i tyle

A moge go sformatowac jako ntfs/ext2,3,4 i wtedy sformatowac przez nxe? Czy bedzie widziany jako zle sformatowany, czy w ogole?

EDIT: Dysk jest uszkodzony i to najpewniej powoduje problemy. Wg HDD Regeneratora bledy sa miedzy 40 a 80GB (jest ich 6, bardzo rozrzucone). Wyjalem dysk 500gb z kompa i konsola go widzi. Szkoda, ze nie moge w niej zrobic tak jak na kompie - partycja od polowy i problemy z bad sektorami nie czuc
 
Ostatnia edycja:

mattkolans

Świeżak
Świeżak
Trochę wykop ale czy nie przerobiony xbox odpali przerobiony dysk?
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście. O tym jest ten temat i tutorial.
 

mattkolans

Świeżak
Świeżak
A jest jakieś ryzyko uszkodzenia lub zbanowania Xbox'a przez ten przerobiony dysk?
 

Bugal

Banned
Nie
 

mattkolans

Świeżak
Świeżak
Wszystko działa jak należy!!! DZIĘKI WIELKIE ZA TUTKA, zaoszczędziłem ponad 200zł na nowy dysk, a skorzystałem ze swojego starego WD 500GB :D
 

albertototo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to odkop zrobiłeś ale chyba bardzo dobrze bo masz w kieszeni 200 zł a wiesz co to oznacza dla prawdziwego gracza ? To co najmniej 3 gry jak nie więcej od kogoś używanych. Czasem warto jak widzisz nie wyrzucać starych dysków i rzeczy bo się kiedyś mogą przydać
 

marczi1212

Świeżak
Świeżak
Dobry tutorial. Bardzo przydatny dla wszystkich początkujących, takich jak ja. Na pewno już niedługo z niego skorzystam. Dzięki!

Diabeł tkwi w szczegółach http://zielonomi.bloghi.com/ chcesz poznać – wchodź!
 
Ostatnia edycja:

zbenek135

Świeżak
Świeżak
No można dziękować bo co się może okazać właśnie to, że jest po prostu mądry polak po szkodzie : D teraz już wiem, że tak można zrobić i też nie będę musiał właśnie kupować sobie nowego dysku. Po co mi wydawać zbędnie kasę na coś co mogę później na gry wykorzystać haa


Twoją pasją nieruchomość? A może szukasz mieszkania?http://www.nieruchomoscikarol.vum.pl/member.php?page=comments&newsid=15822 Zapraszam na mój blog!
 
Ostatnia edycja:

rawer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Powiedz mi jeszcze gdzie ty jeszcze przechowałeś swój dysk WD? : DD Zawsze wiedziałem, że te Western Digital są niezniszczalne i bardzo dobre ; ) Dobrze, że nikomu nie sprzedałeś tego twardziela na jakimś allegro czy też po prostu na tym allegro bo i po co przecież. Teraz wszystko już będzie okej i możesz dawać rep + 1, żarT x D


Chcesz się dowiedzieć więcej na temat turystyki i podróży? Wejdź na tego bloga http://urlopowicz.blog.pl/ i znajdź dużo cennych porad!
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom